bugün

Türkiye'de infazcı* ismiyle gösterime giren 2004 yapımı film.

(bkz: Rebecca Romijn Stamos)hastasıyız.

--spoiler--
-tanrı seninle olsun.
-tanrı oturup yaptıklarımı seyredecek.
--spoiler--
zamanında jeton yerine ataç kullanarak uğruna okuldan kaçtığımız oyun.
4700 karakteri bulunan marvel' ın tek süper güçleri olmayan kahramınıdır. yazılmaya ve çizilmeye ba$landığı dönemde, devlet dı$ında yargı sağlayan bir süper kahraman yaratıldığı için oldukça ilgi çekmi$, fakat masum insanlara zarar vermediği için bir anda sevilmi$tir. filmide, gayet ba$arılıdır. güzel olmasa bile emek verildiği kesindir. bilgisayar efektlihiç bir grafik kullanılmamı$, patlamalardan silahlara hatta kavgalara kadar her $ey gerçekte yapılmı$ ve kaydedilmi$tir.

(bkz: bir idol olarak the punisher)
int. cafelerdeki counter-strike nicklerinin % 75'ini oluşturan hede...
Zevkle okunacak çizgi romandır.Hatta zevkle oynanacak oyun ve izlenecek filmdir.
broken gibi bir soundtracke sahip filmdir.
marvel'in bana göre en iyi karakteridir. nick fury ile iyi bir ikili oluştururlar. 2005'te pc oyunu çıkmıştır. filmi izlenmeye değerdir. iron man'le iyi bir ikili oluşturabilirler.

oyunu müthiştir.. sağlam silahlar, müthiş öldürme şekilleri, farklı sorgulama şekilleri, insan kalkanı* ve nice hareketler oyuna harikalık katar. slaughter mode'a ise bir şey denilemez, konsantre olunduğunda düşmanın alnının ortasına bıçak atıp öldürmesi vs..
atari oyunu ise ayrı güzeldir. özlendiği için defalarca mame32'den bitirilmiştir.

ayrıca "keşke marvel ultimate alliance'da olsa" denilendir.

tekrar pc oyununa dönelim:

extras bölümünde bulunan bölümüyle çizgi roman kapaklarını, oyunla ilgili çeşitli resimleri görebildiğimiz oyundur. ayrıca görevde fazla bilgisi olmayan birini sorgularken bazen punisher'ın aklına gelenler sayesinde kısa bir flashback yapılıyor. vallahi billahi harika oyun.
bir flashback:

--spoiler--

adamımız frank castle rus gemisinde bir adamı sorgulamaktadır.

- have mercy!
+ death is a mercy..

--spoiler--
yapı itibariyle blade'e benzeyen karakterdir. chaotic good kaçıyor biraz. severiz.
oyunundan küçük estanteneler anlatayım. anlatayım da içinde sadist, psikopat, manyak, pislik, manyak bok bulunduranlar gaza gelsin.

öncelikle oyun fazla sistem gereksinimi istemiyor. malum biraz eski oyun. görüntü kasması gibi bi dert yok. zaten grafikler de öyle ahım şahım değil. olmaması da daha güzel.

şimdi siz bu punisher oluyorsunuz. hani şu ailesi telef edilen afedersin çoluk çoğuğu pompalanan, gözü dönen adam. düşünün karınız marınız öldürülüyor ve siz de intikam alıyorsunuz. oyunu bu bilinçle oynamak lazımki öldürmekten zevk alınmalı.

neyse oyunda ölmek gibi bir şey yok sizin için. ne kadar kurşun alırsanız alın öyle çat diye ölmüyorsunuz. hatta öldürdükce canınız bile artıyor. bu sebeple adamların üstüne üstüne beynine kurşun çakmak için rahatça gidebiliyorsunuz.

gelelim öldürmenin dayanılmaz hafifliğine...

oyunda senaryo gereği bir çok sorgulama çeşidi var. standartlar olarak adamı boğmak, yumruk atarak öldürmek, suratını yere vurmak ve kafaya silah dayamak gibi.
bunların dışındaysa efendime söyliyeyim fırına atmak, zımpara taşına kafayı sürttürmek, matkapla delmek, pirhanalara yem yapmak, aslanlara atmak, yüksekten sarkıtma, kazığa oturtma gibi masum sorgulama yöntemleri bulunmakta. ayrıca adamı kalkan yapabilir. çeşitli kombinasyonlarda öldürebilirisiniz.
biraz da onlardan bahsedeyim.
misal adamın göbeğine tekme atıp yere çöktürüp kafaya sıkma.
boğaz kesme, göz oyma, kafaya bıçak saplamak gibi,
ne bileyim pompalıyı adamım göbeğe dayayıp adama pompalıyı çektirmek,
ve bir sürü katliam senaryoları.

tabi bu sırada kafa kol bacak kopmaları da gerçekleşmekte, öldürme zevki tavan yapmaktadır.

işte böyle masum bir oyun. çoluk çocuğa oynatmamak da fayda var.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.