1. 1.
  rinus michels'in yarattığı ve johann cruyff ve arkadaşlarının 70'li yılların başında başarı ile uyguladığı futbol mantalitesi...

  (bkz: hollanda)
  1 ... ferrole
 2. 2.
  her oyuncunun sahanın her yerinde oynaması mantığına dayan futbol akımı...
  -1 ... ferrole
 3. 3.
  bir oyun.
  ... cakirkursat
 4. 4.
  bu futbol mantalitesini ilk puskaslı kocsisli kupa kazanamayan * en iyi takımlardan biri efsanevi macaristan'ın uyguladığı söylenir. daha sonra ajax ilk kez ciddi uyguladıktan sonra bir diğer kupa kazanamayan en iyi takımlardan diğeri hollanda'nın oyun felsefesi haline getirip oynattığı futboldur.

  acaba bu sonuca göre total futbol iyi futbolu getiren bol golü getiren ama başarıyı getiremeyen bir mentalitemidir?

  bence değildir çünkü bu iki takımıda eleyen ülke almanya'dır ve ikisinde de mucize eseri kazanıp kupayı evine götürmüştür * . ama bu mucizeleri olanaklı hale getiren de yine de bu iki takımın mentalitesi de olabilir.
  1 ... hipernova
 5. 5.
  günümüz futbolunda denenmesi halinde bir hayli farklı bir mağlubiyet alıncağı için kimsenin denemeyi bırak adını bile hatırlamadiğı sistem.
  -1 ... k3fr3n
 6. 6.
  ersun yanalin bir zamanlar genclerbirliginde uyguladigi sistemdir. en guzel ornegi ise 5 mart 2003 besiktas genclerbirligi kupa macidir.

  Gunumuzde ise italyan futbol anlayisi karsisinda pek sonuca gidemeyecek ama avrupada basarilar kazandirabilcek sistemdir. futbolcularin kondisyonunun cok iyi olmasi, taktigi iyi sergilemesi yaninda bireysel anlamda teknik kapasitelerinin yuksek olmasina bakar. aksi durumda zayif halkalar maci olumsuz etkiler.
  2 ... byoser
 7. 7.
  salı günleri skyturk te yayınlanan, mehmet ayan moderatörlüğünde, fırat işbecer, ali ece, ilker duralı gibi genç ve süper spor adamlarının katılımcılığıyla harika bir programdır efendim. ayrıca eli ece nin bugünkü programda harika bir kıyafet kombosuyla çıktığı da gözden kaçmamalıdır. siyah uzun kol üzerine beyaz pascal nouma tişörtlü bir şekilde...
  ... selfless
 8. 8.
  defansın ve forvet hattının birbirine yakın oynadığı, beraber basıp beraber defans yapan futbol takımı mantalitesidir. forvet olmasa dahi yeridir yani, 4-6-0 taktiği ile oynanabilir ama deli gibi koşan sağlam fizikli futbolculara ihtiyaç var öyle ha deyince bir takımda uygulanmaz.
  ... blue bandit
 9. 9.
  şöyle bir şeydir;

  http://www.youtube.com/watch?v=FF_kvs6tkpk+
  ... joelbarish
 10. 10.
  mantıklı spor programı. bu sıralar tek geçiyorum. mehmet ayan da cabası.
  1 ... xargn