bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    "eternal sunshine of the spotless mind"
    jim carrey ve kate winslet'in başrolde olduğu 2004 yapımı film. içinde jim carrey olmasına rağmen komedi filmi olmaması kıyamet alameti klasmanına taşır filmi.
    14 -5 ... stirkof
  2. 2.
    yönetmenliğini Michel Gondry'nin yaptığı, hafızadan istenilen hatıraları sildirme gibi leziz bir konunun işlendiği, soundtrackleri arasında beck'in everybodys gotta learn sometime'ının da bulunduğu es geçilmemesi gereken film.
    8 -1 ... cikarinbeniburdan
  3. 3.
    ışıksız düşüncenin sonsuz günışığı manasında çevrilebilecek cümlecik.
    11 -2 ... ferrole
  4. 4.
    Jim carrey'nin gerçekten iyi oyuncu olduğunu gösterdiği filmlerden biri. Oscar'a aday da olmuştu yanlışım yoksa. lekesiz zihnin sonsuz günışığı desek daha doğru çevireceğimizi düşündüğüm filmdir.
    "neden bana azıcık ilgi gösteren her kadına aşık oluyorum" repliğiyle de beni bitirmiştir jim carrey.
    52 -1 ... john milton
  5. 5.
    sevgilisinden ayrılan her insanın "ah keşke zihnime bi format çekebilsem" lafının ne kadar boş ve de anlamsız olduğunu söyleyen süper ötesi bir film.
    ayrıca joel'in hafızasındaki anıları sildirirken "bari bu kalsın, bunu silmeyin" deyişi adamı bitirir.
    67 -4 ... registerlater
  6. 6.
    ilginç bir kurgusu vardır bu filmin:
    14 şubat tan tırsan bir adam
    zihnini resetleyen bir kadın
    zihnini resetlemeye çalışan bir adam
    zihin resetleyicileri
    11 -1 ... electronica
  7. 7.
    How happy is the blameless vestal's lot!
    The world forgetting, by the world forgot.
    Eternal sunshine of the spotless mind!
    Each pray'r accepted, and each wish resign'd;
    7 -1 ... aftermath
  8. 8.
    aşk ancak bu kadar çarpıcı bir öyküyle işlenir diye düşündüren, amerikan filmi olmasına rağmen avrupa filmi tadında ve kalitesinde izleyebileceğiniz ki zaten fransız bir yönetmen tarafından çekilmiş, defalarca izlenesi bir film. oyunculuklar çok iyi, kurgu çok iyi, çekimler süper.

"everybody's gotta learn sometime"* adında da güzel bi soundtrack parçası var.
    14 ... oylumunelumune
  9. 9.
    unutmaya çalışmak için teknolojik olayları deneseniz bile aklınızın en ucra köşelerinde mutlaka hayatınızda en çok sevdiğiniz kişinin kalacağını ve onu o kalan küçük yaşanmış zamanlarla hatırlamaya çabalamanın anlatıldığı Jim carrey'nin tarzı dışında olduğu halde beklenmedik muhteşem bir performans sergilediği 2003 yılı amerikan yapımı filmdir.
    7 ... salca
  10. 10.
    süper bir film. müzikleri ayrı güzel, konusu ayrı güzel, oyuncular ayrı bi güzel daha nediim. bittiginde 5 dakka ekrana bakakaldım.
    9 ... sleepless