bugün

erkeklerin hayran olduğu angelina ve genç kızların sevgilisi johnny depp i öpüştüren film.
film izlenmeye değer. son dakikaya kadar gizem kendisini koruyor.
beklentileri karşılamayan, fazlasıyla durgun ve sonu çok da şaşırtmayan bir film.
film öncellikle çok aman aman bir film değil ama boş zamanınız varsa sinemaya gidersenizde hani paranız boşa gitmez öyle diyeyim. filmde görüldüğü gibi venedik harika bir şehir, johnny depp yine herzamanki gibi döktürmüş, bence angelina jolie yaşlanıyor gibi gitgide. ve son olarak soundtrack'ın starlight olmasıda çok hoştu tam oturmuş filme.
bu filmde angelina jolie ve johnny depp oynamasa filmin gişesi 100-200 filan olurdu. kocaman bir hiç, aksiyon desen değil, casusluk desen değil, sadece angelia jolie ve johny depp gözüküyor filmde. onlar da gözüküyor sadece, oynamamışlar. verdiğim paraya üzüldüğüm ender filmlerden olabilmeyi başarmış, genel olarak başarısız film.
johnny deep e birkez daha aşık olmamı sağlayan izlenilesi film.
sırf johnny depp için izlenen ve pişman olunmayan film. çoğu sahnede yüzümüzü güldürmüştür. ayrıca angelina jolie ile iyi bir ikili olmuşlar ama johnny bir başka tabiki.
angelina jolie ve johnny depp gibi iki aşık olduğum ismin bir arada olmasına rağmen, filmin ismini cismini ilk duyduğum, gördüğüm anda zaten ısınamamıştım ve beklenti içerisine bir türlü girememiştim, izledikten sonra yanılmadığımı görüp kendimi daha çok sevdirmiş olan sıradan film. tek artısı venedik'in güzelliğiydi.
büyük beklentilerle izledim ancak hüsrana uğradım.
angelina jolie ve johnny depp gibi yıldızlar böyle senaryolara evet dememeli.
baştan sona kadar sıkıcıydı.
inşallah bir daha aynısı tekrarlanmaz.
amerikan sineması çöküşe girmiş haberimizi yok.
filmin tek güzel yanı muhteşem venedik manzaralarıydı...
çok rezil ve kesinlikle izlenmemesi gereken bir filmdir. izlemeyin, izlettirmeyin. zira geçtiğimiz haftalarda yapılan golden globe töreninin sunucusu Ricky Gervais bile bunu çok net ifade etmiştir.

--spoiler--
Aday filmlerden 'The Tourist' ile ilgili bir espri yaptıktan sonra, "Aslında filmi görmedim. Ama zaten kim izledi ki?" diyerek filmin düşük gişesine gönderme yaptı.
'The Tourist'i filmleri aday gösteren Hollywood Foreign Press Association'ın (HFPA) seçmediğini söyleyen sunucu, üyelerin o anda filmin yıldızları Johnny Depp ve Angelina Jolie ile takıldıklarını ve hatta rüşvet aldıklarını iddia etti.
--spoiler--
---çok ağır spoylır vericem kaçın---

keyser soze reise özenilmiş bir film daha yapmaya çalışmışlar. ama olmamış be kardeşim.
film çok sıkıcı bir film değil. gayet arkadaşlarla oturulup izlenilecek bir film fakat bikaç sene sonra hatırlanmayacak bir film.**
keyser soze olma bölümünü çok başarısız yapmışlar abi. hadi kolaylaştırayıım diye keyser soze mi olunur?
hee bi de sonu tahmin ediliyor açıkçası. ben filmin yarısında kanımda kesinleşmiştim bile.
angelina ablamız yine döktürmüş ne diyelim?
johnny ağabeyimiz de iyiydi hoştu.

---çok ağır spoylır vericem kaçın---

özet: film izlemeye değmeyecek kadar kötü değil ama izleseniz de olur izlemeseniz de.
ne iyi ne kötü arada derede kalmış olan filmdir.oyuncular,mekanlar gerçekten mükemmel ancak senaryo havada kalmış.ayrıyetten soundtraklerini de beğenmedik * hafif saçma biraz da italian job ost çakması olmuş.
johnny depp'in filmografisindeki en sıradışı rolünü oynadığı film. şöyle ki; makas elli 1 yaratık olarak da gördük kendisini, turuncu saçlı kaçık çikolatacı olarak da. kah korsan oldu kah animasyon karakteri. aha hiçbir filminde bu kadar donuk, bu kadar varla yok arasında olmamıştı.
angelina jolie görsel şölenidir.johnny depp'e de ne olmuştur, resmen şişmiştir.
zaman kaybı. evet bu filmi anlatmak için iki kelime yeterli. çok övüldü, altın küreye aday oldu merak ettik izledik bugün. yaklaşık 2 saatimi yedi bu film. ayrıca sıkıldım da izlerken. uykum geldi. hiç atraksiyon yoktu neredeyse. filmin sonunda ne olacağını daha ortalarda tahmin ettiğim için finalde "aaaaaaaa inanamıyorum" da olmadım. ulan klasik türk filmi senaryosu gibiydi işte be. nesine şaşırdıysanız! tabi holivud yapımı olunca çekici geliyor. yeşilçam bundan daha karmaşık ve güzel filmler yaptı. film boyunca bir de aklıma takılan bir soru vardı sizinle de paylaşmadan edemeyeceğim: angelina jolie nin dudaklarını boyamak için kaç ruj kullanılmıştır aceba? yeminlen ki aklımdan çıkmadı bu soru hiç. johnny depp de iyice sevimsizleşmiş. bu adamı da yakışıklı buluyorlar ya diyecek bir şey yok. şöyle bir etrafına baksan ondan yüz kat yakışıklılarını görürsün zaten. kısacası sırf iki ünlü oynuyor diye fazlasıyla abartılmış film. heycan yaptırdıydınız oysaki. pfffs!
filmi izlerken sıkılacağımı düşünüyordum ama tam tersi bir steven seagal filmi gibi aksiyonun içinde buldum kendimi filmin venedik görüntüleri de harika umduğumdan fazlasını bulduğum filmlerden birisi oldu.
oyuncu kadrosuyla senaryosunun çeliştiği filmdir. tam bir hayal kırıklığı yarattı. vakit kaybından başka bir şey dğil. aklıma takılan tek şey ise; johnny depp ile angelina jolie bu film teklifini kabul etmeden önce senaryoyu okumadılar mı?
--spoiler--
venedik, johnny depp ve angelina jolie ablamız haricinde pek bir çekiciliği olmayan film. film'de alexsandr'ın jhonny abimiz olduğunu filmin sonunda anladım diğer arkadaşların aksine. hafiften kayser söze havası estirmeye çalışmışlar bu şaşırtmacayla ama olmamış. angelina ablamız da salt'taki ajan performansının (aksiyon olarak) altında. hiç estetik hareketler göremedik kendisinden. ablamızın o köfte dudaklarını hüpletiriz gerçi o ayrı.

bence filmin en güzel yanı venedik. gerçekten de bu şehir insana tam bir görsel şölen sunuyor. "ah ulan param olsa da gitsem bu diyarlara" dedirtiyor. inşallah dinimiz amin!

kısacası film yıldızlarla bezeli basit bir aksiyon filmi. aksiyo açısından olmasa da dşiğer yönleriyle tatmin eder. izlerseniz görsel şölen yaşamanız kesin ama. angelina ablamız*, jhonny abimiz* ve venedik* iç çektiriyor.
--spoiler--
sonu, basından belli olan, sadece angelina jolie ve johnny depp oynuyor diye abartıp yuksek beklentilerle izlemeye gittigim ama bekledigimi bulamadıgım 2010 yapımı florian henckel von donnersmarck filmi.
filmin sonu aslında filmin içinde bi kaç kere açıklanmasına rağmen yine de sonunda "hanaağğğ yıh yıh meğer böyleymiiişş" tepkisini verdirten film. güzeldi. eternal sunshine of the spotless mind filminin temasının azıcık hafifletilmişi bi yerde. aşk her türlü gelir bulur tadında, aslına bi halt anlatmayan ama johnny depp'i çizgili pijamasaıyla çatılarda koşarken görmek için izlenesi.
az önce izlediğim film.

öncelikle şunu belirtmem gerekiyor; bu filmi izlemeye karar verdiyseniz öyle büyük bir beklentiyle izlemeyin. film kötü değil, ama çok iyi de değil. yapacak pek bir şeyiniz yoksa size iyi bir oyalanma imkanı sağlıyor.

onun dışında johnny depp ve angelina jolie'nin performansları gayet iyiydi, ayarındaydı. zaten iki oyuncu da karşı cins için görsel bir şölen sunuyor***, bir de bu şölenin yanına venedik'in o insanı kendine aşık eden atmosferi eklenince filmi izlerken keyif alabiliyorsunuz. kısacası film görsel açıdan seyirciyi içine çekiyor. *
filmin çok olmasa da -dediğim gibi- bir kaç kötü kısmı var. bunlardan en göze batanı hikayenin derinlikli işlenememesi. bence filmin hikayesi büyük bir potansiyele sahipti. ama malesef eldeki malzeme kaliteli işlenememiş. ayrıca, belki film daha çok aksiyon sahnesi de içerebilirdi. diğer izleyenleri bilmem ama ben yeterli bulmadım.

uzun lafın kısası; the tourist zaman geçirmek için iyi bir film. oyuncular, mekan ve görseller bu filmi zaman geçirmek için izlemeye yeter diye düşünüyorum. zaman fazlanız varsa açın, 1080p olarak izleyin.
film kötü değildi, kadrosundan dolayı beklenti çok yüksekti.
gerçekten güzel bir filmdi.ama kafa dağıtmak ve keyiflenmek için.sonunu tahmin eder gibi oluyor insan ama repliklerle kafa allak bullak oluyor.alexander mı değil mi? diye.izlenilesi bir film.tavsiye ederim.
spoil içerdi mi çözemedim ama.
beklediğiniz kadar iyi bulamayacağınız bir film.
çok güzel olmasa da keyifli bir film öğleden sonraları için idealdir.
çerez niyetine izlenebilecek bir film.

--spoiler--

johnny depp'in angelina jolie'ye sorduğu "kim o adam?" tarzı sorudan sonra gelen muhabbet, alexander pearce'ın johnny depp olduğunu çakmam için yeterli olmuştur efenim.

--spoiler--

velhasılı, dediğim gibi, çerez niyetine izlenebilir. ahım şahım bir şey değil. fazla bir beklentiyle izlememek lazım.