bugün

kaburga dolması ve tavası meşhurdur.. temizdir.. servisi olağanüstü hızlıdır. tavsiye edilir..
vaktiyle haci arif'i golgede birakan lokanta.
tam adi: diyarbakirli tavaci recep usta
recep usta masalari gezer, hosgeldin derdi cogunluga.
bostancida da acilmis bir subesi.
yemek sonrasi mirra icme adabina uymakta fayda var.
ankara'nın leziz yerlerindendir.
sahibinin en büyük hobisi lokantasına gelen milletvekilleri, bürokratlar, oyuncular ve şarkıcılarla fotoğraf çektirmektir. bi de o fotoları poz poz asar, siz de bakarsınız.
biraz kazık sayılabilir. iki kişi bi tava yerseniz ortalama 40 milyon ödeyip gidersiniz. bi de ayranı bakraçta getirir, içmesi güzeldir.
bana gore bir fast food restauranttan daha fazla olmayan lokanta. belki ilginc gelebilir ama bu mekanda insana oyle bir muamele yaparlar ki insan lokmalari bogazina dizilmis hisseder, aman bir an once yesek de kalksak havasi olusur. masaya yapilan servisteki cesitlilik, masadaki kisi sayisi ve bununla birlikte kisilerin kolontorluk katsayisiyla orantili olarak degisir. gercekten tat alabilmek icin buyuk gruplarla gidilmesi tavsiye edilir. bir oturusta bir okuz yiyebilen insanlari bile dikkat etmezse catlatabilecek kadar doyurucu, lokkum gibi ete sahip mekan.
(bkz: tavaci reco)
Ankara-Küçükesat'ta bulunan , güzel ve kaliteli yemeklerine rağmen kalabalık olması sebebiyle insanı boğabilen mekan.
Yine de kaburga dolması yenmeden hakkında hüküm verilmemesi gereken yerdir...
recep usta'nın bir şubesi de istanbul/bostancı'da hizmet vermekte..
çok uyuz garsonlara sahip bir lokanta

Arkadaş toefl sınavını verdiği için beni götürdü ama götürmez olaydı, ne ukala garsonlar onlar ulan el ediyoz yanımdan geçiyor sesleniyorum kibarca; "evet ne vardı" diye dönüp bağırıyor; ama şöyle takım elbiseli bir eleman çağırınca el pençe duruyorlar.
Ey para sen nelere kadirsin be diyesim geliyor tutuyorum kendimi neyse bu iğrenç servisten ukalalıktan sonra iş hesap ödeme kısmına geliyor ki asıl curcuna burda kopuyor yok yani arkadaş! benim 25 milyonum var mi var istersem yemek yerim istersem yemem ben senin işletmenin huzurunu bozmayıp kimseyi rahatsız etmediğim sürece senin bana artislenmeye ne hakkın var neyse arkadaş hesabı ödedi doğal olarak bahşiş vermedi, tam biz kalkarken garson son ve en büyük terbiyesizliğini yaptı:

-saolun beni mahçup ettiniz !

tabi biz dumuruz ama jeton düşmedi taa ki yolu yarılayana kadar...

ulan sen beni tahtırevandamı taşıdın?

bana, beni utandırcak kalitede servis mi yaptın?

ne yaptın ulan ?

ne yaptında benden yüzsüzce bahşiş bekliyorsun !!

vermedik işte oh oldu vermeyecezde ödediğimiz hesabın sana gelen kısmıda haram zıkkım olsun.
ankara daki mekanı politikacıların uğrak yeridir...
Önceleri Diyarbakır'da faaliyet gösteren, daha sonraları ise Ankara Küçükesat'a taşınarak parayı vuran lokantadır. Özellikle kaburga dolması yenilmeye değerdir. Ayrıca tava da tercih edilebilir. Ana yemek öncesinde zengin bir ara sıcak grubu servis yapılır. Bunların arasında benim en hoşuma gideni ekşili dolma olmuştu.
diyarbakırlıdır kendileri efendim. ilk orada meşhur oldu tavacı recep usta özellikle hıncal uluç'un diyarbakır ziyaretinden sonra köşesinden bahsetmesinden sonra aldı yürüdü şanı, şöhreti... ben öğrenciliğimde giderdim gerçekten ilgilenen olmazdı bizimle. nasıl meşhur olduğuna hala hayret ederim. çok kötü bir servisi vardı. en son bir gün döner yemek istedim hiç unutmam döner leş gibi kokuyordu garsona şikayet ettim geri götürdüler zor bela, neyse sonra bir komi buranın hiç temiz olmadığından bahsetti. tam iğrendim bir daha hiç gitmedim. bir rivayete görede yamulmuyorsam recep usta bufalo operasyonunda tutuklanmıştı. sonradan kapattı diyarbakırdaki dükkanı. sonradan bostancıda açtı. gidenlerden duyduğuma göre servis rezaleti hiç değişmemiş. kaburga dolması mevzuuna gelirsek o yemeği yapabilen bir tek yer var istanbulda oda
kaburgacı selim amacadır
kazıktır.
(bkz: uludağ sözlük ustalara saygı kuşağı)
mumbar yenilesi kaburga dolması yenilesi muhteşem tatlara sahip bu iki yiyeceği muhteşem bir şekilde yapan maalesef alkolsüz mekan.
reşit galip caddesinde bp benzinliğin karsısında bulunan hafif tuzlu mekan.
patlıcan dolması ve içli köftesiyle mükemmel salataları ve yumuşacık kuşbaşından tavasıyla ve mükkemmel bir tat olan dondurmalı irmik helvasıyla pahalı olmasına rağmen gitmekten vazgeçilemeyen alışkanlık yapan nezih restoran.
dikmen vadiye bakan restoranini gecen hafta itibariyle hizmete sokmus lokantalar zincirdir.
diyarbakırda sur dibinde başlamıştır tava yapmaya. çevre illerden herkes diyarbakıra uğradığında illa ki giderdi. sonra daha güzel bir mekan açtı ki bunda belediye'nin surlarda ki mekanları boşaltması da etkili oldu. daha sonra ise ankarada ağırladığı kodaman abilerle doldurcu cebi. tıpkı bir diğer diyarbakırlı kaburga ustamız selim amca gibi.
diyarbakır dan bakanlar ve milletvekillerinin inanılmaz ısrarları sonucu ankara ya getirtilmiştir. iyi de yapılmıştır.
melih gökçeğin konuyu saptırma işlemlerinden açık oturumda o da nasibini almıştır.
bu restorana gitmeden önce ve gittikten sonra kolestrol ölçümü yaptırmanın bir sonraki gidişi engelleyecek olduğunu düşünsem de bu restoranın lezzetlerinin kalitesinin hakkını vermek gerekir.Lakin tüm lezzetleri biryana dondurmalı irmik helvası biryanadır.Bunun yanı sıra restoranda duvarlarda ünlü simalarla çektirilen fotoğraflar oldukça kro bir hava vermektedir, hatta bu fotolardan bir tanesinin arka planındaki erotic shop manzarası ise fotoüraf cekme konusunda ne denli özensiz olunduğunu ortaya koymaktadır.
Ankara'ya gidince uğranilmasi gereken mekanlardan biridir. Servisinin hızlı olması guzel yapiyor.
Bursa'da da bulunan mekanlardan ama henüz yolumuz düşmedi.öğretmen tayfamız kahvaltısının çok güzel OLDUĞUNU söylemişlerdi.
Müşterisine değer veriyor gibi görünüp aslında hiç değer vermeyen mekan.

Rezervasyon yaptırıp gidersiniz sizi başka masaya alıp bekletirler, ayırttığınız masa boşalınca yerinize geçebilirsiniz. Orada da sıkış tıkış oturursunuz.

Hizmet adamına göredir. Sizi biliyorlarsa tamam ama tanımıyorlarsa sıradan bir müşterisiniz ve umurlarında değilsiniz. Mesela tüm masalarda çiğ köfte varken sizin masanıza gelmeyebilir.

Ben bir mekana gidince garsonla mümkün olduğunca az muhatap olmak isterim. Siparişim neyse getirsin, standart ikramları getirsin tamam. sürekli şu eksik bu var mı demek hoşuma gitmiyor.

Fiyatlar da fazla şımarıklığın sonucu olarak oldukça fazla bence.

Bu sebeplerden gitmeyi bıraktığım mekan. Tabi o zaman öğrenciydik, belli oluyordu dışarıdan. Paran yoksa yaşadığına şükret, ne hizmeti. Şimdi öğrencilik bitti bu sefer de ben gitmiyorum ulan.