bugün

eylülde cnbc e de yayımlanmaya başlayacak dizi.

bbc tarafından yapılan ingiliz bilim kurgu televizyon dizisidir. Dizide "Doktor" olarak bilinen uzaylı bir zaman yolcusunun maceraları anlatılır. Dışarıdan 1950'lerden kalma bir polis kulübesi gibi görünen tardis adındaki bir uzay zaman gemisi ile yolculuk yapan Doktor, yardımcıları ile beraber uzay ve zamanı keşfeder, problemleri çözer, yaratıklarla yüzleşir ve hataları düzeltir.
1963 ve 1989 yılları arasında ingiliz televizyonlarınlarında yayınlanmış dizidir. 2005 yılında (bkz: BBC) kanalının imzasıyla yeniden beyaz ekrana gelmiştir.

Yeni seri biraz eski serinin devamı niteliğinde olsada, eski seri hakkında bilgili olmak gerekmiyor.

Doktorumuz kötülerle savaşan uzaylı bir gezgindir. Yaşı ve adı tam olarak bilinmiyor. * Yardımcısı ise, dünyalı güzel bir asistandır. Dünya da ailesi, işi, sevgilisi vardır bile vardır.

Doctor Who'nun ilk bölümü 23 kasım 1963' te BBC' de ekrana geldi.

Doctor Who en uzun sire yayınlanan bilim kurgu dizisi olarak (bkz: Guinnes Rekorlar Kitabı)' na girdi. Ayrıca Guinnes dizinin tüm zamanların en iyi bilim kurgu dizisi olduğunu açıkladı.

Dizinin bir bölümünün çekimi 3 hafta gibi bir sürede bitiyor.

Doctor Who süre gelen 40 yıla yakın tarihinde 9 Doktor değiştirdi.

Cnbc-e de bu pazar yeni Doctor Who yayınlanacak.
cnbc-e ve e2' deki reklamları cool olmaya çalışırken itici olan fakat aslında çok başarılı bir tv dizisi. dizinin ismi ise doktorun kim olduğunun bilinmemesinden geliyor.
reklamdaki kadının* aksanına bayıldığım, sırf bu yüzden izleyeceğim dizi.
Şuana kadar en uzun süreli dizi olmasıyla Guinness rekorlar kitabına giren dizidir. Yanlış hatırlamıyorsam tam 30 sene sürmüş . böyle olmasıyla da doğal olarak ana karakteri en çok değişen dizidir . Bizim izleyeceğimiz 2005'de ingilitere de tekrar çekilmeye başlayan doctor who'dur .
cnbc-e nin merlin'le beraber pazarları ingiliz gecesi yapan dizisi. iki saate yakın sürdü yanılmıyorsam. yarım saatten fazla dayanamadım çünkü.

edit: plastik istila ne lan?
cnbc-e'nin bu sezonki en iddialı dizisi. Gayet güzeldi, bilimkurguseverler için vazgeçilmez bir dizi olacaktır. Uzaylılar çok garipti hele dünyanın yok olma sahnesi, 5 milyar yıl sonraki.
ilk iki bölümüyle hayal kırıklığı yaratan dizi. umarım ilerleyen bölümlerde düzelir, ve soğuk ingiliz espri anlayışına daha az yer verir.
3. Sınıf bilim kurgu dizisi. Alt yazı için gözleri yorduğunuza bile değmez.
izlendiğinde zevk vermeyen dizilerden. görüntü olarak da güzel değildir.
adamı ingiliz aksanından soğutan dizidir.
da... da... dalek.**
Cnbc-e de iki bölüm peşpeşe verilen fantastik diye tabir edilen dizi.
Fantastikliğin doruk noktalarına varmış,artık saçmalayan,"fantastikliğin" bokunu çıkaran bir dizi
ingiliz aksanı yüzünden izlenmeyecek dizi. kimsenin ingilizcesinin içine etmeye niyeti yoksa tabii.

uzun zaman sonra gelen edit: köpek gibi izledim hem de. çıktığı gün indirdim her bölümünü, utanmazca.
Türkiye'nin fantastik şeyleri fazla sevmediğini göstermiş dizidir. 40 yıldır devam eden ve en iyi bilim kurgu dizisi seçilen dizi, hala bunları bilmeyenler tarafından garip eleştiriler alır. *

http://www.imdb.com/title/tt0056751/

Düzenleme: Özgün seneryosu, şuan ki diziler arasında hala kendi eski senaryosunu devam ettiren dizidir. Aslında bize garip gelen, o kadar buna benzer şey gördükki, çalıntı gibi geldi, olmamış gibi. Ama Doctor Who klasik bir dizidir, ve o kadar benzerleri yapıldı Türkiye' de yayınlandı bu bu kadar geç gösterime girdiği için biz sanki gereksiz, zaten her yıl çekilen 3. 4. sınıf film muamelesi yappıyoruz diziye. *
ilk iki bölümüne bayıldığım, süper bilimkurgu dizisi. ingiliz aksanı da izlemek için ayrıca bir sebep zaten. christopher eccleston da rolüne çok yakışmış, garip bir çekiciliği var adamın. kısacası, bundan sonra yayınlandığı saatte bana başka hiç bir plan yaptırmayacak gibi duruyor.
Eski sezonlardan biri Cine 5 de yayınlanmış dizidir.

http://upload.wikimedia.o...ipedia/en/a/a7/10dr19.jpg

3. numara deri çeketli adam oynuyordu hatta.
(bkz: uçuklar)
ilk iki bölümüyle hiçte içe sinmemiştir.*
fazla fantastik ama ilgi çekmeyi başaran uzaylıların olduğu bir dizi.
Cine5'te türkçe dublajıyla izlediğim eğlendirici ama arka arkaya izlenmemesi gereken dizi. zap yaparken denk gelirse izlenebilir, yoksa tavsiye edilmez.*
reklamını gördüğümde, o sarışın hatunu sinem kobal sanmamla bi an nerden geldiğimi şaşırtan dizi.
(bkz: Billie Piper) (bkz: ingiliz aksanı)
-Kuzeyden gelmiş gibi konuşuyorsun.
-Bir sürü gezegenin kuzeyi var!

Gibi ilginç diyaloglara sahne olan, ikinci bölümünde gösterilen son insanı görünce hakkaten bu sürekli yüzünü başını gerdirenlerin sonu ne olacak dediğim fantastik bilimkurguda son noktaya ulaşan eğlenceli yeni cnbc-e dizisi. Her pazar müptelası olabiliriz efendim.
aynı kanalda yayınlanan gossip girl, desperate housewives, chuck, fraiser, mad men gibi dizilerin yanında çok uyduruk kalan, baba filmindeki andy garcia'nın sarışın ve hafif kel halini andıran doktor kim'in başrolünde oynadığı, tarihsel süreç içerisinde bir o yana bir bu yana ışınlanıp duran, uzaylı yaratık ruh cin vs gibi absürd karakterlerin bolca malzeme edildiği, çok az bölümünün yetkin kişinin alakasını çekebileceği, yayınlandığı saatte kanalı tv 8, tnt, e2 gibi kanallara çevirmeme neden olan, bundan 20-30 yıl öncesine hitap edebilecek nitelikte bir dizi enkazı senfonisi serisi.
güncel Önemli Başlıklar