1. 1.
  godfather serisi'ni yonetmis buyuk yonetmen. kurgulamasi cok iyi. zaten buyuk yonetmenlerin yetenegi kurgu da ortaya cikar. filmlerinde bas karakterlerinin mutlaka farkli bir yonu bulunur. fiziksel veya ruhsal. cogu filminde bu gorulur, akilda kalan da bu olur. vito corleone'nin cenesi gibi mesela.
  3 ... laz pacino
 2. 2.
  önemli filmleri

  Yağmurcu (1997)
  Rainmaker
  Yönetmen, Senarist

  Drakula (1992)
  Dracula
  Yönetmen

  Baba 3 (1990)
  The Godfather: Part III
  Yönetmen, Senarist

  The Outsiders (1983)
  Yönetmen

  Siyam Balığı (1983)
  Rumble Fish
  Yönetmen, Senarist

  Kıyamet (1979)
  Apocalypse Now
  Yönetmen, Senarist, Müzik

  Baba 2 (1974)
  The Godfather: Part II
  Yönetmen, Senarist

  The Conversation (1974)
  Yönetmen, Senarist

  Baba (1972)
  The Godfather
  Yönetmen, Senarist

  Dementia 13 (1963)
  Yönetmen, Senarist
  1 ... christiantroy
 3. 3.
  "baba yönetmen" lakabını sonuna kadar hak eden, hollywood un en nüfuzlu şahsiyetlerinden biri olan yönetmendir... ilk dönemlerinde ucuz korku filmleri, hatta seks komedilerinde çalışan genç bir isimken ani yükselişini de olgunlaşma sürecine borçludur.sonradan ustası olacak olan ve coppolayı sinemaya adeta armağan eden kült isim roger corman onun için "ben sadece büyük bir yönetmen değilim, büyük yönetmenler yetiştirmiş büyük bir yönetmenim." demiştir.. coppola nın ilk dönem başarısı belki de 1963 yapımı dementia 13 olur. ardından yapımcılık ve senaryo yazarlığına sarmış ve 1971 de asıl bombayı patlatmıştır.. uzun uğraşlar sonucu tamamladığı the godfather/baba filmiyle dünyanın sonuna kadar unutulmayacak bir yönetmen olup çıkar. serinin devamını hemen 1974 te getiren üstad arada baba ların arasında güme giden ufak çaplı bir başyapıta daha imza atar... yine 1974 yapımı olan ve gene hackman ın başrolunü üstlendiği the conversion o yıl cannes film festivalinde ödüle boğulur... kendisine sinir krizleri ve milyonlarca dolara mal olan apocalypce now, rumble fish, the cotton club ve dracula gibi filmlerle kariyerine devam eder... filmlerindeki başrol oyuncularına ağır sorumluluklar yüklemeyi seven coppola, fiziksel deformasyon, kırık kahramanlar ve görsel atmosfer yaratma hususunda bir dehadır... * * *
  1 ... don santino corleone
 4. 4.
  (bkz: apocalypse now)
  ... beholderr
 5. 5.
  (bkz: rumble fish)
  ... spiritualized
 6. 6.
  martin scorsese ile birlikte dünyanın en iyi yönetmeni.
  -1 ... sex files
 7. 7.
  yıllardır üzerinde çalıştığı beat kuşağı' nın efsane romanı on the road ' ı önümüzdeki yıl çekeceğini açıklayan yönetmen.
  1 ... zargana
 8. 8.
  kızı sofia coppolla ile birlikte louis vuitton reklam filmlerinde oynayan yönetmen.
  ... sex files
 9. 9.
  yeni filmini türkiye'de çekecek yönetmen. 19 ekim'de de sait halim paşa yalısı'nda basın toplantısı yapacakmış ve bir üniversitede panele katılacakmış.

  http://www.ntvmsnbc.com/id/25009801/
  1 ... hacilardayim
 10. 10.
  ankarada, kültür ve turizm bakanı ertuğrul günay'ı ziyaret etmiş yönetmen. açıklamasında da türkiyede film falan çekmeyeceğini söylemiş. ah be coppola baba, istanbula gelseydin de o nur yüzünü görseydik.
  ... rasomon