bugün

islami iyi biliyorsanız turan dursun'un kitapları şüpheler doğurmaz aksine inancınızı kuvvetlendirir.birçok ayrıntıyı çarpıttığını, alavare dalavare üzerine kitaplar yazdığını hemen farkedebilirsiniz.üslübu da çok küstahca.kitaplarında samimiyetle ve de bilimsel olarak islamı analiz etmemekte sadece hakaret etmekte olduğu için birçok ateist dahi turan dursun üslubundan rahatsız olur.
kendi dogrulari ile yasamis, inanmasi ya da inanmamasi kendisini baglayan yazar. kendince yorumlar yapmasi dogal, mantik cercevesinde din kavrami ve inanmak acisindan yorumlari gosterdigi ornekler gercekten dikkat ceken bir cok mantikli aciklama ile insnin kafasini gercekten karistiran insan.
ama din allah ile kul arasinda bir bag oldugu dusunulurse kulun dini istedigi gibi yorumlamak gibi bir ayricaligi olmalidir. sadece cehennem korkusu ile cenneti sevmektense allah korkusu ile kullari sevmek bir baska bakis acisi olarak daha tutarlidir.
turan dursun kendince gayet mantik cercevesinde kendi dogrularini sunmustur. oldurenlerin allah katinda gazi olacaklarini hic sanmiyorum. oldurulmesi yaziktir.oldurulmesi hic bir davaya hizmet etmedigi bir gercek, keske kendisine karsi cikanlar kendi iddialari ve gercekleri ile kendisinin iddalarini curutebilselerdi.
turnusol kağıdı görevi gören yazar. asla din alimi değil, bir yazar. bakın din denilen olgu sadece rasyonel akılla açıklanamaz, iman gerekir, allah vardır, hani göster bana, deney yap, ispatla, yok kardeşim, inanırsın ya da inanmazsın. bu adam inanmıyor bu kadar basit. sırf din eğitimi aldı diye söylediklerine bakmadan bir adam nasıl aydın olur anlamış değilim.

bugün bir pankarta bence türk ırkı bir fahişeden türemiştir yazıp mhp'nin mitingine katılsam sonra da öldürülsem aydın mı olacağım yani, bu kadar kolay mı bu işler. kör ölür badem gözlü olur da bu kadar da değil.

bir başka konu, kimse karşısına çıkmamış, bak sen, yahu adam allah'a inanmıyor, neyini tartışacaksın, ben de diyorum ki amerikalılar gerizekalı, hadi çıksın bir amerikalı karşıma, aa kimse çıkmadı, neden acaba, seviye farkı olabilir mi, bilmem, belki, yahu hakikaten komiksiniz, türklere şerefsiz diyen bir adam öldürüldükten sonra eğer aydın ilan ediliyorsa onu aydın ilan edenler türk düşmanıdır, ben bunu anlarım, kimse görüşünden ötürü öldürülemez, bunu tartışmaya gerek yok ama birisi sırf söylediği ya da yazdığı şeyler yüzünden öldürüldü diye de aydın olmaz, ne yazdığı önemlidir, dine saldırmış ne güzel. sadece "görüş değiştiren tanrı" yazısı bile din kavramından ne kadar uzak olduğunu gösteriyor, hani başörtülü kızlar baskı(!) ile başlarını örtüyorlar diye iddia ediyorya bazı aklı evveller, göbeği açık türbanlıyı kendi baskısı değil de dini baskının yarattığını zannedenler var ya, turan dursun'un nasıl bir baskı ile din adamı yapılmaya çalışıldığı görüp biraz sosyoloji, psikoloji, vs. ile ilgilensinler, eğer varsa biraz din bilgileri zaten tanrı yoktur, tanrı olsa kötülük olmaz gibi abuk sabuk fikirli bir adamı övmezler, berber yoktur çünkü ortalıkta saçı uzun bir sürü adam var, o değil de aklı kısaları ne yapacağız?

benim ateist arkadaşlarım bile daha mantıklı şeyler söylüyor yahu, yapmayın arkadaşlar, kendinizi küçültmeyin, siz bile daha iyisini yapabilirsiniz, yok ben bunları söylersem millet düşüncelerimi çürütür, hazır adam öldürülmüş, kim ne derse desin ölmeden söyleyecektiniz der sorumluluk almadan paşa paşa yazarım diyorsanız da yapacak bir şey yok ama kimse gelip turandursun.com'da gördüğü iki cümleden etkilenip süper yazar, tabuları yıkan yazar, ortalığın g.tüne koyan yazar diye şişirmesin, ayıp oluyor, gülünç duruma düşüyorsunuz. ateistseniz turandursun'a ihtiyacınız yok, bunu anlatmaya çalışıyorum, müslümansanız zaten isteseniz de ciddiye alamıyorsunuz, çünkü söyledikleri gerçekten basit, cevap veremiyor laf atıyor gibi görünmek istemem, turandursun şunu demiş, ne diyorsun yazın, cevaplayalım, hem de 2 kontöre..
keşke yaşasaydı da imanımız daha da güçlenip sağlamlaşsaydı dediğim insan..
fatih sultan mehmed in çok güzel bir sözü vardır. düşmanını yenmek istiyorsan önce onu tanımalısın!
Üç çocuk babası Turan Dursun, inancındaki sarsıntı nedeniyle müftülükten istifa eder ve çöpçülüğe başvurur. Birçok yapıma imzasını atar, bunlardan en çok yankı uyandıranlar ise şunlardır: "Tarihte Türkler", "Başlangıcından Bu Yana insanlık" ve "Akşama Doğru". Araştırmasını kendisinin yaptığı ama bir türlü yapımına izin verilmeyen "Birinci Büyük Millet Meclisi Öncesi Ve Sonrası" adlı yapıtı vardır. 16 yıllık TRT'deki görevinden 1982 yılında emekliye ayrılır.
yasasaydi cok seyin degisecegine inandigim kisi. zaten idaalarinin coguna cevap bile veremediler onu oldurenler. yine de cogu insanin aklindaki soru isaretleri silmis kisi. zamaninda din alimiyken onunde saygiyla egilenler sonradan bir takim seylerin farkina varmasiyla dusmani kesilmislerdir.
http://www.turandursun.com
imanı olmayanları "cahil" olarak gören zihniyetin kendisi karşısında aciz kalıp en son çare olarak kendisini öldürmeyi seçtikleri gül yüzlü, eli öpülesi bilge insan. ayrıca, şeytan ayetleri'ni ilk ortaya atan değil, bu konuyu dile getiren kişidir. "din bu" serisini ve "allah" kitabını inanan-inanmayan her insanın okuması (beklenmez ama)gerekir diye düşünüyorum.
"islam hoşgörü dinidir yalanının malesef yaşamayan kanıtıdır." *

Bunun yanında o kadar nefret edilen biridir ki, internet sitesinin yöneticilerine*bile devamlı olarak ölüm tehditleri gelir*. Her gün 10 larca saldırıya uğrar web sitesi. Komik tabi, önce hayatı boyunca küfret, sonra öldür, sonra yine küfret, onun düşüncesini paylaşanlara küfret, onları tehdit et... Hey maşallah, amma nefret etmişsiniz adamdan...

yeter artik vurmayin adam oldu *
adami oldurselerde her daim nefretlerini kusan insanlarin oldugu. idaalarinin hicbirine mantikli anti tezlerin getirilmedigi ayrica tum anti tezlerin turan dursun oldukten sonra getirildigi dusunlurse bu adamin ne kadar buyuk isler basardigi anlasilabillir.
ne tapılan tanırım
ne taptıran tanırım
benim işim
düşünüp yapmaktır
benim dinim
insan gibi yaşamaktır.
kimine göre bir aydın, kimine göre bir araştırmacı ama artık o bir ölü...
internet sitesinde 10-15 dk bir göz atmayla neden öldürüldüğü konusunda kendini aydınlatabilir insan...
(bkz: bana hikaye anlatma)
dinciler tarafindan oldurulmesi cok uzucu olan sahis. cunku unutulmamali sozune inandiginiz peygamber zamaninda tum dunyanin tersini soyleyen tek insandi.
yeldeğirmenlerine savaş açan tüm savaşçılar gibi maalesef yenilgiye uğramış çağımız don kişotlarından.
bilimsellikten uzak olan analizlerini! bilim ve din karşıttır saçma anlayışı dolayısıyla ısrarla bilimsel diye yedirmeye çalışmış olan yazar.
birilerini feci korkuttuğu için susturulmuş insandır. düşünme karşıtları adını duyunca tir tir titrerler. düşünemeyen, sorgulamayan, cahil, cühela ve boş gezen insanlar daima kolay yönlendirileceklerdir. ölümü bu milletin, soyut kavramlar uğruna, bir değerini daha yitirmesidir.

ali demirsoy vakasında da görüldüğü gibi, averaj hacımız, hocamız bu insanla da başa çıkamamışlardır kolay kolay.

(ayrıca hayır, ateist değilim.)
zamaninda bu adam cok buyuk bir din alimiydi. bu dinci takim karsisinda dugme iliklerdi. sonra yanlis bilmiyorsam birgun sumer dinini arastirmis. bakmiski bu cok tanrili dinde cogu kural islamiyetinkiyle ayni sonra ayet deki celiskileri yanlislari buglari hepsini ortaya koymus. zamaninda cogu insani ateist yapmistir. sonra da dinciler oldurdu tabi.
yaratıcının bizlere çok güzel bir örneğidir turan dursun. anlasın, düşünsün, beyninin kıvrımlarının şekil olsun diye öyle alengirli oluşmadığını görsün diye.

deve yükü kitap okusan, olmadı birde onları ezberlemiş yutmuş olsan ne fayda değilmi dostlarım, içine giremedikten sonra...allah nasip etmedikten sonra olmuyor işte. verdiklerini de bir çırpıda geri iade ettiriyor adama.

bir afrika belgeselinde arslan gazeli öldürüp yiyor, çok vahşi bir manzara*. sunucunun yorumu şu; gerçekte çok acımasız ve vahşice görünen bu manzara aslında çok mükemmel işleyen bir düzen, sadece bu kareye baktığımızda kan revan içinde bir cinayet sahnesi görürüz fakat biraz daha geriye çekilip baktığımızda o ufak kare yok olur, çok başka ve büyük bir resim çıkar ortaya. gerçek yaşam bu büyük resimdedir.

turan dursun da maalesef ben o kadar çok biliyorum ki, bu resmi kare kare inceleyebilirm duygusuna kapıldı ve resmin tamamını göremeden, detay karelerde ömrünü ve ahiretini yitirdi.

bu zat ı muhterem tekke benzeri yerlerde sadece dini ilimler üzerine eğitim aldığı için bilimden bi haber bir şekilde, allah ı reddetti. oysa yalnızca atomun yapısını bilebilseydi, kendine ihanet etmezdi. körü körüne salt edebi ve yazım metinler üzerinden yaptığı araştırmalar maalesef onu ve peşi sıra birsürü insanı yitik yaptı ve yapıyor.

ne din bilimsiz, ne de bilim dinsiz olamaz, olur derseniz daha çok turan dursunlar türetirsiniz.

(bkz: okumak cehaleti alır eşeklik baki kalır)
bilimden zerre haberi olmayan bir insandır kendisi, bir kova su ile evlere şenlik bir deney yapmış ve zaten bünyeye ağır gelen inancını toptan atıvermiştir sırtından. niyetini bozmuş insana bahane milyon tane.

tüm dinleri komple inkara gitmesini bir dereceye kadar anlıyorum da, ateizme kadar nasıl ulaştı..! sırdır....
sozde peygamber efendimizin turkleri asagiladigi irkci oldugunu soyleyen basik burunlu, kucuk gozlu, kizil suratli oldugunu belirtir. ki bu irk cinliler de olabilir, mogollar da olabilir ki bunlarin olma ihtimali daha yuksektir. hatta mogol istilasi buna ornek verilebilir belkide degildir. dunyanin en bariscil insanina kendisine defalarca oldurmeye calisan, annesine babasina hakaret eden, onu taslatan insanlara bile kac defa gidip allahi, varligini, birligini anlatmistir. siz boyle bir insana irkci derseniz hadi ordan derim ben. zaten peygamber efendimiz ben inslere ve cinlere peygamber olarak gonderildim demektedir. peki hayatinda hic yalan solememis bir insanin en azili dusmanlarinin bile emin diye tanidigi bi insanin irkci olmasi mumkun mudur. ki boyle olmasi az once yazdigim sozun yalan olmasini gercekler. gercekten de butun fotografi gorememis ordaki bir kareyi cikartip ustune hakaret edip din dusmanligi yapmakla ancak zavalli olunur. dine saldirmakla bilim adami olunuyosa aydin olunuyosa vay bu ulkenin haline. resmen imani yikmaliyiz diye cagiran bi adam ki o devirde insanlarin sumerlerden haberi bile yuzlerce yil oncesinde toprak altinda kalmis seyler. tabi insan bir kere inat etti mi sonuna kadar savunur gercegi gostersen gozune soksan da bostur onun icin. ayni ebu leheb gibi.
allah rahmet eylesinden başka birşey denmeyecek bir zıpzıp.*
rüyalarında envai çeşit atraksiyonlarla tanrıya harb ilan etmiş olmasından anlayabildiğimiz kadarıyla, hakkında 'zaten, aslında hiç inanmamış ki' hükmüne varabiliriz. kitap kitap yükü boşuna taşımıştır.

dinin, din budur dediklerin olmadığı apaçık ortadadır, fakat senin dine inanmama sebebin bunlarsa yazık ya, dedirtir. kendisine karşı bi' acıma duyulur.

ortaya sürdükleri ile, yaptığı alakasız dengesiz kıyaslamalar ile, hakkında 'hım aklî marazları olana ceza yok, hadi bakalım belki bi ihtimal yırtarsın' şeklinde hüsnü zan beslenilmesine yol açmıştır.

(hele bir de medresede kendisinden yaşça büyük softalarla beraber kalması vardır ki; akıllara, vakti zamanında l-manyakta çıkmış olan, 'küçük adolf' hikayesini getirir.)
adının neden kemalist şehitler arasında geçirildiğini anlamadığım insan. ayrıca, dinlere inanırsın yahut inanmazsın,
(bkz: agnostisizm)
(bkz: takva) *
kurani ve islami arastirmis ve uzerinde kafa yormus yazar. zamaninda dincilerin el pence onunde diz coktuleri bir din alimiyken sonradan gercegin farkina varip kuranin buglarini ve mantik hatalarini bir bir ortaya koyan insandir. ayrica turan dursun gibi her daim b.k atilan aziz nesinde dini cok iyi bilirdi babasi imamdi.
hem ateist olup dine şeytana tanrıya inanmıyor hemde şeytanın bazı ayetleri değiştirdiğini söylüyor. ilginç bir kişilik olsa gerek. inanmıyorsan neden değiştirdiğine ve öyle birşeyin olduğuna inanıyorsun. adam gibi inanmasana *
güncel Önemli Başlıklar