bugün

entry'ler (3853)

devlet vs hükümet

(bkz: kiracı)

halktan yönetimi geçici olarak kiralamış oluşumun kıyaslamasıdır.

astroloji

insanın kendini tüm kozmosun merkezinde görmesinin bir sonucu.

arkadaş kozmolojik ölçekte en yüksek çözünürlükteki monitörü bile, tek bir pikselinin katrilyon defa katrilyon kere katrilyon kesitinden daha önemsiziz ama o kaya parçalarının rastgele konumları benim karakterimi çevremdeki maruz kaldığım bu cehaletten daha fazla etkiliyor öyle mi?

hogwarts legacy

sadece fiyatı konusunda düşündüren ancak istek listesinde kesinlikle durması gereken oyun. elbet düşecek o fiyat.

eğer oynanacak başka oyunlarınız varsa bunun fiyatı düşene kadar sizi idare edeceklerdir.

xbox series x

tartışmasız piyasadaki en güçlü konsol ancak gel gör ki microsoft bundan Play Station markası gibi faydalanamıyor.

not: euro 7-8tl iken yurt dışından aldım getirmesi yakıtı vergisi kılı tüyü tüm masrafı 5500tl.

xbox one x

üretim kalitesi yüksek ancak microsoft'un exclusive oyun mantığında pek olmaması sebebi ile değeri çok bilinmeyendir. fanı zaman zaman temizlenip yüksek termal geçirgenliğe sahip bir macunla işlemci ve soğutucu arasına bakım yapılır ve ssd uygulanırsa ömür sonuna kadar sorunsuz işleyebilecektir.

playstation 4 pro

teknik sorunları olan ancak kolayca çözüldükten sonra keyif veren oyun konsolu.

Teknik sorunlardan birisi; klasik fan sorunu.

çözümü güzel bir toz temizliği sonrası yüksek ısı geçirgenliğine sahip yeni bir termal macunu işlemci üzerine uygulamak.

2. PSU dan gelen cızırtı sesi. çözümü, psu içindeki görünen tüm lehimleri pompa ile çekip yeni taze lehim uygulamak ancak bunun yapılacağı lehim makinesinin 325-350 C sıcaklık vermesi ve yeni uygulanacak lehimin buna uygunluğu.

ayrıca sesi iyice önlemek için de trafo sargılarının ve bobinlerin reçine ile doldurulması da fayda sağlamaktadır.

3. son olarak ssd uygulanması konsolun ticari destek ömrü sonuna kadar sorunsuz şekilde çalışmasını sağlayacaktır.

project zomboid

izometrik oynanış yapısı sebebi ile fps vs tps ciler tarafından direkt olarak örselenen oyun. bu sebeple (bkz: weird west) de (bkz: xbox gamepass) e direkt çıkmasına karşı çok konuşulmadı.

gerçi oyunun genel bir hikayesi değil oyundaki karakterlerin ayrı ayrı hikayeleri olacağı söylenmişti. sürekli olarak canlı tutulabilecek bir yapı/sistem.

a plague tale requiem

(bkz: a plague tale innocence) için devam hikayesi.

birinci oyuna göre oynanış açısından hiç yenilik içermeyen ve aslında bir genişleme paketi sayılabilecek ancak yeni bir oyun olarak duyurulandır. he oyunun tke artısı ilk günden (bkz: xbox gamepass) 'e gelmesidir. başka da yok.

buradan sonrası spoiler.

sen çalış didin çocuğu hayatta tutmak için güneş görmeyen yerlerine sancılar girsin ensenden aşağı soğuk terler aksın sonra * Allah sizin belanızı veresin emi. bari çoklu son sunaydınız.

days gone

Hikaye konusunda bazı eksiklere sahip oyun. muhtemelen yapımcı geliştirme sürecinde "eeh yeter arkadaş bitirin başlayacam yapacağınız işe" dediği için hızlıca geçilmiş. spoiler olacak mıdır bilmiyorum sonuç olarak hikayeyi değiştireceğim.

not: Bildiğin spoiler oldu.

Hikayedeki bazı göze batan hızlı geçişleri hikayeye uygun şekilde bağlanması gerekiyordur. Özetle;

buradan sonrası spoiler.

Sarah bulunduğunda yaşanan duygular tam aktarılamamış. düzeltilmeli. olayı şöyle yaşanmış şekilde düşünelim.

Sarah oyunun başında bıçaklandığında nero tesislerinde tedavi edildiğini o-brian'dan öğreniyoruz. buraya kadar sorun yok orada bize tedavisi sırasında oluşan enfente riskini azaltmak için deneysel ilaçlar kullanılmış. bu ilaçların yan etkileri hafıza kaybı ya da aşırı beyin aktivitesi. bunu bilerek sarah bulunduğında gördüğümüz tepkiler anlam kazanır.

Sarah bulunduktan sonra bizi tekrar tanıma ve rehabilitasyonu için ek görevler yapılabilir mesela bize sürekli verdiği talep formlarını alırken elimizdeki dövmeleri görmesi ya da revirde tedavi olurken vücudumuzdaki yara izlerinden hafıza için hatırlamaya yardımcı hikayeler işlenebilirdi.

bizi tamamen hatırladıktan sonra bir diğer açıkta kalan konu da şu ki Cloverdale istasyonunda çalışanların hepsini öldüren güvenlik şefini halletikten sonra odaya girer girmez a benim hatam vs hızlıca konuyu geçiştirmişler burada güvenlik şefi bunu yapmak istediğine emin misin demeyecek olayı anlatacak sarah da bilgisayarları kontrol ettikten sonra bu triplere girecek.

aslında oradan da konu istenilse last of us a bağlanabilirmiş oradaki çalışmalar mantarların insanlarda üreyebilecek şekilde evrim geçirmesine sebep olmuş vs. yani özetle hikaye eksik teknik hata çok ama güzel bir deneyimdir.

inteltek

%100 hissesini yunan intralot’un aldığı firma.

beymen de satılan 1195 liralık ataş

Düşünün ki harcayamayacağın kadar çok paran var ve akıyor para. Acaba nasıl harcasam diyorsun ve bunu diyen arkadaşların var. O gümüş alıyor sen altın kaplama böyle bir yarış o zaman alınacak ataştır.

Böyle kimse olmaz değil; gelir dağılımındaki adaletsizlikten dolayı bu gibi kesim ülkemizde bolca var. Biz fakiriz bi...

beymen de satılan 1195 liralık ataş

O ataçı koyacağın kutu bile 1649tl dir.

https://www.beymen.com/p_...asco-ataclik_107153_33678

şeyma subaşı nın joker yorumu

Üç kelime ile anlatmaya çalışmıştır ama zeki olduğu için değil sadece üç kelime bildiği için.

vakfıkebir erkeği

Xbox oynar.

hornet

(bkz: hudson hornet)

11 yıl format atmadan aynı bilgisayarı kullanmak

(bkz: macintosh)

Edit: Yıl olmuş 2023 mac 2014 de alındı az kaldı entry amacına ulaşacak.

siyah bira

“Bira dediğin efestir” arkadaş ama ben sevmem. Tuborg iyidir ama onun da dağıtımcılarını sevmem temde az daha öldürüyordu beni.

alaçatı

bütün yaz eşşşek gibi çalıştıktan sonra "yeter gari" denilerek az biraz sonra kaçılacak yerdir. beklesindir. işin garibi dönüldüğünde şirketi aynı yerde bulamama durumu var. hadi hayırlısı.

(bkz: kapanış)

komünizmin tutmamasının nedenleri

pazarlama olmaması, kapitalizm sürekli bir reklam ve pazarlama içindedir ve hiçbir şey reklamlardaki gibi değildir, bunu bile bile ürünü kullanırız. kapitalizm de berbat olmasına rağmen komünizm öcü olur.

olm komünist bir ülkede sabah gün ağarmadan kalkıp işe gideceksin akşam karanlığında döneceksin deseler koşa koşa biz bunu düzelteceğiz diyecek yalancıların peşine gideceksiniz. bir bok da düzelmez.

kafadaki doğru dürüst bir insan olmadıkça ne kapitalizm ne komünizm bi boka yaramaz.

nokian powerproof

finlandiyalı nokian tyres 'ın 2019 yaz döneminde kullanıma sunduğu yeni yazlık performans lastiğidir.

bu lastiği kullanan aracı yoldan çıkartmak için ne kadar uğraşırsanız uğraşın en son bezip vazgeçiyorsunuz. eskiden 40-50 ile virajın dışına çıkmaya çalışan araba 60 ile yola bildiğin yapışıyor ama ben daha fazla zorlayamıyorum çünkü merkezkaç bildiğin korkutuyor. *

kaza oranlarını azaltmak için bu lastiğin standart lastik olarak sunulması lazım. küçük jantlı araçlar için olan versiyonu wetproof.

tutup bridgestone turanza falan kullanacağınza bunu bir deneyin.