bugün

cenaza törenine 100 bin kişinin katıldığı, ünlü irlandalı futbolcu. 25 kasım 2005 de , 59 yaşında ölmüştür.
"alkolü ve seksi bıraktım, hayatımın en kötü 20 dakikasıydı" diyen şahane bünye. ölmüştür, ruhu şad olsundur.
doktorların kendisine alkolü bırakmasını yoksa futbol oynayamacagını salık verdiği bir durumda futbolu bırakarak hayatının yönünü çizen büyük futbolcu.
öldüğü zaman 100 binlerce insan cenazesi için sokaklarda yürürken bir o kadarı da publarda ruhuna kadeh kaldıran büyük insan.
maradona good, pele better, george best
tam bir sene önce bugün ölen efsane. unutulmaz futbolcu. çok güzel bir videosu için:
http://www.youtube.com/watch?v=nplemK3Y4ns *

--spoiler--
çalan şarkı: duran duran / ordinary world
--spoiler--
arkasında ismini yazan tshirt ümü giydiğimde almanların beni yiyecekmiş gibi bakmalarına sebebiyet veren irlandalı futbolcu.
manchester unitedın ve ada futbolunun kralı ayrıca efsanesi, kısaca herşeyi olan rahmetli futbolcu.
kendisine karaciğer nakli yapılınca artık içki içmemesi gerektiğini söyleyen doktoruna "madem öyle neden yenisini taktırdım ki" yanıtını veren efsane futbolcu.
hakkında bir çok hikaye vardır.hepsi hoştur güzeldir. yüzünüzde bir tebessüm bırakır. ama onun çektiği acılar, kendini öldürmek için yaptığı alkol komalarını düşününce içiniz ürperir. sana göre maradona, ona göre pele. ama bize göre george best.

http://www.manutdzone.com/legends/Best1.jpg

manchester united ile oynadığı bir maçta takımı 2-0 öndedir. sol köşeden korner atışı olur. topa koşan adını hatırlayamadığım arkadaşını durdurur ve kendisinin kullanacağını söyler. topu alır köşeye gider. arkasındaki gazetecilere bakıp göz kırpar ve eliyle 3 işareti yaparak gülümser. topa vurduğu anda top aldığı falso ile direk kaleye girer ve gol olur.

irlanda milli takımının alman milli takımı ile yaptığı bir maçta maçtan önce franz beckenbauer için yeterince hızlı olmadığını, onu topla bile koşarak geçebileceğini ve gerekirse bacak arasından çalım atacağını söyler. pek bi sivri dillidir. franz ise buna sadece güler. maç başlar. çok çetin geçmektedir. george best topu alır, kanadını değiştirerek direk libero oynayan franz ın üstüne üstüne gider. sonra topu bacak arasından geçirir. olduğu uyerde durur ve arkasında dönerek elini kaldırıp yumuruk işareti yaparak güler.o anda bir irlanda taraftarı olmanın vereceği zevki düşünmek bile insanın içini ısıtıyor.

o kesinlikle gerçek bir efsane. 7 tane miss world ile yattığı, sürekli magazin haberlerine konu olduğu ve durdurumadığı alkol sevgisi yüzünden manchester united dan kovulmuştur. o şu anda herkesin takımlarda hastası olduğu 7 numara furyası kendisi ile başlamıştır.

kendisinin ölmeen önce david beckham hakkındaki yorumu ise;
"Sol ayağı zayıf, kafa vuruşları sıfır, savunma yapamıyor, fazla da gol atmıyor. Onun dışında fena değil."*~~

1991 den 2005 e kadar charlton athletic in menajerliğini yapan alan curbishley ise şöyle demiştir onun için; "best gibisi gelmedi, onun kadar yeteneklisi olmadı. daha sık yanında olmalıydık onun.. o'nu korumalıydık.."

bir futbolcu düşünün ki yere düşmez. belki de ada tarihinde en çok tekme yemiş futbolcudur kendisi.
keşke yapmasaydın bu kadar kötü şeyi, keşke parçalamasaydın karaciğerini demek bazen anlamını kaybediyor. belki de o bu yüzden george best.

huzur içinde yatsın.
1999 şampiyonlar ligi finalinde * 85 dakika almanların şovunu izleyen, daha sonra imza isteyenleri atlatmak için maçın 85. dakikasında staddan ayrılan * daha sonra gazetecilerin bu konuda neler hissediyorsunuz diye sorduklarındada 'salağın teki gibi 'cevabını veren efsane.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.