bugün

entry'ler (512)

gs fb maçındaki alparslan türkeş

12 ağustos 2012 tarihindeki Gs Fb maçının başında gösterdikleri bir adam Alparslan Türkeş'e çok benziyordu.ilginç bir durum.

rıfat uçarol

Fahir Armaoğlu'nun Siyasi tarihi de oldukça dolu ve bir dünya tarihi niteliğindedir.

ali fuat örenç

istanbul Üniversite Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü hocalarındandır. Doçent ünvanı taşımaktadır. Denizcilik tarihi çalışmalarıyla tanınır. Öğrenciye karşı çok babacan tavırlıdır. Çok da iyi bir insandır.

napoleon bonaparte vs kanuni sultan süleyman

çok saçma bir karşılaştırma hiç gerek yok... Çünkü Napoleon bir askerdir(her ne kadar Fransız imparatoru da olduysa). Süleyman ise asker değil bir devlet adamı olarak yetişmiştir.

james bond un istanbul u istemesi

2012'de çıkacak yeni james bond filminde sultanahmet meydaninın kullanılması teklif edilmiş ve kültür ve turizm bakanlığından cevap beklemektedir.

irish land mine detector

türklerin lazlar üzerine yaptığı saat 12:00 'dan sonra kafası çalışmıyor esprisinin, ingilizlerce irlandalılara uyarlanmış halidir. Bu espri ile irlandalılarin beyinsiz olduğu ima edilerek kulaklarını kapayıp ayaklarıyla mayını araması şeklinde gözde canlandırılabilir. Herhangi bir ingilize sorulduğunda bu espriden haberi olduğu anlaşıbilir.

kanuni sultan süleyman vs atatürk

paranın olduğu medeniyet seviyesinin yüksek olduğu hiçbir taht kavgası olmadan tahta çıkıldığı dönemlerde büyük adam olmak kolaydır önemli olan zor zamanlarda parasızlıkta ve işgal altındaki bir ülkenin kurtarılması sırasında destek bulması yanına insanları almayı başarmasıdır.

doğum gününde facebook hesabını donduran insan

muhtemelen facebooktan gelen kuru mesajlar yerine aranmayı istediği için kapatmış olabilir.

uludağ sözlük ün beşinci yılı

beşinci yılını kutlar ve nice beş yıllar görmesini temenni ederiz.

her seferinde arapsaçı gibi dolanan kulaklık

her defasında küfür yiyen kulaklıktır. *

tarih boyunca söylenmiş ilginç ve güzel sözler

Türklük yunanlılıkla el sıkıştığında parmaklarını saymaktır.

korsan taksi bekleme keşmekeşi

her şey korsan taksi talebinde bulunduktan sonra başlar.beklersin beklersin her gelen sivil arabaya acaba bu mu diye bakarsın hatta birkaç tanesine el hareketi yapip küfür de yersin ve bekleme keşmekeşiyle tanışmış olursun.

en bilgili adam

her konuda en görmüş geçirmiş ve okumuş kişidir.

lise önlerinde boş gezen tiplerin amacı

dikkat edilirse bir tane bile kız yoktur o tayfanın içerisinde hep erkektir.burdan şu sonuca varilir ki erkekler belki çıkışta görür de beni beğenir mantığıyla kendilerine göre en güzel elbileserini giyip saçlarını tiky kuaföründe diktirip okulun önündeki yerlerini almaktadirlar.

islam şeytan işidir

müslümanların şeytan işi demeyecekleri tek şeydir.

the expendables

jason stathman'a hasta olunacak filmdir.fakat bu kadar büyük bir kadroyu bir araya toplamışşın da 97 dakikalık filmde çok az geldi.uzun olmalıydı.

kitapta okunmuş bölümün okunmamış bölümü geçmesi

kitaba başlanıldığında gözde büyür ve üşengeçlik yaratır fakat okunmaya başlanınca ve helede kitabın ortasına gelinip okunmamış bölüm azalmaya başladığında okuyucunun içini bir huzur kaplar ve işte ben okuyorum arkadaş tribine girer.

okul çıkışında çekirdek yiyip kızlara bakan kitle

apaçilğin temellerini atan kişilerdir.

uzun bir sms karşılığı olarak ok cevabı almak

ok cevabi neyse bir de beklersin sanki uzun bir şey yollayacak diye geleni heyecanla açarsın ve sadece 2 harften ibaret bir mesaj görürsün.bunda bedava mesaj kampanyalarının da etkileri büyüktür.onlar kampanya yapmazsa ota boka mesaj atılmaz zaten.

atatürk de rakı içiyordu

yobazların atatürk'ü kötükemek için 1 numaralı dayanak noktasıdır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.