bugün

illinois'ten secilmis demokrat partili, siyahi, abd senatorudur. son zamanlarda dikkatleri uzerine cekmistir, zira dusunce yapisi begenilmektedir. hele ki 2004 te demokrat parti kurultayinda yaptigi konusma en dikkat cekenidir. siyahi babayla beyaz annenin hawaii de dogan cocugudur. asil adi barack huseyin obama jr. dir. hemen atlamayalim, o huseyin, kenyadaki dedesinin ismidir, arkadas musluman degildir. zati demokratlarin hillary clinton ilk kadin baskan olabilir mi geyiginin yanina bu arkadasla ilk siyahi baskan olabilir mi geyigi de eklenmistir. marketing hocam bu adam icin "he is a total stud!" demistir. ama baskan olsa gayet guzel olur, bir david palmer tadi yakalanir. arkasindayiz. ettigi bir guzel kelam:
"there's not a liberal America and a conservative America; there's the United States of America. There's not a black America and white America and Latino America and Asian America; there's the United States of America."

görsel
görsel
kendi belalı ülkesinin ırak'ta, somali'de, vietnam'da ve kızılderililere karşı yaptığı kıyımı görmeden, görmek istemeden "Ermeni halkına karşı bir soykırım oldu" demek cüretini gösteren abd demokrat partisinin başkan adaylarından.
DOğduğunda müslüman olan, lakin bir kaç yaşındayken hristiyan bi ailenin evlad edinmesiyle koyu hristiyan olarak yetişmiş insandır. Hala amerika basınında bazı çevreler onun için gizli müslümandır o komploları kurmaktadır. Hillary Clinton'un son ankette 5 puan gerisinde olan ABD başkan adayıdr kendisi...
(bkz: barrack)
(bkz: barracks)
iowa da gerçekleşen önseçimlerde %38 oy alarak hillary nin hayallerini yıkmış olan ve tam adı barack huseyin obama olan müstakbel usa başkanı.
1961 doğumludur. başkanlık seçiminde Demokrat Parti'nin adayı olmaya en yakın kişi.
endonezya'da medrese eğitimi görmüştür.
1915'te bu topraklar uzerinde olen ermenilerin olayina soykirim adini vermeyen bush'tan daha kaliteli olabilecegini dusundugum baskan adayi. en azindan amerikan gelenegi olan dini secimlere alet etme dalgasina girmemekte.

edit: yahu bu niye kotulenir anlamadim. soyleyene de hediyem var!
secilmesi halinde amerikanin ilk siyah,mason olmayan ucuncu devlet baskani olacak kisi.
daha çok afrikalı bir topçu ismine sahip zat-ı muhterem.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.