bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    manchester united'ın efsane fransızı.formanın yakasını kaldırması ve siniri ile ünlüydü.çok kaliteli adamdı,uzağa attığı isabetli paslarla hatırlıyorum.hele bir maçta panoların arkasındaki seyirciye kramponlarla uçan tekme atmıştı ki,hala konuşulurmuş o bölgelerde.
    6 ... elendil
  2. 2.
    ırkçılık karşıtı duruşu ile saygı uyandıran fransız futbol adamı...
    6 ... ferrole
  3. 3.
    sahada dövdüğü adamlar,gördüğü kırmızı kartlar,mükemmel sol ayağı sayesinde efsaneleşmiştir.sahada genellikle ırkçı söylemlerde bulunan futbolcuları cezalandırırdı.
    3 ... electronica
  4. 4.
    bir söyleşisinde oynanan futbol açısından türkiye'yi "avrupa'nın arjantini" olarak nitelendiren eski futbolcu.
    4 ... altan
  5. 5.
    attığı her gol sonrası horoz gibi göğsünü şişirerek sağa sola bakmasıyla bir çok halı saha maçında bana ilham kaynağı olan futbolu çok erken bırakan nefis topçu,,hala fransa plaj futbol milli takımının kaptanıdır,,
    2 ... tttddd
  6. 6.
    sinirliliğiyle, sahada yaptığı çirkefliklerle, bazen kendini tutamayıp rakip oyunculara hatta taraftarlara dalmasıyla ünlü olan bugünlerde ise böyle şeylerin sahalarda görülmemesi için reklamlara çıkan* eski futbolcu.
    3 ... tusu
  7. 7.
    öldükten sonra küllerinin old trafford stadına gömülmesini isteyen futbolcu.
    4 ... pulp fiction
  8. 8.
    attığı meşhur uçan tekme :
    http://www.youtube.com/wa...amp;search=eric%20cantona+
    3 ... wolfshade
  9. 9.
    müthiş gollerden sonra yaptığı "bu golü sadece ben atabilirim tavrı" bugünün fransız oyuncuları tarafından taklit edilen efsane 7 numara.
    2 ... 3 cay biri acik
  10. 10.
    attığı uçan tekme birçok agresif oyuncuya ilham olmuştur.mesela pascal nouma uçan tekme atmasa da leeds united li futbolcuya(ya lee bowyer ya da alan smith) attığı tiger uppercut ile gönüllere taht kurmuştur.bu nedenle adam dövme konusunda cantona bir fenomendir.
    3 ... hakande84