bugün

entry'ler (203)

mario monti

italyanın çiçeği burnunda başbakanı. gelişi bana kemal dervişi hatırlatmıştır. küresel sermayenin emrinde, trilateral komisyonun avrupa şefi ve uluslararası banka ağalarına göbekten bağlı bu adam sadece italya değil tüm dünyada sahneye konulan liderleri yıkarak gerçekleri gizleme ve halkların ağzına bal çalma projesinin tipik bir örneğidir. türdaşı olan yeni yunan başbakanı lucaas papadimos da aynı şekilde küresel sermayenin ya da daha açık konuşalım "yeni dünya düzeni" nin adamıdır. teknokratlardan kurulu bu yeni yönetimlerin arap coğrafyasındaki yalancı baharların getirdiği/getireceği kukla yönetimlerden farkı olmayacak. bankalar kurtarılırken, insanlar fakirleşmeye devam edecek. hatta şunu da söylemek gerek ki, avrupa yavaş yavaş para birliğini kuzey-güney şeklinde bölecek ve ucuz borçlanma dönemleri sona eren bu ülkeler farklı bir birliğe doğru gidecek.

yazarlardan a milli takımı yapılandırma önerileri

arda turan bir daha milli takıma alınmasın. hoca da abdullah avcı olabilir.

suriye de türk bayrağının yakılması

türkiyeyi suriyeye saldırtma amaçlı yapılan oyunlardan sadece biri...

türk televizyonlarındaki reklam anlayışı

akılsızcadır.
reklamın amacı, ürünü tanıtmaktır, insanları güldürmek ya da eğlendirmek değildir. cem yılmazlı tt reklamları bu akılsızca yapılmış reklamlara en güzel örnektir zannımca. reklamı izleyen insanlara reklam sonunda sorun bakalım konu edinen "ucuz tarifeleri" yüzde kaçı dinlemiş? ardından da reklamdaki esprileri sorun bakalım. ilki daha az oranda çıkıyorsa eğer ki eminim öyledir bu tür reklamlarda, reklam anlayışında bir sorun var demektir.

başlık açmayı bile beceremeyen sözlük kızı

(bkz: sözlük kızı)

elmanın sapını elmayı döndürerek koparmak

bir mühendis yaklaşımıyla ele alırsak; "torsion" yani burulmayla kaynak direncini aşmaktır.

kürt denilince ilk akla gelenler

uyuşturucu ve kaçak sigara satıcısı...

erkek gibi konuşan kız

bildiğin boktur.kaçılması gerekir. bundan bir tane var iş yerimde. iş çıkışı arkadaşlarla bir yerlerde içmeye, sıçmaya gidecek olsan "abi" ve "kanka" modundan kuyruk olmaya çalışıp inceden inceye de birilerine yazmaya çalışmakta. güzel de değil üstelik hatta berbat. ve inanın hangi erkek görse muhabbeti kısa keser ben "işe dönmeliyim" der kaçar. bu kadar yapmacık duran, itici bir varlık yoktur yeryüzünde. gördüğünüzde kaçın derim bu türlerden.

kemal kılıçdaroğlu

(bkz: #10234765)

18 nisan 1999 genel seçimleri

darbe dönemlerini saymazsak, ülkenin başına gelen en felaket hükümeti doğurmuş seçimlerdir. bankalar hortumlanmış, ülkedeki intihar vakaları artmış ve terör bitti süsü verilerek kürt faşizmi siyasallaşarak güçlenmiştir. seçim sonuçlarını şekillendiren tek öğe öcalanın yakalanmasıdır. mhp ve dsp gibi partilerin oy patlamasının başka hiç bir nedeni yoktur ve yaptıkları ve yapamadıkları da ortadadır. çişini tutamayan ve haftalarca hastanede yatıp, camdan el salladığında borsayı yükselten, cama çıkmadığında borsayı tepetaklak eden başbakanımız da bu seçimlerden sonra olmuştur. komiktir, acıklıdır ve unutulmamalıdır.

tuncay özkan

22 temmuz 2007 seçimlerinde akp nin %47 lik oyunda baya baya hakkı olan insan.
bir zamanlar yanından ayırmadığı bir diğer türevi için;
(bkz: mine kırıkkanat)

başrol oynadığı sanılan adamın ilk dakikada ölmesi

battal gazi tarzında kopyası olan oğlu çıkarsa ortaya, pek de fark yapmaz.

türkiye deki komünistlerin genel özellikleri

dişi olanları genelde bıyıklı ve çirkindir.

mhp barajı geçemezse olabilecekler

geçse de geçemese de geleceğimiz aynı olacak,değişmeyecektir.
belki kızacaksınız,"hadi len sen de" diyeceksiniz ya da şom ağızlılık muamelesi yapacaksınız ama; 5-10 sene içerisinde ki bu çok az süredir; komşu komşuyu kesmeye başlayacak, batı illerinde kanlı etnik çatışmalar çıkacak ve bunu zengin,fakir demeden çoğumuz yaşıyıp görecez. sonucunda daha mı iyi olur daha mı kötü olur bilmiyorum ama bu günleri bu nesil görecek. aha buraya yazıyorum.

sözlük yazarlarının zeka seviyeleri

154...neye göre hesaplıyorlar merak ettim lan, bu kadar zeki değildim halbuki*

şebnem topal

trt ekranlarında tkp propagandasını lise müsameresi şeklinde yapan kızcağız. partisindeki abilerinden ablalarından aldığı talimatla ezberlediği ve önündeki prompterdan hiç takılmadan nefes nefese kalarak okuduğu konuşmada hiç bir elle tutulur vaat ya da proje yok. klasik komünistçilik oyunu. bir an için kendimi odtü fizik çimlerinde zannettim dinlerken.o kadar klişe ve o kadar bayat teraneler işte. haklar, özgürlük, cart curt... bunlar bağırmakla hemen gelecek şeyler dimi kızım? zavallı! üniversiteye de başlamamış henüz, erkenden kapılmış bu zırvalara. kendisine papağanlık hayatında başarılar diler, zihinsel masturbasyon ve ortam yapma amacındaki tüm türdaşlarına da selam ederim.

kızların asla reddedemeyeceği çıkma teklifi şekli

başına bir glock dayayarak "bu akşam sinemaya gidelim mi?" diye sormak. hoşlanmak şart mı peki? hayır*
(bkz: godfather)

masum türker

bugünlerde televizyonlara verdiği reklamlarla beni bol bol güldüren dsp şeysi. hala eski teraneleri anlatarak oy alabileceğini sanıyor ya da spor olsun diye parti lideri. akıllara zarar gerçekten. hala "laiklik" ve "atatürk" kavramlarıyla oy alabileceğini sanmak... chp bile az çok değişmişken,bu söylemlerle seçim kampanyası yürütmeyi bir şaka olarak düşünmek istiyorum.

guus hiddink

(bkz: #9620727)

kendisi beyaz kardeşi zenci olan insan

(bkz: sütçü)