1. 1.
  Charlie Chaplin'in unutulmazlar arasına girmiş ilk uzun metrajlı ve haliyle siyah beyaz olan filmi.

  edit: bu başlığı ben açmamıştım galiba. oysaki birileri bana hoşgeldin yazarı, beşgittin insanı falan diyordu. lakin başlık başıma kalmış demek ki sağlık olsun.
  5 ... the kid
 2. 2.
  bir charlie chaplin filmdir. 1923 yılı yapımıdır.
  konusu:

  terk edilmiş bir bebeğe rastlayan kahramanımız* ondan kurtulamaz. çocuğu terk eden anne, pişman olup onu tekrar arasa da bulamaz. tam beşm yıl bu cocukla hayatını paylaşan kahramanımız , bu arada şöhretli bir yıldız olan cocuğun annesini bularak mutlu bir hayata adım atar. aslında bir dram olan bu hikaye , şarlo* sayesinde tam bir eğlenceye dönüşür. bu film kullandığı bazı komedi öğeleri ile de türk komedi filmlerine esin kaynağı olmuştur..
  3 -1 ... aby
 3. 3.
  patavatsızlıgım sayesınde tanıstıgım cok uzaklarda sandıgım ama yanıldıgım aynı semtın aynı topragın aynı havanın yazarıymısız da bılmıyomusum sozluge hosgelmıs yazardır.
  ... no promise
 4. 4.
  kevin garnett'in lakaplarından biri.
  1 ... stockton to malone
 5. 5.
  (bkz: 6 reels of joy)
  ... eqin
 6. 6.
  2000 yılında yapılmış başrollerinde Bruce Wills ve Spencer Breslin in yer adlığı hoş bir film.türkçeye içimdeki cocuk diye çevrilmiştir
  1 ... jagatai
 7. 7.
  mükemmel afiş çalışması olan filmdir.

  http://encinematheque.net/mots/Mo2/Chaplin1.jpg
  ... cennetten kovulan
 8. 8.
  daha çok yazmasını istediğim sözlük yazarıdır.
  ... sıpa
 9. 9.
  jason kidd, kevin garnett ve fernando torres'in lakabı.
  ... cumingsoon
 10. 10.
  charlie chaplin'in harikulede bir filmi.Film de kah gülüyor kah duygulanıyorsunuz.charlie chaplin'in ustalığı zaten tartışılmaz ama film bitince filmde oynayan yumurcağa hayran kalıyorsunuz. O küçük çocuk beni o kadar etkiledi ki internetten araştırdım, adının Jackie coogan olduğunu ve 1984 yılında öldüğünü öğrendim.

  Arkadaşlar charlie chaplin'in bu filmini ve tüm filmlerini herkesin seyretmesini şiddetle tavsiye ediyorum. Filmlerin çoğunun Siyah beyaz ve sessiz olmasına aldırmayın.Bu filmi seyredince asıl oyunculuğun rolün nasıl yapıldığını öğreneceksiniz.Kimlere sanatçı diyoruz diye hayıflanacaksınız.Sözlükte sık sık unutulmayan film replikleri tarzında başlıkların
  dikkat çektiğine şahit oluruz.Bu filmde hiçbir replik olmadığı halde vücut hareketleri ve fiiller sayesinde bir başyapıtın nasıl olduğuna şahit olacaksınız; Zaten sinemacılar da iyi bir oyunculuk öğrenebilmek için filmlerin sesini kısarak sadece hareketleri izleme egzersizlerini öneriyorlar.
  Buradan bu vesile ile the kid nickli arkadaşa da selamlarımı sunuyorum.

  Edit: https://video.uludagsozluk.com/v/the-kid-8214/

  3 ... tasslehoff