bugün

kendisinden cok genc kolombiyalı bir kadınla evlenen adam, kadın ve kadının oglundan olusan bir aile,
üç cocuklu gorunuste normal bir aile,
vietnamlı bir bebek evlat edinen gay bir çift,

bu uc aile bir araya geldiginde olusturuyor modern family'i.

yeni sezonun en komik, en zeki dizisi.
edward norton'u Great Expectations adlı bölümde (1x08) konuk oyuncu olarak görmüş olduğumuz dizi. Entry sayısına bakarsak diziyi takip edenlerin sayısı az galiba. Komedi dizisi takip etmek isteyenler için iyi bir alternatif.
married with children dizisinden al bundy olarak tanidigimiz ed o'neill'in ve bu diziyle komik oldugunu fark ettigim ty burrell'in rol aldigi dizi.
Gerçekten çok güzel bir komedi, gay çift ve şişko oğlan süper. Diziyi izlerken fazla gülmeyebilirsiniz ama bir an geliyor dizi resmen kopartıyor, mutlaka izleyiniz.
manny karakterini oynayan tombul çocuğun ve sofia vergara'nın çok iyi bir performans sergilediği dizi.
2010 emmy ödüllerinde komedi dalında en iyi dizi ödülünü almıştır.
ikinci sezonu bu ayın 22sinde başlayacak olan dizi.
The Old Wagon adlı bölümüyle ikinci sezon açılışını yapan dizi.
bu dizinin cnbc-e tarafından neden yayımlanmadığını anlamadım hacı;

türk aile yapısına uymaz diye mi yoksa?

nolucak canım?

bir baba karısından boşanmış yıllar sonra aşkı kolombiyalı genç bir hatunda aşkı bulmuşsa?

ne var bu babanın oğlu gayse ve gay bi adamla evliyse? hatta vietnamlı bir çocuğu evlat edinmişse?

ne var bu babanın kızı garip bi adamla evliyse ve evliliklerinin meyvesi 3 çocuğu birbirinden ayrı dünyalarda yaşıyorlarsa? hatta biri diğerlerinin kuyusunu kazıyorsa?

ne var yani? bu da cam çerçeve indirme nedeni?
bu da mı gol değil?

velhasıl kelam; bizim aile yapımızdan ırak, bireyler arasında bizdeki gibi bağlar olmasa da herkesin aslında kendi içinde bir birey olduğu gerçeği unutulmamışsa.

bir baba yaptığı hata sonra çocuğundan özür dileyebilir. dileyebilmeli en azından. ben görmedim türkiye'de. bu dizide gördüm.
abc'nin bu sene yayına başlayan komedi dizisi. pek çok aşina olduğumuz oyuncuyu bünyesinde barındıran dizinin benim için en büyük süprizi married with children 'ın al bundy'si ed o neill'i görmek oldu.
dizi temelde büyük bir aileyi anlatsa da aslında üç parçaya bölünüyor. ilkinde aralarında oldukça fazla yaş farkı bulunan bir çifti, ikincisinde üç çocuklu bir aileyi ve üçüncüsünde ise evlat edinmiş gay bir çifti izliyoruz. olaylar hızla akarken, arada ana karakterlerin belgesel edasıyla kamera karşısına oturup seyirciye birşeyler anlatma çabaları da oluyor. insanı saran ve son zamanlarda beni en çok güldüren yapımlardan.
sofía vergara'yı bize tanıtan dizi kendisini bu sene olmasada seneye victoria's secretda görmek istiyoruz.
buralarda neden bu kadar az bahsedildiğini anlayamadığım über dizi. ciddi anlamda bir daha ki sezon how i met your mother dizisine fark atacaktır. isteyenle büyük bir iddiaya da girerim.
insana maksimum düzeyde keyif veren, eğlenceli bir aile komedisi.
her aile, her karakter zaten başlı başına bir şaheser bu şaheserler bir araya gelince ortaya tarifi mümkün olmayan, komedinin ve orjinalliğin dibine vurmuş şu yapıt ortaya çıkıyor.

dizinin artılarından biri de çok sıcak ve doğal oluşu. bu dizi gibi 20 dk.'lık kaliteli birçok abd komedisi var. ama aile kurumunun doğallığını bozmadan, komik yönlerini öne çıkararak anlatması izleyiciyi kendine çekiyor. şahsen bir abd komedi dizisinde "sevgililer günü"nün işlendiği bölümünde sevişmenin olmamasını tahayyül edemezdim. ama hayaldi gerçek oldu. sevişmesiz, sokuşmasız yer yer "hot" sohbetler geçse de işin fiiliyata dökülmediği, sohbetlerin de her zerresinde komediyi barındırdığı bir yapımı gördüm şu fani ömrümde.

ailelere dönmek istiyorum tekrar; bu kadar özgün aileleri hangi yaratıcı beyin buldu merak içindeyim? gay bir aile, tüm çeşitliliği barındıran geniş bir aile ve genç gloria ile evli yaşlı jay'in ailesi. şu tablodan komik bir şeyler çıkarmak çok zor olmasa gerek. özellikle phil ve claire çiftinin ailesi dizinin taşıyıcısı görevinde. zeki-güzel-aptal türünden vasıflara sahip üç çocuğa sahip olan bu aile; phil ve claire'ın olağanüstü "ebeveynliğiyle" diziyi götürüyor zaten.

gay aileden ise cameron'ın çığlıkları gerçekten pek bir hoş. özellikle lily'i arabada unuttukları sahnede cameron'ın eline çöp kutusunu alıp çığlıklar eşliğinde koşması unutulmazlar arasındaydı. genel olarak bu ailede yardıran cinsten. gaylik bu kadar eğlenceli anlatılabilirdi.

jay-gloria çiftinden ve gloria'nın oğlu manny'den husule gelmiş ailede ise gloria'nın ispanyol aksanlı ingilizcesi ile manny'nin "olgun" yorumları harika. tabii ed o'neill tarafından canlandırılan yaşlı-zengin jay karakterinin payını unutmamak lazım.

velhasıl; çok güzel bir dizi. diziyi en iyi tanımlayan kelime bence "eğlenceli". gerçekten çok eğlenceli, komik ama komik olmanın ötesinde eğlenceli. ailerin belgesel çekimlerini andıran kamera konuşmaları, aralarda kameralara atılan bakışlar bunların haricinde yukarıda bahsettiğim doğal senaryo diziyi cazip kılıyor. izleyin, izlettirin diyorum.

not: bu kadar doğal bir aile komedisinin türkiye'de neden gereken ilgiyi görmediğini ise düşünmeden edemiyorum. bence bize o kadar yakın bir komedi ki, herhangi bir ulusal kanal bu diziyi prime time koymalı. adamların gaylerinde bile kimsenin sorun göreceğini zannetmiyorum. tabii abd'de gereken başarıyı yakaladığını belirteyim. ratingleri lost'un son sezonunun aldığı ratinglerden daha üst düzeye ulaşmış.
Çoooooooook hoşuma giden çoooooooook beğendiğim bir komedi dizisidir. Dizi hakkında ise buyurun benim görüşüme:

ABC;nin 2009 da başlattığı en iddialı yapımlarından biri: Modern Family!

Yapımcılığı Steven Levitan ve Christopher Lloyd tarafından yürütülen Modern Family, 20 dakikalık, belgesel tarzı çekilen harika bir komedi dizisi.

Başrolde hemen usta bir oyuncu gözümüze çarpıyor: Ed O Neill. (Jay Pritchett) Çoğumuz Married... with Children yani Türkçe manası Evli ve Çocuklu dizisinden Al Bundy karakteri ile tanırız.

Klasik Amerikan Komedi dizilerinden sıkıldıysanız eğer, bu dizi tam size göre diyebilirim. Gerek süresi olsun, gerek akıcılığı olsun dizi kesinlikle sıkmıyor. Her bölüm su gibi izlenip bir diğer bölüme büyük bir merakla geçiliyor. Dizinin IMDb puanı ise oldukça yüksek: 9.0

Komedinin tavan yaptığı, aile olaylarını izleyiciye hoş bir dille anlatan dizimizde 3 tane ailemiz bulunuyor. 3 aile ama aslında tek. E haliyle de tabi olaylar bu ailelerimizin etrafında geçiyor.

Prichett Ailesi

Jay Pritchett 2 çocuğu var: Claire (Julie Bowen) ve Mitchell (Jesse Tyler Ferguson) Ayrıca Jay, karısından bazı anlaşmazlıklar yüzünden boşanmış, daha sonra ise kendinden daha genç olan Gloria (Sofía Vergara) ile evlenmiştir. Gloria’nın ise Manny (Rico Rodriguez) adında adeta büyümüşte küçülmüş bir oğlu vardır. Ayrıca Gloria her zaman ailenin bir arada olmasını isteyen, iyi, inançlı ve güzel aksanıyla dizide bizlere tebessüm ettirmeye başaran bir karakterdir.

Claire ve Phil Dunphy Ailesi

Claire & Phil Dunphynin (Ty Burrell) Ailenin en büyük kızı; başına buyruk, kendi bildiğini okuyan ama ailesini seven ve elinden geldiğince kurallara uymayan çalışan, Haley (Sarah Hyland) Ailenin ortanca kızı; adeta akıl küpü, ama zaman zaman da ukalalaşan, diğer kardeşlerinin azarlanmasından zevk duyan Alex (Ariel Winter) Ailenin en küçük oğlu; sürekli olarak uğraştığı ve hatta zekâsından şüphe ettiği küçük masum çocukları Luke (Nolan Gould) Anne, Claire Ailesini çok seven, sahiplenen ama aynı zamanda ise aşırı derecede korumacı ve bazı zamanlarda kontrol manyağıdır. Bu yüzden de özellikle ara ara aile üyeleri ile sorunlar yaşar. Phil Dunphy ise tam tersi çok rahattır. Çocuklarını seven ama anneleri kadar baskıcı olmayan bir karakterdir. Yani bizim deyimimizle (Lokum gibi Baba); tabirini kullanabiliriz bu karakterimiz için. Böyle babayı kim istemez? Ama damarına basarsanız da gözüne gözükmeyin. Şayet 2 cadaloz kızımız bunu zaman zaman başarıyor. Ayrıca Phil Dunphy dizideki en komik karakterlerimizden birisi.

Mitchell ve Cameron Ailesi

Jayin oğlu olan Mitchell eşcinseldir. 5 yıllık partneri olan Cameron ile (Eric Stonestreet) Vietnamlı bir bebek evlat edinmişlerdir. Bebeğin adını ise Lily koymuşlardır. Dizide bir diğer gerçekten güldüren ailemiz Mitchell ve Cameron ikilisidir. Özellikle Cameron fazla duygusal olması ve verdiği aşırı durum tepkileriyle izleyiciyi kahkahaya boğabiliyor.

Son sözler olarak,

Dizi belgesel tarzı olduğu için her bölümde başlarken bir soru soruluyor ve dizide böyle şekillenip sürüyor. Modern Family de tamamen aile olayları anlatılıyor. 3 ailenin etrafında geçen hüzünler, eğlenceler ve aileyi bir araya getiren etkenler izleyiciye güzelce ulaştırılıyor.

Dizinin 2. sezonu ise 25 Mayıs 2011 de bitti. 3. sezonun siparişini de çoktan kapan Modern Family, 21 Eylül 2011 Çarşamba günü tekrardan güzel olaylarıyla bizlerle buluşacak.

Entertainment Weekly dergisince yapılan, "TV'de şu anda yayınlanan en iyi 10 dizi; inceleme ve derlemesinde ise Modern Family 6. sırada yerini alıyor.

Dizimizin tanıtım videosuna ise aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
http://www.youtube.com/watch?v=O5uuMr1YEyE

Dizi hepi topu 20 dakika ve 1 sezon 24 bölümden oluşuyor. Bence hemen izlemeye başlayın ve bu harika eğlence tufanından mahrum kalmayın.
(bkz: family guy)
(bkz: addams family)
basliga bakinca; "oha hala kimsenin haberi yok" dedirten dizidir. bir yandan hos biseydir kimsenin haberi olmamasi, sizi farkli kilar falan ama cok sey kaciriyor haberi olmayan insanlar. soylemis olalaim. bana gore su anda yayinlanan en kaliteli komedi dizisidir.
inceden güldüren değil gülmekten öldüren dizi. çok doğal oyunculuklar ah o mimikler. ah o manny.
(bkz: manny delgado)
s2e13 e güldüğüm kadar çok az sitcom bölümüne gülmüşümdür. tek kelime ile enfes dizi..

edit: dedim ve ertesi günü bu bölüm en iyi senaryo emmy'si aldı. budur!
biri "en iyi komedi" olmak üzere toplam 5 dalda emmy kazanarak hak ettiği değeri bir kez daha bulmuş dizidir. phil dunphy'nin* de claire dunphy'nin* de ödül alması ayrı bir güzel oldu. zira, bana göre modern family içinden ödülü hak edenler burun farkıyla dunphy çiftiydi.

velhasıl sevinçliyim, mutluyum. emmy vesilesiyle modern family türkiye'de de ciddi bir kitleye hitap edecekir. zaten şimdiden twitter'da tt olmuş.
o kadar emmy almış açıp izleyeyim diyerek başladığım.. gayette hoşuma giden farklı bir yapım.. kesinlikle tavsiye ederim..

gülerken çıkardığınız tuhaf sesleri fark ederseniz o diziyi izlemeyi bırakmamalısınız..
dizide herkesten rol çalan bir ufaklık var manny delgado. ve kendisinin hastasıyız.
Ayrıca emmy ödüllerini de silip süpürmüştür.
bayılarak izlemekteyim.
üçüncü sezonuyla harika bir dönüş yapmış dizi. üçüncü sezon premieri olması şerefine iki bölüm yayınlandı. kanımca birinci bölüm ortalama bir modern family kalitesinin altındaydı ikincisi ise gerçekten şükelaydı.

birinci bölüm,komikti-hoştu ama açılış bölümü için daha iyisi olabilirdi. bu bölümde özellikle mitchell'in performansı çok başarılıydı.

gelelim ikinci bölüme. ikinci bölümde herkesin doğal yaşam alanına, normal konumlarına dönmüş olması ve phil-claire çiftinin bölümde dominant olması diziyi gerçekten harika bir noktaya taşımış. keza ziyadesiyle fazla özlediğimiz cam'in de baskın olması skora etki etmiş. evet, ikinci bölüm gerçekten fevkaladenin fevkindeydi. hasret bitti çok şükür.
Komedinin baş yapıtı olmak üzere ilerleyen dizi. , üçüncü sezonunda olmasına ilişkin milyonlarca kitle oluşturan ve emmy ödüllerinden boş dönmemiştir.ikinci sezonu benim açımdan kesinlikle en komik sezonu diyebilirim ancak üçüncü sezonda değişik süprizler olacak gibi gözüküyor.
3.sezon biraz sönük ilerleyen dizi.
güncel Önemli Başlıklar