bugün

Güzel filmdir.
radiohead çalgı grubunun (bkz: OK Computer) adlı albümünün 12 numaralı son parçası.
--spoiler--
Idiot, slow down, slow down!
nakaratında koltuğunuzdan şöyle hafiften sarsılırsınız.
--spoiler--
insanlar bu yüzden intihar ediyor.
ya johnny nin bakışları ne öyle ya, yenilir ki bu....
çok büyük beklentiler içine girilmeden izlenildiğinde iyi vakit geçirten, sıradan bir aksiyon-macera filmi.

filmin en büyük artıları oyuncularının kalitesi ile birlikte venedik gibi merak edilen, hoşa giden, güzel bir mekanda çekilmesi.
sonu bariz olan filmlerden biri. tamam olabilir ama şaşırtacakmış gibi de yapmayın film boyunca, belli yani.
tabi johnny deep ve angelina jolie oyunculuğuna diyecek laf yok yok yine.
beklentimi pek karşılamamakla beraber, göz bayramı açısından vasat diyemeyeceğim film. şöyle ki evvela;
(bkz: johnny depp)

sonrasında;
(bkz: angelina jolie).
konu olarak çok basit olan, herkesin sırf angelina & johnny için izlediğini düşündüğüm * vasat film.
güzel bir filmdi ama orgazm olmadım.
güzel bir filmdi ama tatmin olmadım.
başroldekiler çok iyi olunca, insan büyük beklentilere girdiği için hayal kırıklılığı yaratabilir izleyenlere ama kötü bir filmde değil, izlerseniz pişman olmazsınız.
baştan son 4 dkkaya kadar vasat bir filmdi. sonunu iyi gibi bağlamışlar da en azından işte budur diyor insan sonunda *
izlediğim en boktan filmler listeme, orta sıralardan dalış yaparak kendine sağlam bir yer edinen film.
filmle ilgili akılda kalan tek şey johnny depp' in çorap çıkarma sahnesidir, ne gerek vardı şimdi bunu görmeye dedirtir.bilet parası verildiğine pişman olunası.
çerez niyetine izlenebilecek bir film.

--spoiler--

johnny depp'in angelina jolie'ye sorduğu "kim o adam?" tarzı sorudan sonra gelen muhabbet, alexander pearce'ın johnny depp olduğunu çakmam için yeterli olmuştur efenim.

--spoiler--

velhasılı, dediğim gibi, çerez niyetine izlenebilir. ahım şahım bir şey değil. fazla bir beklentiyle izlememek lazım.
çok güzel olmasa da keyifli bir film öğleden sonraları için idealdir.
beklediğiniz kadar iyi bulamayacağınız bir film.
gerçekten güzel bir filmdi.ama kafa dağıtmak ve keyiflenmek için.sonunu tahmin eder gibi oluyor insan ama repliklerle kafa allak bullak oluyor.alexander mı değil mi? diye.izlenilesi bir film.tavsiye ederim.
spoil içerdi mi çözemedim ama.
film kötü değildi, kadrosundan dolayı beklenti çok yüksekti.
az önce izlediğim film.

öncelikle şunu belirtmem gerekiyor; bu filmi izlemeye karar verdiyseniz öyle büyük bir beklentiyle izlemeyin. film kötü değil, ama çok iyi de değil. yapacak pek bir şeyiniz yoksa size iyi bir oyalanma imkanı sağlıyor.

onun dışında johnny depp ve angelina jolie'nin performansları gayet iyiydi, ayarındaydı. zaten iki oyuncu da karşı cins için görsel bir şölen sunuyor***, bir de bu şölenin yanına venedik'in o insanı kendine aşık eden atmosferi eklenince filmi izlerken keyif alabiliyorsunuz. kısacası film görsel açıdan seyirciyi içine çekiyor. *
filmin çok olmasa da -dediğim gibi- bir kaç kötü kısmı var. bunlardan en göze batanı hikayenin derinlikli işlenememesi. bence filmin hikayesi büyük bir potansiyele sahipti. ama malesef eldeki malzeme kaliteli işlenememiş. ayrıca, belki film daha çok aksiyon sahnesi de içerebilirdi. diğer izleyenleri bilmem ama ben yeterli bulmadım.

uzun lafın kısası; the tourist zaman geçirmek için iyi bir film. oyuncular, mekan ve görseller bu filmi zaman geçirmek için izlemeye yeter diye düşünüyorum. zaman fazlanız varsa açın, 1080p olarak izleyin.
filmin sonu aslında filmin içinde bi kaç kere açıklanmasına rağmen yine de sonunda "hanaağğğ yıh yıh meğer böyleymiiişş" tepkisini verdirten film. güzeldi. eternal sunshine of the spotless mind filminin temasının azıcık hafifletilmişi bi yerde. aşk her türlü gelir bulur tadında, aslına bi halt anlatmayan ama johnny depp'i çizgili pijamasaıyla çatılarda koşarken görmek için izlenesi.
sonu, basından belli olan, sadece angelina jolie ve johnny depp oynuyor diye abartıp yuksek beklentilerle izlemeye gittigim ama bekledigimi bulamadıgım 2010 yapımı florian henckel von donnersmarck filmi.
--spoiler--
venedik, johnny depp ve angelina jolie ablamız haricinde pek bir çekiciliği olmayan film. film'de alexsandr'ın jhonny abimiz olduğunu filmin sonunda anladım diğer arkadaşların aksine. hafiften kayser söze havası estirmeye çalışmışlar bu şaşırtmacayla ama olmamış. angelina ablamız da salt'taki ajan performansının (aksiyon olarak) altında. hiç estetik hareketler göremedik kendisinden. ablamızın o köfte dudaklarını hüpletiriz gerçi o ayrı.

bence filmin en güzel yanı venedik. gerçekten de bu şehir insana tam bir görsel şölen sunuyor. "ah ulan param olsa da gitsem bu diyarlara" dedirtiyor. inşallah dinimiz amin!

kısacası film yıldızlarla bezeli basit bir aksiyon filmi. aksiyo açısından olmasa da dşiğer yönleriyle tatmin eder. izlerseniz görsel şölen yaşamanız kesin ama. angelina ablamız*, jhonny abimiz* ve venedik* iç çektiriyor.
--spoiler--
oyuncu kadrosuyla senaryosunun çeliştiği filmdir. tam bir hayal kırıklığı yarattı. vakit kaybından başka bir şey dğil. aklıma takılan tek şey ise; johnny depp ile angelina jolie bu film teklifini kabul etmeden önce senaryoyu okumadılar mı?
filmi izlerken sıkılacağımı düşünüyordum ama tam tersi bir steven seagal filmi gibi aksiyonun içinde buldum kendimi filmin venedik görüntüleri de harika umduğumdan fazlasını bulduğum filmlerden birisi oldu.
zaman kaybı. evet bu filmi anlatmak için iki kelime yeterli. çok övüldü, altın küreye aday oldu merak ettik izledik bugün. yaklaşık 2 saatimi yedi bu film. ayrıca sıkıldım da izlerken. uykum geldi. hiç atraksiyon yoktu neredeyse. filmin sonunda ne olacağını daha ortalarda tahmin ettiğim için finalde "aaaaaaaa inanamıyorum" da olmadım. ulan klasik türk filmi senaryosu gibiydi işte be. nesine şaşırdıysanız! tabi holivud yapımı olunca çekici geliyor. yeşilçam bundan daha karmaşık ve güzel filmler yaptı. film boyunca bir de aklıma takılan bir soru vardı sizinle de paylaşmadan edemeyeceğim: angelina jolie nin dudaklarını boyamak için kaç ruj kullanılmıştır aceba? yeminlen ki aklımdan çıkmadı bu soru hiç. johnny depp de iyice sevimsizleşmiş. bu adamı da yakışıklı buluyorlar ya diyecek bir şey yok. şöyle bir etrafına baksan ondan yüz kat yakışıklılarını görürsün zaten. kısacası sırf iki ünlü oynuyor diye fazlasıyla abartılmış film. heycan yaptırdıydınız oysaki. pfffs!
güncel Önemli Başlıklar