bugün

entry'ler (182)

muhabbet kuşunu konuşturmaya çalışmak

asıl amaç küfretmeyi öğretmektir.

sagopa kajmer

''Olması gereken şeylerin adını iyilik yapmak koymuşlar'' sözlerinin sahibi, cümle mühendisi.

the walking dead

ilk bölümünden itibaren saran nadir dizilerden.

bonzaiyi çekip sözlükte başlık açmak

bende diyorum bu başlıklar ne iş. haklı tespit vesselam.

gone girl

rosamund pike için bu film de ''hakketten kendinden nefret ettiriyor'' dedirtiyorsa bir insana Gerçekten iyi oyuncudur.

türkiye de güvenilecek kız kalmamıştır

Artık kimsenin kimseye güveninin kalmadığı bir toplumun serzenişlerine en güzel örnek.

sensiz yaşayamam denilen insanların terk etmesi

Her gün, belki her saniye bu olayın yaşandığı,kuvvetle muhtemel o anki yaşanılan hezeyan sonucu duruma en uygun cümleymiş gibi herkesin söz birliği etmişcesine söylenen tümce.

galatasaray vs fenerbahçe

Fenerbahçe&Galatasaray şeklindedir.

bu tarz benim de türbanlı olmaması

ilk kural kıç baş açmak olduğu için,zaten olmaması gerekendir.

telefonu suya düşürmek

sudan çıkardıktan sonra çalışıyorsa dert etmemektir.

fotoğrafın üstüne yine güzelim yazan insan

Narsisttir efem.

enerjinizi tüketen şeyler

zaman zaman Cahillerler mecburiyetten muhattap olmak ve dert anlatamamak.

küfür eden kız

kişiden kişiye değişmekle birlikte, bana göre itici bir eylemdir.

uludağ sözlük sevgili aranıyor ilanları

(bkz: sözlüğü çöpçatan sitesine çevirmek)

ispark

daha önce mafyanın kontrolünde olduğu ama artık değnekçiliğini devletin yaptığı ''vatandaşı daha ne şekilde soyarız''ın bir şeklidir.

bağırmak kadına şiddete girer mi

şiddet, sadece dövmekten ibaret değil ki girmesin.

penguen

Gotham dizisinin fırlama bir o kadar da yalaka bir karakteri.

ev sahibesi

Ev Sahibesi, Dostoyevski'nin dünyaca ünlü romanlarında yaptığı ruh tahlillerinin ipuçlarını veriyor. Başyapıtlara özgü güzel bir üslupla okurlarının karşısına çıkan Dostoyevski, bu romanında toplum dışında kalmış bir aydının yaşadıklarını ve katlanmak zorunda kaldığı acıları, derin tahlilleri ve ustalıklı tespitleriyle kaleme alıyor. Umutsuz düşler içinde bir genç, bir aşk, hastalık ve ölüm korkusu, vicdan azabı ve yalnızlık gibi birbirinden çetrefilli duygular bu kısa romanda ustalıkla ele alınıyor.

tatsız bir olay

ivan ilyiç'in
''Ben başkalarına karşı her zaman iyi olmak gereğine inanıyor,bunu kendi yaşantımda uyguluyorum.herkesin de böyle davranması gerektiğine inanıyorum.herkese iyi davranmalıyız.ancak hümanizmin kökleşmesiyle yenilikçi hareketlere güvenilir bir temel sağlanabilinir.iyi bir insanı düşünelim böyle bir insan sevilir.sevilen bir insana güvenillir de birine güvenmekse,ona inanmaktır.Bana inanan insanlar benim benimsediğim yeniliklere de inanacak ve benimseyecektir.''
tespitinin yer aldığı Dostoyevski romanı.

umut

Yitirilmemesi gerekilen yegane şey.