bugün

görsel
Gece gece güldüren YouTube yorumlarına sahip türk dizisi. Netflix in yayınladığı official trailer in altinda manyak komedi var demedi demeyin.
--spoiler--
- öğrenci değil miydin sen yaa?
+ mezun oldum.
--spoiler--
herkesin malumu, netflix türkiye nin çektiği dizidir. 3 bölüm oldu izleyeli, senaryosu bu kadar mı kötü arkadaş... hele çocuğun saçma sapan diyalogları, davranışları yok mu nasıl irrite oluyorum anlatamam. onun dışında aksiyon sahneleri şimdilik iyi.
3 bölüm izledim henüz ama beğendim yine de. Daha iyi olabilirdi ama başlangıç için iyi. Saçma türk dizisi izlemeyen biri olarak başlangıç aşaması için yeterli buldum.
bırakın netflix abc tv yi, şu diziyi atv trt1 yayınlansa selena kadar izlenmez.

gerçekten çok basit.

yabancı fantastik dizilere benzetecez diye saçmalamışlar.

dizide tek olumlu taraf okan yalabık ve mehmet kurtuluşun oyunculuğu

diyaloglarda çok kötü. mantık hataları imkansızlıklar ayasofyaya gece hırsız olarak girilmesi vs ))) bunlardan bahsetmiyorum.

ayrıca "her canlı ölümü tadacaktır."
Oturduğu yerden ve hiç bir boka sahip olmadan boş boş eleştirmeyi seven milletim. Dizinin netflix de olması bile başarıyken üstelik.
(bkz: hakan muhafız)
tüm bölümlerini az evvel izleyip bitirdiğim dizidir.
1. sezon başarılı diyebilirim. Oyuncu kalitesi, ana cast gayet iyi ama figüranlar berbat. Ancak standart türk dizisi havasından çok uzak ve kaliteli bir yapım.
Her bölümün senaryosu başka bir yazarın kaleminden çıkmış ve toplamda 3 yönetmenin çektiği bir yapım olmasına rağmen, konu bütünlüğü gayet başarılı bulduğumu belirtmem lazım.
Netflix'in yabancı yapımları arasındaki ilk türk yapımı olması da ayrıca hoşuma gitti. Ne menem bir şey oldu acaba diye başlayıp, 10 bölümlük sezonu tek nefeste bitirdiğime göre kötü demek haksızlık olur di mi ama ?
Bundan sonrası SPOiLER içeriyor izlemeyen okumasın...

--spoiler--
Öncelikle sarnıç ve oradaki detaylara bayıldım. Ancak muhafız ile ölümsüz'ün düşmanlığı tam olarak izleyiciye geçmiyor, son 2 bölümde oturun masaya anlaşın amk, herkes mutlu mesut hayatına devam etsin dedim.
--spoiler--

--spoiler--
olaylar istanbul'da geçtiği için birçok mekan seçimi, harika olmuş. Galata'nın ordaki sahneler muazzamdı.
--spoiler--

--spoiler--
2. sezon çok daha aksiyonlu olacağa benziyor. içimden bir ses Hakan'la Faysal kankito olacak, diğer 5 arkadaşa karşı takılacaklar diyor...keşke öyle olsa...
--spoiler--

--spoiler--
hakan'la leyla'nın sevişme sahnesine senkron şekilde zeynep'in dövüş sahnesinin olduğu kısma bayıldım. o bölümün yönetmeni her kimse mükemmel iş çıkartmış.
--spoiler--
Replikler ve oyunculukları gerçekten beğenen varmış tuhafladım. Evet tarz ve konu olarak bizim için gerçekten iyi oldu ilk fantastik olduğundan ilgi çekmeli ki gerisi gelsin ama replikler fazla amatör değil mi ya.
sağda solda viral reklam yapacağınıza adam gibi yönetmen, prodüksiyon ve senarist alın yutupçular bile daha güzel şeyler çekiyor.

zaten netflix tam kendine yakışan bir dizi yapmış. kalitesiz, klişe.
Isminin ingilizce olmasindan yeterli ipucuyu aldigim gereksiz dizi. Netflix`in her cektigini izler miyim? Tabi ki hayir. Turk dizisi diye aa bakim ne varmis dedim mi ? Dedim. Ama ici bos cikti ben napiyim. Superkahraman nedir ya Istanbulda allaseniz. Bi de turk laflarinin ingilizce anlasilir bir hibridi diyaloglar? Bi de amir bozuntusu var. Ona da demisler sen hep kufur et. Te allaa
Şu anda 4. Bölümdeyim. Klişeler olsa da akıcı bir şekilde ilerliyor.
Dizide çalan tüm müziklerin playlistini oluşturduğum dizi.

Klişelerle dolu olmasına rağmen o müzikler etkisinde kalmaya yeter de artar bile.
Bu dizi hakkında olumsuz konuştum daha önce ve bizde bu tür dizi ve filmlerin yapılamayacağını iğreti duracağını yazmıştım hala aynı fikirdeyim ama çok fazla olumlu eleştiri gördüm yarın izleyip fikrimi yeniden buraya yazacağım.
Nihayet 10. Bölümü bitirdim.
Her ne kadar beklentilerim daha yüksek de olsa beğendim ben.
Daha iyi olabilirdi ama olsun, bu ilk dizimiz, o yüzden destek vermemiz gerek ki bu tip projeler çoğalsın.
Bunlar çoğalırsa daha kaliteli, daha çok para harcanan yapımlar da gelir.
Neticede bu ilkti ve bir kumardı.
Prodüksiyon biraz sönüktü o yüzden.
Yani şu diziye birkaç milyon dolar daha harcansa bomba gibi bir yapım olurdu, demek istediğim bu.
Konu çoğu kişiye saçma gelmiş.
Iyi de adamlar zaten hikaye yazıyor.
Marvel romanlarından uyarlanan diziler gerçek mi sanıyor bu millet?
Kaptan amerika, demir adam, thor, örümcek adam gibi kahramanlar gerçek mi?

Dizinin beğendiğim kısmı konusu.
Istanbul'un fethi, fatih, osmanlı, ayasofya bizans tarihinden bahsediliyor hikaye bu yönde kurgulanıyor ne güzel.

Bu dizi vesilesiyle ayasofya'ya ilgi artacak. O bile bir kazanım değil mi?

--spoiler--
Ölümsüzler yerine vampirler konu alınabilirdi bence.
Daha gerçekçi olurdu, zira bu vampir mevzusu osmanlıyı baya uğraştırmış bir mevzudur.
Osmanlı kaynaklarında vampirlerden, cadılardan vb bahsedilir.
O yüzden ölümsüzler vampir olsaydı daha ilgi çekerdi.
Salim fikret kırgı'nın kitabı bile var adı (bkz: osmanlı vampirleri).
--spoiler--

Neyse şimdilik eyyorlamam bu kadar.
2. Sezon daha kaliteli olacak diye düşünüyorum

Yolu açık olsun.
hedef kitlesi 20 yaş ve altı olan çöp dizi. netflix'in ilk türk dizisi bu mu olacaktı yani? hala bekliyorum 'bunlar deneme çekimiydi asıl bölümler çok yakında' tarzı bir açıklama yapacaklar diye.

konusu, klişelerle dolu senaryosunu falan hepsini geçtim. kim yapmış bu dizinin müziklerini? sahne geçişi diye bir şey yok tak diye orada tak diye başka yerde izleyici olarak ne izlediğini anlayamıyorsun.

malum yumruk sahnesine hiç ama hiç girmiyorum zaten tövbe estağfurullah. o neydi lan? rezillik resmen.

aylardır bu dizi için çalışılmıyor muydu? gerçekten o bahse konu büyüük çalışma sonrası ortaya çıkan iş buysa harbiden vah ki ne vah.
Hala izlemedim ama teaserlardan ve konusundan anladığım kadarıyla çok saçma ve çocuk işi.
zaten netflixin hollywood yıldızlarını oynattığı yapımlar bile beş para etmiyor bundan ötürü beklentiye girmek biraz saçma.

Edit: ilk 4 bölümü izledim ve yanılmamışım biraz çocuksu bir dizi olmuş.
hikaye ilginç, kadro traş ama netflix profesyonelliği ile çekildiği için izlenesi. bizimkiler gibi reklamlarla birlikte 2 saat 24 dakika sürmüyor bölümleri 35-40 dk arası, ve yalın. hikaye alaturka ve eğlenceli. izlemiş olmak için izlenir bu havalarda evde vakit geçsin diye.

ps: çağatay ulusoy yerine kıvanç tatlıtuğ olsa idi başrılde bir tık daha iyi olabilirmiş.
Kurgusal bir hikayedir. Hikaye fena değil, marvel zamazingolarından sonra türk bir kahramana ihtiyaç duyuldu olsa gerek. Fikir güzel bence.
Bu hiçbir şeyi beğenmeme hala prim yapıyor mu amk? Tamam beyin yakan bir kırık el sahnesi var ama (la sizde bir sahneye biraz önem verin ne animasyon kasıyorsunuz) dizi genel anlamda gayet güzel.

Bu ekip kasması dizi furyasına göre; flash daki iris yok. (Öp başına koy)
Supergirl deki arow daki çıtıpıtılar yok. Peter capaldi yok. En önemlisi iris gibi karakter yok daha ne...

Okan yalabık reis resmen. Mükemmel oynamış ikinci sezon bomba olur. Belli zamanlarda netflix alırım dizileri biriktiririm ne zaman bu dizi gelir yine alırım.
ımdb puanını manipüle edeceklerine, paralı yorum yazdıracaklarına o bütçeyle, o azimle adam akıllı dizi çekmelerini öneriyorum. böyle alengirli işlerle uğraşmayın.
Senaryosu basit bir dizi. ilk baştan belliydi faysalın ölümsüz olduğu. Ama sonu güzeldi yinede. ilk ciddi bütçeli dizimiz olduğu için çok gömmek istemiyorum ve ilerisi için ümitliyim. Bütün ölümsüzlerin dirilmesiyle güzel olacak.
ya bu dizide bol bol kufur ediyorlar ya icimin yaglari eriyor aq.
bir de meme gosterselermis tam olacakmis aslinda ama neyse hadi buna da sukur. *
ayrica o bitisde calan parca cok guzel ya. ne zaman bolum bitse dinliyorum.
bolumler de 35-45 dakika. valla su gibi akiyor. tisikkirlir netflix.
Bok gibi dizidir efendim. Oncelikle diyalogları sahte ve yavandir ayrica malzemeden çalınmış gibi özel efektler çok azdır. Ama en azından sikimsonik türk dizilerine tercih edilebilir
Yemin ediyorum tam bir cringe. Hele bir izleyelim dedik şu avizenin düştüğü sahnede kapattım direk. Bu kadar basit olmayın yav. Kırk yılın başı uluslararası arenada yayınlanacak bir şey yapıyorsunuz onu da tam yapın. Azıcık emek gösterin. Evet
Yıllar boyunca Türk dizileri hep aynı terane hep benzer aşk hikayeleri ile dolu diyerek sitem eden bir kitle vardı. Haklılar da. '' Türk dizisi ne moruq türkler ne bilir aq yabancı dizi best yha '' diyenleri katmıyorum, onların çoğu aptal.

Hep aynı tür ve tarz olan dizilerden bıkan bizler, keşke şöyle fantastik ve ya bilimkurgu tarzı yapımlar olsa da ülkemiz de bizde izlesek dedik. Şimdi ise adamlar yapmış. evet, hiç eksiği yok mu yani? e tabii ki de var! ama bu dizi Ülkemiz de şuan türünün ilk'i. Yani hunharca yıkıcı eleştiri yapmadan önce bir saniye durun sayın enteldantel arkadaşlarım, bu dizi henüz ham olan, alışılmadık bir tür ve yapımdır bizim ülkemiz için, bırakın da o kadarı da olsun, birazcık şans verin kırın önyargınızı, zamanla zaten kalitesini daha da geliştirip, güzelleşecektir. yani dediğim gibi 1 - 2 gözüme çarpan yer dışında, dizi aşırı akıcı ve güzel. Ciddiyim su gibi akıyor, sıkılmıyorsunuz. Oyunculuklar da gayet yerli yerinde, efektler düşündüğümden iyi, seneryo düşünülmüş ve uğraşılmış. Bir çok noktasını çok beğendim,

böyle yapımların ülkemiz de çoğalması dileği ile. Tam destek! Herkese tavsiye ediyorum.