bugün

halisülasyonların efendisi.
Bir tür sprey gargara. iki fıs sonunda iyileşme garantisi verme olasılığı yüksektir, kekremsi bir tadı vardır.
bir arkadaşımın gecenin bir yarısı beni güzel uykumdan uyandırıp "olum yatağımda spider man oturuyo lan" şeklinde bir beyanat vermesine sebep olan ilaç.
(bkz: tantum verde)
gençler tarafından halusinasyon gormek için kullanılan ilaç. halusinasyon gosterirmi ? evet gosterir. yuttugunuz yarım kutu veya bir kutu tantuma karışılık 3 saat halusinasyon görür, 1 hafta miğde bulantısı çekersiniz. asla kullandığınız gün uyutmaz uzak durunuz.
insanın tüm vücudunu ve beynini ele geçirebilen bir kimyaya sahip olan ilaç.
ciddi korkuları olan zayıf bünyeli kişilere asla verilmemesi gereken ilaç.
asla ergen gençlerin eline geçmemesi gereken ilaç.
asla 'eğlence olsun sanrılar görelim' diye destelerce içilmemesi gereken ilaç.
piyasadan kaldırılması veya yeşil receteyle satılması gereken ilaç.
geçen fatihle oturuyoruz. hafif bi yanma var, azıcık da bulantı. rahat konuşamıyorum. azıcık ilaç aldıydım. onun etkisi herhal. neyse... biraz uzanıcam dedim. "dur abi!" dedi. bi planı varmış. sonra konuşuruz dedim. "olmaz" dedi. kaybedecek vakit yok diye acele etti. "çabuk söyle o zaman, midem kötü" dedim. "abi yeni toplar döktürdüm" dedi. "ne yapacaksın topu?" diye sordum. "lazım" dedi. "çağı değiştiricem" falan dediydi. anlamadım. kendimi kötü hissettiğim için pek üstünde durmadım. "çok güzel yapmışsın" dedim odaya geçtim. kapı tıklatıldı biraz sonra. yine fatih! "son bi şey daha soracağım" dedi. peki dedim. "gemiler karada gider mi?" diye sordu. "olur mu öyle şey, hadi sen de uyu" dedim. tantum gerçekten ferahlatıyor. hafif bulantı ve yanma... başka bir yan etki yok. kesinlikle yok.

ek: ben ona ezelden beri fatih derdim. bi kişi de dememiş ya "aga bu ne?"
"bi tantum verde yolumuzu bulalım" tarzında diyaloglara sebebiyet veren, halusilasyonların kralını yaratan ilaç.

3arkadaş evde otururlar, biri tuvalete gider ve koşarak içeride oturan arkadaşlarının yanına gider.
"lan kamil tuvalette bir adam var, sıçıyor lan." der ve 3 arkadaş gidip tuvalete bakar.
orada bir adam vardır ve sıçıyordur.

kimi zaman tavşanın insan kovaladığı da görülebilmektedir.

balkonda saatlerce megasus havayollarının gelip onu alacağını düşünenler de bulunmaktadır.
(bkz: tanflex)
eczaneden 4 lira tutarında faiş bir fiyata; 'babaannem hasta' demeye bile gerek kalmadan alınabilen halüsinasyon etkisi yüksek hatta zirve olan hap. bir kutudan çıkan 20 hapın; bünyeye göre değişmekle beraber yaklaşık 15 tanesi kafanızın taşak gibi olmasına sebep olabilir. LAkin! panikatak etkisi 1 haftaya kadar sürmekte, ani hareketlere olan gereksiz refleksleriniz durmadan çalışmakta. Son zamanlarda rocker modda takılan denyo arkadaşlarımızın sokakta bağıra bağıra söyleyerek hikayelerini anlattığı ürün, maalesef ayağa düştü. *
gerçek kesit için bir kaç diyalog ve yaşanmışlık adına;

yağmur yağmadığı halde yağıyor gibi gelebilir.
bulutlar isminizi yazıyor yahut resimler yapıyor olabilir.
yağmur damlaları ağır çekimde yağıyor gibi gelebilir.
Gördüğünüz resimler; aklınızdaki zaata göre değişebilir.
yatağa kafanızı koyduğunuzda uyku girmez; eğer müzik dinlemeyi seven biriyseniz mırıldandığınız şarkıları canlı olarak beyninizde dinleme imkanına sahipsiniz. *
eğer yalnız kalırsanız; bilgisayar ekranından yansıyan gölgenizi arkanızdaki bir canavar yada başka bir şey sanıp altınıza sıçmanızda muhtemel. ışık açık olsun. *

kişisel gözlem ve denemiş olmanın rahatlığıyla; ilk sefer; denemek için ikinci sefer; inanmayanlara ıspat olsun diye kullanılabilir. fazlası kesinlikle mallaştırır insanı.

ayrıca insan beyninin ne kadar zeki olduğunu anlayabilirsiniz. sobaya dokunan bir çocuk, bir daha dokunmaz. bu hapın etkisiyle doğal reflekslerinizi kaybedersiniz. yani arabaya baktığınızda aslında o arabaya çok benzeyen bir çizgi film karesi aklınıza gelebilir yada şöyle izah edeyim; yolda gördüğünüz direk aslında uzun boylu bir adam gibi gelebilir. yada uzakta gördüğünüz renkli bir çicek eğer yaprakları aşağıya sarkmışsa; sizin onu balkondan sarkan bir kadın ve onu tutmaya çalışan adam olarak görmeniz mümkün. tamamen beyin fonksiyonlarının sınırsız bir şekilde nirvanaya ulaşmasına bağlıyorum olayı. ikinci kullanım esnasında artık halüsinasyonları kendinizin yönetmesi mümkün yada kontrolunuzde olması lakin panikatak etkisi berbat bir durum. eğer bir salıncağa bakıyorsanız kesinlikle o salıncakta bir kız sallanıyor, kişiden kişiye değişmekle olan korkutucu, bazen ağlamanıza sebep olan etkileri var. maksimum olarak; yanımdan geçen iki ruh gördüm (bildiğin bembeyaz iki erkek) o an bitti herşey. daha da içmem. one minutes.
kullanımının halüsinasyon etkisi ile ağacı kapıcı sanıp sabah siparişlerini verebilirsiniz.
içerisinde 20 adet hap bulunur. ilk başlarda 3-4 tane ile bile halüsinasyon gördürebilen fakat ilerki safalarda gün içinde tüm paketi kullanman gereken, lafla anlatılmayacak bir ilaçtır.
3-5 genç, ebeveynsiz bi eve toplandığında yapılacak listesinin başında gelen ve eğlence kaynağı olarak görülen
halüsinasyonlarla geçen bir gece sonrası 2-3 gün mide bulantısına neden olan ilaçtır.
ergen halüsinojeni.
8 tane alıp komşu teyzeyi lady gaga sanmama sebep olan ağrı kesici
(bkz: çirkin kız yoktur az tantum vardır)
opus magnum adlı yazarımızın bugün aklıma soktuğu ilaçtır. lakin zaten sinir ilacı kullanmış bir bünye olarak ne kadar çarpacağını kestiremediğimdir.*
mide bulantısından halisülasyona zar zor yer bırakır bazı şahıslarda, ama halisülasyon görülen o kısacık zamanda neye uğradığınızı şaşırabilirsiniz.
mesela bende öyle oldu. hepimizin bildiği gibi vücutta zerre uyku isteği bırakmayan bu haplar, beni de uykusuz bıraktı. artık sabahın beşi mi, altısı mı emin değilim. ellerden çıkan parlak ışıklar ve kulağa konan gerçek dışı sineklerle geçen bir geceden sonra zorla kendimi uyutma çabalarındaydım. yatağıma yattım, bir gözüm açık duvarları filan seyrediyorum, efendime söyleyeyim kediler görüyorum duvarda böyle bana göz kırpmalar iş atmalar filan neyse. yarı uykudayım, yarı uyanık. kendimi bildiğiniz paralel evrende buldum. işin garibi, paralel evrende olduğumu biliyorum, bir yandan uyanığım bir yandan rüya görüyorum. arada uyanıp bakıyorum kedilere, sonra rüyaya dönüyorum, kaldığım yerden devam ediyorum filan. paralel evrende yaşadığım günü, bazı farklılıklarla tekrar yaşıyorum o sırada. arkadaşlarla oturmuşuz içiyoruz, muhabbetler filan. ben onlara diyorum işte, biliyor musunuz şuan biz paralel evrendeyiz. ben şuan başka bir evrende yatağımda uyumaya çalışıyorum, bakın hatta şuan orada gözümü açıcam diyorum. gözümü açıyorum, hala duvarda kediler filan. sonra tekrar rüyaya dönüyorum daha doğrusu paralel evrene diyeyim orada arkadaşlara anlatıyorum paralel evrenlerde olduğumuzu. baya bir geyik döndürüyoruz orda. arkadaşlardan birine diyorum işte, senin saçın bizim dünyamızda sarı biliyor musun filan. bildiğiniz o anı yaşıyorum yani. her şeyi de hatırlamam cabası, gayet bilinçliyim. neyse sonra paralel evrendeki arkadaşlarıma eve gidiyorum ben diyip gidiyorum, hep beraber koşuyoruz filan. o şekilde yataktan kalktığımı hatırlıyorum artık. bir daha da uyumaya çalışmadım o gece, iki gece uykusuzluk iki gün mide bulantısı çektim. tantum'un bana kazandırdığı şeyler paralel evren tecrübesi ve duvardaki kediler oldu. ama iyi yahu, doctor who'da bile olsam gidemezdim paralel evrene. bir görmüş olduk.
gün itibariyle kız arkadaşımla bir kutu aldık. 20 tane var bir kutuda. 4.75 tl kutusu ve reçetesiz satılıyor. 10 tane attık ve yarım saat geçti. şuan ikimizde deli gibi gevşedik ve rahatladık. zaman geçtikçe detayları burdan paylaşmaya devam edeceğim.
ergen ve çulsuz insanların ''kafa yapmak'' adına kullandığı kimyasal.
beyin bırakmaz.
doz aşımı yapıldığında karaciğeri çökertme ihtimali vardır.
ilaç fazla miktarda tüketildiğinde retina kayar ve bi takım halüsinasyonlar belirir. fazlası değil. tamamen amelelik.

edit: tantum kas gevşeticidir. alındığında 1 hafta ereksiyon problemi yaşarsınız. *
her türlü drug ı 'deneyen' biri olarak söyleyebilirimki bu bir kafa bulma aracı değil bir deneyimdir istendiği takdirde cocukluğunuzda yaşadığınız en önemsiz ayrıntıyı bile hatırlatabilir örneğin ben 14 yıl önceki ateri kasetimin üstünde yazanları resimlerini ayn.en hatırladım eski mail , oyun şifrelerimi bir bir hatırladım.
bilinciniz ilk andan son ana kada acık ve mantıgınız yerinde olur ilk seferde ideali 15 dir
max etki için 30 tane alınabilir ama herşeyde olduğu gibi bundada cok eşittir tehlike.
öyle camdan atlama balkondan uçma gibi olaylar yoktur dedigm gibi bilinciniz o an tamamen açık olur.
halisünasyonlara gelince hayal gücünüzü karşınıza cıkarır eski sevgiliniz karşı balkonda nargile içiyo olabilir duvardaki poster striptiz yapabilr evi fareler basabilir hatta balkonda otururken aşağıdan yürüyüş yapan onlarca eski arkadaşınızı görebilirsiniz vb.
birde hala arkadaşlarda çözemediğimiz bi olayaı anlatayım
saat gece 03:00 balkonda arkadaşlarla otururken ben wc ye gidiyorum dönüşte gözüm odadaki aynaya takılıyor ve arkamda 4-5 tane siyah insan silüetleri var panikleyip aniden balkona koşuyorum ve sonraki diyalog aynen şöyle.

arkadaş - lan lan lan lan!
ben - lan noldu
arkadaş - oglum arkanda bir sürü adam vardı lan.

not - çok tehlikeli kullanmayın.
sinekler ve gölgeler savaşıyor.bu tanımlıyor galiba.
eskiden şamanların ritüellerde tantum attıkları da söyleniyor.
halisünasyon için kullanılan tıbbi ilaç. bunu içiyorlar içiyorlar ortada aa kelebek, aa ejderha diyerek geziyorlar. arkadaş ne oluyor
halisünasyon görünce?
gece saat iki de eczaneye giderken türlü türlü entrikalar kurduğumuz ilaç. kullandığın zaman halüden halüye koşuyorsun. yan etkileri cabası midede yanma bırakıyor. bir de uykusuz ve dinç kalıcaksanız 15 ile 8 adet arasında kullanabilirsiniz.
önceden ne seyrettiğinizde beyinde hatırlatabilir. eğer bunu almadan önce (bkz: the walking dead) izlenirse etki olarak zombilerle oturabilir, onlardan kaçabilir. elinizde sert bir cisimle havaya doğru boş boş sallanabilir. sonuç olarak tavsiye edilmez. gerek görülmez.