bugün

entry'ler (12610)

10 aralık 2015 sporting lizbon beşiktaş maçı

fanatik bir beşiktaşlı olarak, kaybedeceğimize ve avrupa'ya veda edeceğimize inandığım maç. tamamen hissiyat. teknik-taktik bir dayanak yok.

alexander milosevic

şenol güneş tarafından haksızlığa uğrayan gelecek vaat eden defans oyuncusu. tosic'den bin kat iyi olmasının yanı sıra, ersan adem gülüm ile de kafa kafayadır. üzerinde ısrar edilirse ersan'dan çok daha faydalı olacağına inanıyorum. devre arasında stoper ihtiyacımız bile ortadan kalkabilirdi.

ismail köybaşı

fanatik bir beşiktaşlı olarak takımımda en nefret ettiğim isimdi 3-4 hafta önceye kadar. çileden çıkıyordum bu adamın oynadığı dakikaların her birinde. oyunun hücum yönünde şenol güneş ile birlikte bir gelişme yaşadığı kesin ama defansif oyun, defansif yerleşim ve pozisyon alma gibi konularda ıslah olmaz umutsuz vaka. bana kalsa mevcut şartlarda her türlü ramon mottatosic'ten de, ismail'den de iyi. şenol güneş onun üzerinde dursa çok daha iyi olurdu.

oğuzhan özyakup

şenol güneş'in sihirli dokunuşuyla potansiyeline yakın bir performans sergiliyor bu sene. yalnız quaresma ile gözle görülür bir sıkıntısı var. sanki ona takımın patronu benim, sana da vermem diyor her hareketiyle. gerektiği yerde pas vermemeler vs. halbuki, bu takımın patronu hem şimdi, hem seneye, hem 3 sene sonra sensin zaten. o adama bu pasları versen onla beraber sen de; dolayısıyla takım da büyüyecek.

ricardo andrade quaresma bernardo

her ne kadar bir önceki geldiği hali kadar güçlü ve hızlı değilse de, gökhan töre'den çok daha özverili, sorumluluk olarak, etkili oynadığı bir gerçek. uzun vadede kazanmak için elbette gökhan töre kazanılmalı ancak mevcut durumda ben olsam ilk quaresma'nın adını yazarım tahtaya.

sözlük yazarlarının itirafları

sanırım evlilikle ilgili aklımdaki tek soru işareti football manager. evlendikten sonra sessizce, başka hiçbir şeyle ilgilenmeden doyasıya football manager oynayabilecek miyim bilmiyorum. öyle bir aşk yani. *

alexander milosevic

(bkz: tomas sivok/#26225403)

tomas sivok

görülen o ki beşiktaş'tan ayrılacak olan stoper.

yıllardır çektiğimiz düşük kalite stoper sıkıntısı içerisinde kalitesiyle, duruşuyla, kumaşıyla, verdiği güvenle kalburüstü görüntü veren tek adamdı. sahip olduğumuz stoperler ya kalitesizdi, ya tecrübesizdi, ya oyun aklı zayıftı, ya ne yapacağı belli olmazdı...
bu adamın ne vereceği belliydi hep. bir tık üste atardı bizi defans açısından.
duran top kıtı beşiktaş'ımın duran toplarda tek gol silahıydı. bu adamın defans açısından bizi bir tık yukarı atması ve attığı sürpriz duran top golleriyle az puan toplamadık.

ama yaşı geldi 31'e. sakatlanıp duruyor. yeni de bir vizyon edinmişiz 2 senedir. genç-gelecek vaat eden oyuncuları alıp, takım olarak gelişim kaydedip, takım olarak başarı yakalamayı amaçlamışız. bu şartlarda her ne kadar kendisini sevsem de, gitmesinin doğru bir karar olduğunu düşünüyorum.

yerine gelecek kişi Alexander Milosevic imiş. hayırlı uğurlu olsun. 900 bin euro maliyeti varmış, yaşı 22 imiş, gelecek vaat ediyormuş, isveç milli takımı oyuncusuymuş... bir vizyon belirlediysen kendine, ve bu vizyon az önce anlattığım vizyonsa; yaptığın hareket son derece tutarlı.

iyi senaryo; Alexander Milosevic gerçekten scout ekibimizin müthiş bir başarısı olur, 3-4 yıl müthiş top oynar, gelişir, takımı geliştirir, 10 milyon euro'ya da okutursun; yüzde bir milyon başarılısın.

kötü senaryo; zaten sakatlığından dolayı çok yararlanamadığımız bir adam yerine getirdiğimiz gelecek vaat eden adam fos çıkar; elinde ersan var, franco var, atınç var, bir de milosevic var; 4 kişiyle ligi tamamlar, sezon sonu daha iyisini getirirsin. kaybın 900 bin euro.

bence çok mantıklı. beşiktaş'ım için dileğim; iyi senaryonun gerçekleşmesi. dilediğimiz takıma kavuşmaya bir adım daha yaklaşmış oluruz böylece.

eseksudangelenekadaryazarim

fikirlerimiz 180 derece ters. ama zamanında güzel tartışmalarımız olmuştur. müthiş fikir ayrılıklarımıza rağmen karşılıklı olarak normalde oluşması gereken olumsuz duygular yok, saygı çerçevesinde fikirlerimizi paylaşmak var.

antalya da 200 kişinin suriyelilere saldırması

tam olarak 200 olduğunu nereden anladıkları merak edilen haberdir.
sayacam 198'se dava edecem sizi.

ilişkilerde ilk adımı atan kız

yolludur.
şaka şaka.
olabilir canım. illa erkek atacak diye bir şey yok. duruma göre karar verilmeli. ortada sevgi varsa sahip çıkılmalı.

ilk buluşmada masaya 3210 koyan erkek

belki başka bir mesaj vermek istiyordur.
(bkz: boyu değil işlevi önemli)

necip uysal

suç tam olarak kendisinde değildir.
yaptığı hatalar büyük , kabul ama; sen sene başında 1-2 milyon avro verip bir sağ bek almazsan böyle puanları devşirme sağ bekler yüzünden kaybetmeye mahkumsun.
sene sonunda bir sağ bek almadığın için kaybedeceğin her puandan da sen sorumlu olursun.

sovyetler türkiye yi işgal etse ne olurdu

ayıp olurdu. ne gerek var allasen?

cenk gönen

şimdi kaleye geçmeyecekse ne zaman geçecektir?
tolga zengin 2-3 gelen toptan birini mutlaka alıyor. moral olarak da kötü bir dönemde. ayrıca dünyanın en önemli kaleci antrenörlerinden biriyle 1.5 senedir çalışıyor olmasına rağmen gözle görülür bir gelişim göstermesini geçtim, kaleciliği sanki geriye bile gitti.
bu adam 25-26 yaşında artık. beşiktaş gibi bir takımda yıllardır. bu adama son bir şans verilmeli bu dönemde. son bir şans dememin sebebi iyi bir yedek kaleci olması değil. kulübede cenk'in olması ile ilgili bir sıkıntım yok. ben kendisinin kariyer gelişiminden bahsediyorum. 3-4 senedir düzenli forma şansı bulamıyor. ya alsın eldivenleri, bir daha vermesin; ya da sezon sonunda gidip başka bir kulüpte kariyerini devam ettirsin. ya da en azından kiralık olarak 1 sene başka bir yerde forma şansı bulsun ne bileyim. yeteneği var. üst düzey yetenekler hem de. yazık oluyor bu adama.

aşkım ışid beni kaçırsa ne yaparsın diyen kız

mutlaka işidirim aşkım diye cevap verilesi kızdır.

yıldırım demirören

adam nereye elini atsa kurutuyor. çalıştığı yerden hayır gelmiyor. nasıl bir cenabetlik? nasıl bir lanetlenmişlik?
önce beşiktaş'ı sevdi bıraktı.
sonra tff'ye geçti. milli takım zaten gıdım gıdım ilerleyen yerdi. iyice bok etti.
kulüp takımları da huzursuz mutsuz. seyirci gelmez etmez. futbolu bitirdi lan adam.
ve bunların üstüne hala azcık gurur sahibi olup istifa diye bir şeyi aklının ucundan geçirmiyor.
hala yüzsüz yüzsüz ekranlara çıkıyor ota boka aday oluyor.
arkadaş bu dünyada bunun kadar sevilmeyen kaç kişi vardır bilmiyorum.
insanda biraz gurur, haysiyet, şeref olmaz mı?
bırak ulan. bırak git.
şirketini yönet. paranla yaşa maşa. illa bişeyler yönetmek zorunda değilsin ki! olmuyor işte neyi zorluosun neyin inadı arkadaş?
bırak git ya.
eşin çocuğun dostun hiç mi söylemiyor bunları sana sen daha neyin kafası abi?
inanamıyorum böyle bir adamın var olduğuna ya. pes.

hayatında 1 kez bile olsun jartiyer giymemiş kadın

kezbandır. puh yazıklar olsun.

tanga giymeden sokağa çıkmayan kadın

bir şey giymeden sokağa çıkmasından iyidir. üşütür mazallah.
(bkz: mazallah)

sözlüğün en güzel kızını açıklamak

(bkz: meme)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.