bugün

gelecekten ümidimi yitirme, insanoğlunun varlığını sorgulama sebebim.
ne zaman instagram'a girip 3-5 dakika bakayım ne var ne yok desem tansiyonum düşüyor.
maymuna dönen insanlardan biri olmadığım için kendimi çok şanslı sayıyorum, kendimle gurur duyuyorum.
Ben olayı Vine da kapattım.
görsel

Ay hadi inşallah. Bence çok geç bile kalındı.
kendine güvensiz, yer elması cücüklerin hakaret edip eleştirdiği uygulama la size ne mk. kullananların çoğu yabancı zaten. öyle ilik gibi kızların türk olduğunu mu sanıyorsun biri de yazmış yakını falan görmüyor mu diyor olum bunu kenar mahallesindeki kezban kullanmıyor fransız, ingiliz, koreli sosyetikler kullanıyor bizim kültür seviyemiz ortada nerde abuk subuk kıroca şeyler var biz onları yaparız. he birde türkler böyle uygulamaları ego tatmini için kullanır özellikle kezbanlar o tanıştırma uygulamaları falan fake değil elin yabancısı çatır çatır buluyor ama senin ülkende işlemiyor çünkü 1 kezban amsalak 1000 erkeği peşinden koşturup ego kasıyor sen sadece kendi ülken için eleştiri yap eyvallah. ama kalkıp global çerçevede eleştirme.
dünyalar tatlısı mini mini bir yeğenim var. altı yaşında bir prenses. bizimle konuşurken bile utanan, güler yüzlü bir bebiş... aile terbiyesi verilen, iki yabancı dil öğrenmeye başlayan bir çocuk. bu güzel evladın ülkenin aydınlık geleceğinde yer alması için çabalayan bir de güzel ailesi var.

ailesi bu çocuğun eline kesinlikle tablet vermiyor. ben onun gözünde ailenin isyankar abisiyim. çünkü benimleyken oyun oynuyor, tatlı yiyebiliyor vs vs... geçende ailesinin yanında ilk kez eline telefonumu verdim. hesapta çocuğa youtube'da insanlık tarihi ile ilgili çocuklar için hazırlanmış ufak bir video izletecektim. telefonun sesini de köklemiştim yani...

fakat ne olduysa telefondan resmen şu sözler duyuldu:
"senin kardeşini de *ikerim.", "dört tane adamın arasında ne yapıyormuş." beynimden aşağıya kaynar sular döküldü. yeğenim küfürleri anlamasa bile kullanılan agresif dilden rahatsız oldu. gözlerinin yaşardığını gördüm. o hırsla telefonu parçalayacaktım. ailesi afallasa da "ne izletiyorsun çocuğa" dememek için kendilerini tuttular. allahtan babası akıllı bir insan youtube'da reklama denk geldiğimi anladı. ama bütün gece utanç duydum. doğru tahmin ettiniz, reklam tiktok denilen zürriyetsizlerin uygulamasına aitti.

bu yolunu yordamını *iktimin programını yazanları, youtube'yi istila eden reklamları hazırlayan ajans sahibi ve çalışanlarını, bu rezil programa içerik hazırlayan kullanıcılardan herhangi birisine bile denk gelsem, allah yarattı demeden ağızlarını burunlarını ellerine veririm. bu iş bununla da kalmayacak. büyük ihtimalle programın yasaklanması için, en azından belli yaşın altındaki çocuklarımızın zihinlerini katletmelerini engellemek için Bilgi Teknolojileri ve iletişim Kurumu nezdinde girişimde bulunacağım. sizin ben amk!
Insanlara deseydiniz ki "o uygulamanın içinde yaptığın hareketleri 2010 yılında facebook da paylaş" yaparlar mıydı? Ulan arkadaşlık isteği atınca korkardık acaba birşey olur mu diye.

Ama şimdi? Artık gizlilik diye bir şey yok ve insanlar sizi istiyor. Efsanevi bir şey. Bunu düşünmek, yapmak. Sırf kafa dağıtmak için uygulama yazmış ve insanlar. Basit. Indirdim tabikide. Telefonunuz kaç inç olursa olsun tek elle her işinizi yapabiliyorsunuz,
Arkadaşlarınız var. Gerçek arkadaşlarınızda orada, rekabet var. En salağın bile popüler olma ihtimalinin olduğu bir ortam.

inanılmaz kolay,
inanılmaz güzel,
inanılmaz basit,
Inanılmaz rekabetçi.
Kullanan kitle “aptallar cemiyeti”.
şu uygulamayı kullanan kimseleri çevrenizde barındırmayın.

gereksiz ve samimiyetsiz insanları toplumdan ayıklama aracı.
görsel
Mükemmel bir uygulama, oldukça eğlenceli tavsiye ederim.
ergenlerin ve ergenliğini üzerinden atamayanların ortak buluşma noktası olan sikko uygulama.
artık iyice boku çıkan uygulama. artık midem kaldırmıyor reklamlarından. ne zaman bir video izlesem pat karşımda. yeter yahu. vallahi kusacağım artık.

hele o videolar. tam bir rezilik! tam bir kepazelik! lütfen lütfen durun artık!
Gerizekalılara hitap ettiğiniz sürece kazandığınızın canlı örneği uygulama.
Allah bunun reklamını yapan her kimse belasını versin. Kullananlardan da beni uzak etsin. Kepazeliğin, düşüklüğün, bayağılığın insanın gözüne sokulmuş hali. Düş yakamdan şerefsiz reklam. indirmeyeceğim, hiç alakam yok böyle şeylerle. Ne istiyorsun benden adi program? Kurtulamadım bir türlü.
ülke ne kadar mal varmış diyor insan kendinde şunu kullanan salakları görünce.
Buram buram kepazelik kokan, keko-kezban yuvası program. Başkalarının hal ve hareketlerinden utanmak, 2-3 izlenme almak için türlü türlü şebeklikleri yapan zavallıları izlemek isterseniz bu uygulama sizin için. Bi 7-8 dakikalık kullanmadan sonra uygulamayı silip yüzümü yıkamaya gittim.
Bir milletin teknoloji ile olan imtihanıdır.
inanılmaz rahatsız edici reklamlarıyla tüm internet alemini sarmış uygulama.
Ülkenin özeti olan uygulama.

insanlar burada video paylaşacak kadar ne yaşamış olabilirler o kadar merak ediyorum ki. Tamam paylaşan mal peki bunu izleyip beğenen ne???
Kullananların ortak özelliği iq larının 70in altında olan uygulama.
(bkz: kondom ne zaman takılmalı) insanların düşünme yetisini kaybetme öyküsü bunu tarih kitapları yazacak 2018 de abd kendini geliştirip çeşitli icatlar yaparken türk halkı kendi benliğini unutup başkalarına özendiğini ve kaybetmeye mahkum bir hale geldiği yazılacak.
özellikle profili gizli olmayan tiktok hesapları. komik değil
Her youtube videosundan önce reklamı çıkan, uygulamayı yapana helal be buldun milletin zaafını dedirten, kullananın ise benim merkezinde olduğum 100mt yarıçaplı sahadan uzak durmasını istediğim uygulamadır. Hatta kullananlarının toplumdan tecrit edilmesini istediğimdir.
Tanım: beyin eksikliği yaşayanları ifşa eden uygulamadır.
HiÇ iNDiRMEDiĞiM HiÇ KULLANMADIĞIM BiR PROGRAM.
ÇOK CAHiLiM KEŞKE ÖLSEM.
Bir ara musical.ly modaydi simdi de bu. Bi bitmediniz amk.

Insanlarin zavalliliklarini gormeye dayanamiyorum mk.