1. 1.
  eylülde cnbc e de yayımlanmaya başlayacak dizi.

  bbc tarafından yapılan ingiliz bilim kurgu televizyon dizisidir. Dizide "Doktor" olarak bilinen uzaylı bir zaman yolcusunun maceraları anlatılır. Dışarıdan 1950'lerden kalma bir polis kulübesi gibi görünen tardis adındaki bir uzay zaman gemisi ile yolculuk yapan Doktor, yardımcıları ile beraber uzay ve zamanı keşfeder, problemleri çözer, yaratıklarla yüzleşir ve hataları düzeltir.
  21 -3 ... nil nil nil
 2. 2.
  1963 ve 1989 yılları arasında ingiliz televizyonlarınlarında yayınlanmış dizidir. 2005 yılında (bkz: BBC) kanalının imzasıyla yeniden beyaz ekrana gelmiştir.

  Yeni seri biraz eski serinin devamı niteliğinde olsada, eski seri hakkında bilgili olmak gerekmiyor.

  Doktorumuz kötülerle savaşan uzaylı bir gezgindir. Yaşı ve adı tam olarak bilinmiyor. * Yardımcısı ise, dünyalı güzel bir asistandır. Dünya da ailesi, işi, sevgilisi vardır bile vardır.

  Doctor Who'nun ilk bölümü 23 kasım 1963' te BBC' de ekrana geldi.

  Doctor Who en uzun sire yayınlanan bilim kurgu dizisi olarak (bkz: Guinnes Rekorlar Kitabı)' na girdi. Ayrıca Guinnes dizinin tüm zamanların en iyi bilim kurgu dizisi olduğunu açıkladı.

  Dizinin bir bölümünün çekimi 3 hafta gibi bir sürede bitiyor.

  Doctor Who süre gelen 40 yıla yakın tarihinde 9 Doktor değiştirdi.

  Cnbc-e de bu pazar yeni Doctor Who yayınlanacak.
  9 -3 ... mr peynir
 3. 3.
  cnbc-e ve e2' deki reklamları cool olmaya çalışırken itici olan fakat aslında çok başarılı bir tv dizisi. dizinin ismi ise doktorun kim olduğunun bilinmemesinden geliyor.
  3 -1 ... aaa666
 4. 4.
  reklamdaki kadının* aksanına bayıldığım, sırf bu yüzden izleyeceğim dizi.
  2 ... larsmon
 5. 5.
  Şuana kadar en uzun süreli dizi olmasıyla Guinness rekorlar kitabına giren dizidir. Yanlış hatırlamıyorsam tam 30 sene sürmüş . böyle olmasıyla da doğal olarak ana karakteri en çok değişen dizidir . Bizim izleyeceğimiz 2005'de ingilitere de tekrar çekilmeye başlayan doctor who'dur .
  3 ... solucandil
 6. 6.
  an itibarı ile cnbc-e'de yeni bölümü yayınlanan ve oldukça hoşuma giden ilginç bir dizi, bence çok ses getirecek,. zamanda yolculuklar, uzaylılar falan, güzelmiş.
  2 ... nemecic
 7. 7.
  cnbc-e nin merlin'le beraber pazarları ingiliz gecesi yapan dizisi. iki saate yakın sürdü yanılmıyorsam. yarım saatten fazla dayanamadım çünkü.

  edit: plastik istila ne lan?
  3 -11 ... acun
 8. 8.
  cnbc-e'nin bu sezonki en iddialı dizisi. Gayet güzeldi, bilimkurguseverler için vazgeçilmez bir dizi olacaktır. Uzaylılar çok garipti hele dünyanın yok olma sahnesi, 5 milyar yıl sonraki.
  8 ... senarist yonetmen
 9. 9.
  ilk iki bölümüyle hayal kırıklığı yaratan dizi. umarım ilerleyen bölümlerde düzelir, ve soğuk ingiliz espri anlayışına daha az yer verir.
  2 -3 ... atgmuls
 10. 10.
  3. Sınıf bilim kurgu dizisi. Alt yazı için gözleri yorduğunuza bile değmez.
  3 -18 ... mekselina