bugün

entry'ler (1432)

damon

bu adam silik oldu bugün. -ya da evvelsi gün- nedenini çok merak ediyorum açıkçası. tahmin de edebiliyorum birazcık esasen. çok başarılı bir gammazdı, çok olmadı ama iyi bir yetkiliydi. bir süredir görüşmüyorduk ama üzüldüm açıkçası gitmesine. sanırım entry'lerini de beraberinde götürdü.

panzerkampf

çok tanıdık geldi sanki bu yazar bana. bir bakalım; panzer var isminde, kampf bir de... hmm ilginç.

erdemlili

mersin'in erdemli ilçesinde yaşayan kişilere denir.

başlıkları o gün girilen entry sayısı ile okumak

(bkz: tek kişilik oyun)...

inci sözlük ü bitirme kampanyası

(bkz: paradoks)

eftalyaa

sözlük özürlüsü *, şeker insan. tavlayı koltuğumun altına sıkıştıran şahsiyet-ül vesselam.

hozan beşir

bir arkadaşın * "kırgız mı, kazak mı bu adam?" dediği şarkıcı. efektinü yidiğim.

silmek için erken

(bkz: geri dönüşüm kutusu)
(bkz: shift delete)

henüz tavsiye edilen entry niz yok

bu konuyu şöyle örnekleyelim;
sağ tarafta * kişisel istatistiklerim butonuna tıklıyoruz. "sadece seni ilgilendirecek derecede subjektif istatistikler." yazısının altındaki son oyladıklarım butonuna tıklıyoruz ve karşımıza kendimizle ilgili bazı istatistikler çıkıyor. son tavsiye edilen entry'lerim yazısına tıkladıktan sonra * karşınıza bu yazı çıkıyorsa üzülmeyin. çünkü birçok yazarın yaşadığı sorunu siz de yaşıyorsunuz.

sonra okuycam

(bkz: okunacaklar/#10598642)

okunacaklar

örnek vermek gerekirse;
bu entry'yi şu an okumak için vaktiniz yok ve daha sonra okumak istiyorsunuz. imleci * kullanıcı adıma * doğru yaklaştırıyorsunuz. kullanıcı adımın altında bu entry'nin numarası var. onun üzerine geldiğinizde bazı yazılar beliriyor. 3. sıradaki sonra okuycam butonuna tıklıyorsunuz *. entry, okunacaklar listenize kaydoldu artık. sağ frame'e * gelip, orada gördüğünüz "daha fazla" butonunun üzerinde biraz bekletiyorsunuz fareyi *. aşağıda "okunacaklar" isimli bir buton olmalı. işte bir saattir o botundan bahsediyorum sayın yazar. güle güle kullan.

inceleniyor

bir derdim var bölümünde söz konusu şikayetleri, sorunları inceleyen, cevap veren moderatörün şikayetinizi, sorununuzu okuduğu, ancak henüz dönüt vermediği süreci ifade eder. bekleyiniz.

zorunlu tematik mode

bu mode'daki yazarlar sol frame'deki başlığa bir entry yazdıklarında, söz konusu başlık da zorunlu tematik mode'dan mütevellit zorunlu görünmez olur. budur.

şeysi

(bkz: şeysi akımı)

alles paletti

(bkz: alles klar)

ausweinen

almanca'da birinin yanında ağlamak, birine dertlerini anlatmak gibi anlamlara gelebilecek ayrılabilen fiildir. sadece "ausgeweint" olarak tek kelime ile de kullanılabilir bu.

filmin sonunu söyleyen arkadaş

--spoiler--
o yerdeki adam var ya ölü değil.
--spoiler--

(bkz: testere)

at kuyruklu kel müzisyen

(bkz: uzun saçlı kel)

tavla

bir mirkelam şarkısı olarak düşünüldüğünde davulları beni benden alır. "bateri öğreniyorum" kitabının 3. ya da 4. sayfasında yer alabilir bu şarkının ritimleri. iyi bir şey dedim heralde galiba sanırsam.

ah bir joker

90'lı yılların enfes şarkılarından bir tanesi. günümüzde yerini "bodrum'da tur atarım, götümü başımı sallarım" ve "türevleri"ne bırakmıştır.