bugün

amerikan indie grubu.
7 aralık 2007 tarihinde babylon'da konser verdiler, göz göre göre kaçırdım bu konseri!
aralık 2007'de babylon'da, o güne dek görülenler içinde en sıcak, samimi ve müzikal açıdan doyurucu konserlerden birini vermiş ve bu performans sonrası gönlümüze taht kurmuş mütevazı müzik grubudur.. about today'in canlı versiyonu izleyenlerin nutkunun tutulmasına sebep olmuştur.. 10 kez daha gelseler buralara, 10 kez daha görülesi gruptur ayrıcana..
2007'deki babylon konseriyle bizi bizden alan gruptur. solist matt berninger'in bir dahi olduğuna inancımız tamdır. yeni albümleri merakla beklenmektedir.
1999 yilinda ohio'da kurulan, Brooklyn orijinli indie rock grubu. vokalistleri Matt Berninger'in sesi tarif edilmez cunku anlatmak icin tarif yetmez. sadece yetenek degil, hem sosyal hem de politik acidan dort dortluk bir gruptur. dorduncu albumleri boxer icin sufjan stevens'dan destek almislar; modest mouse, the walkmen, rem, editors, the breeders gibi saglam gruplarla sahne paylasmislardir. ayrica 2008 yilinda baskanlik secimlerinde barack obama'ya tam destek vermisler, 2009 yilinda da aids yararina bir album cikarmislardir. mistaken for strangers, all the wine, Bloodbuzz Ohio parcalari ciddi anlamda guzeldir.
kendilerinin şu ana kadar çıkardıkları albümler ve grubun tarzı hakkında bi yazı:

http://musicand.tumblr.co...ional-en-iyi-the-national
2007'den bu yana türkiye'ye uğramayan grup. favori grubum. umarım tekrardan türkiye'yi turne takvimlerine dahil ederler.
mistaken for stranger adlı über bir parçaya sahip grup.
about today ve afraid of everyone parçaları mükemmel ötesi olan grup.
warrior filminin soundtrack'i olan about today şarkısıyla gönülleri fetheden indie grubu.
bir günde 57 bölüm modern family, 3 sezon friends izlese bile neşeli bir şarkı yapamayacak indie grup. ha şikayetim yok, orası ayrı.
sanırım the rains of castamere şarkısını bestelemiş grup.
eğer doğru hatırlıyorsam exile vilify şarkısını portal 2 için seslendirmiş grup.
warrior filminde about today parcasiyla bizi kendine birkez daha asik etmis grup.
https://www.youtube.com/watch?v=bpqsFGY0aVI&feature=youtube_gdata
Trouble Will Find Me adlı albümleri, http://www.vice.com a göre 2013'ün en kötü 15. albümüdür.
grubun (bkz: mistaken for strangers) adinda hem sarkisi hem de filmi bulunmaktadir. sarkisi ayri guzel, filmi ayri guzeldir. dinleyin, dinletin. izleyin, izlettirin.

https://www.youtube.com/watch?v=cgRsYkKb1eI