bugün

entry'ler (491)

gezi parkı eylemcileri anketi

bir grup toplumbilim meraklısı üniversite öğrencisi tarafından Gezi Parkı eylemcilerinin neden ve nasıl eylem yaptıklarını anlayabilmek adına düzenlediği ankettir. Katılmak isteyen aşağıdaki linkten ulaşabilir. Eylemi desteklemiyorsanız, lütfen bu anketi doldurmayın. Doğru sonuçlar alabilmek adına lütfen formu yalnızca bir kez doldurun.

https://docs.google.com/f...IP2TJmoMDEUruDPo/viewform

mükemmel kadın vücudu

Aşağıda verilen linkteki fotoğrafta en sağdaki kadının biraz da küçük göğüslü olanıdır.

http://womenbodyimagemedi...0/4240186/2967541.jpg?291

nick i samimi gelen yazarlar

onceoelibiinndir

kranthor

istanbullu bir death metal grubu. abandoned by the gods adlı albümlerini tesadüf eseri dinledim ve sanırım gerçekten sevdim. anladığım kadarıyla yurtdışında daha çok tanınıyorlar. bu arada albüm kapaklarının üzerindeki kranthor yazısı da uygur alfabesi karakterleriyle mi yazılmış ne?

sütyen demirinin batması

(bkz: destekli sütyen telinin dışarı çıkması)

1 55 boyundaki şişman kıza çok güzelsin diyen adam

1.55 boyunda şişman bir kız olarak kendisine teşekkür edeceğim adamdır. Boyumun 1.55 olması benim suçum değildir, daha uzun olmayı istemek hakkımdır ama memnunumdur ve istemiyorumdur. şişmanlığımla ilgili bir şikayetim de yoktur nitekim çok düzenli spor yapan oldukça fit bir şişmanlığa sahip bir kişiyimdir. şimdiye kadar birkaç erkekten de güzel olduğumu duymuşluğum olmuştur. üstelik o erkeklerin hepsi de oldukça içten ve samimi olmuşlardır, hiçbirinde en ufak bir abazanlık kırıntısı yoktur.

destekli sütyen telinin dışarı çıkması

oldukça sık karşılaşılan, rahatsız edici ve can yakıcı bir sütyen sorunudur. memelerim biraz daha dolgun, büyük ve dik görünsün diye gidip en prestijli, en kaliteli iç çamaşırı mağazasından bir ipod classic fiyatına aldığım sütyenimin bile 6 ayda başına gelmiş olaydır. üstelik tam da dönemin en ağır sınavlarından birini olmaktayken vuku bularak moral bozmuştur.

3 saatlik sınavın daha ilk saati dolmadan sol mememin kolumun altına doğru hemen bittiği yerde pis bir acı duydum. etrafa çaktırmadan sütyenimi alt desteğinden tutup dışarı çıkan teli içeri sokmayı denedim. her seferinde sorunu çözdüm sanıp sanıp yanıldım. sınav boyunca mememin acısıyla ve sütyenimi düzeltmekle uğraştım durdum. artık sütyen konusunda ciddi tasarım çalışmalarına girişilmesinin zamanı gelmiştir. işin içine gerekiyorsa mühendislik girmeli ve bu sorun tamamen çözülmelidir.

aksi halde tüm kadınlar birlik olup destekli sütyen yerine şu memeyi ezercesine yayarak sarıp iyice vücuda yapıştıran ve son derece rahat sütyenlerden takarak insanların göz zevkini bozmalı, bu şekilde konuya dikkat çekmelidir.

mikail boz

sadece rektörlük, dekanlık -ya da üniversitenin kurtlar vadisi- tarafından değil gazeteciler-televizyoncular -ya da hükümet'in kurtlar vadisi- tarafından da yanlış anlaşılmış zavallı genç. az önce son derece şerefsizce bir şekilde skyturk 360 kanalında canlı yayında rencide edildi, aşağılandı, yok sayıldı. spiker tuğba atav kendisine "cam kırmış çocuk" muamelesi yaptı. mikail adına konuşan gerzek spiker marmara üniversitesi rektör yardımcısına "siz büyüksünüz, mikail bi hata yapmış affedin. eminim o da pişmandır." gibi son derece kötü niyetli görünen laflar ederek ona hiçbir söz hakkı tanımadan mikail'i programdan şutladı.
halbuki tuğba atav denen kadın show tv ana haberde kapanıştan hemen önce ağzını yaya yaya ve göğsünü gere gere ali kırca'ya üniversite dekanı hakkında ekşi'ye eleştirel entri girdiği için 6 ay uzaklaştırma cezası alan marmara üniversitesi son sınıf öğrencisi mikail boz'u canlı yayında konuk edeceğini söyledi. ama biz nereden bilebilirdik ki sonuna kadar arkasında olduğum mikail boz'a tam bir "çok fena bir bok yemiş suçlu çocuk" muamelesi yapacağını!?
sen var ya tuğba atav, sen gazeteciliğin yüz karasısın. sen gazeteciyim diye ortalıkta gezinen ve kendini çok başarılı sanan bir hiçsin.
al sana hakaret ediyorum! al hakaret! hadi beni affet tuğba! ben gencim, böyle hatalar yaparım. sinirle öfkeyle çok sert yazılar girerim. bu yüzden sen benim büyüğüm olarak ben affet tamam mı! yap bir büyüklük? ha işgüzar tuğba? yuh olsun senin demokrat gazeteciliğine! öğrenci düşmanısın sen!
mikail'in dediklerine zerre kadar değer verme! o dekanın oraya ne şekilde atandığı üzerine hiç düşünme! neden dekan ve rektör seçimlerinde öğrencinin senin o leblebi beynin kadar söz hakkı olmadığını sorgulama! aman diyim, sen bir ülkenin üniversitelerindeki öğrenci konseylerinin neden bu denli hiçe sayıldığını hiç dile getirme emi! sen sadece git rektör yardımcısına andaval andaval konuş ve mikail'e dönüp pişkin pişkin "en azından cezan azaltılmış" deyip sırıt ve adına saçmasapan konuştuğun mikail'e hiçbir söz hakkı vermeden postala çocuğu gitsin! ama tüm bunları yaparken çaktırmadan kameraya bakıp saçlarını düzeltmeyi hiç ihmal etme ve sanki mikail'in arkasındaymış gibi davranıp 1985 yılında oluşturulmuş kokuşuk üniversite ceza yönetmeliği üzerine hiçbir laf etme!
mikail'e yapılan hakaret bizlere yapılan hakarettir.
mikail ve daha birçokları için verilen cezalar biz üniversite öğrencilerini ayağa kaldırmalı.

uludağ sözlük moderasyonu

yazılan mesaja anında cevap veren site yöneticileri.

küfür

sözlük yazarlarınca bir erdem olarak görülen bir rezillik ve acziyet belirtisi. küfürle harikalar yarattığını sanan arkadaşların içine düştüğü üzücü durum. küfür bir joker ve jokere sahip olmak bir maharet değil. o küfrün yerine konması gereken gerçek sözcüğü bulabilmek vardır ki, becerebildiğin noktada kralsındır.
mesela artık iğrençsin ibne vs. gibi tepkilerden vazgeçsek ne güzel olmaz mıydı?...

bir zamanlar karizması olan şeyler

nokia 6600.

regl döneminde duş almak

bir kadının regl dönemindeyken yaptıklarının en harikasıdır. çikolata yemekten ya da sevdiklerinin başının etini didiklemekten bile daha fazla mutluluk verir kadına. regl iken ılık suyun altına girmek daimi cenabetlik sabıkası altında hijyenik pedin ve kanın birleşiminden kaynaklanan o son derece kimyasal ve nahoş kokunun hissettirdiği pislik hissinden öylesine kahramanca ve narince kurtarır ki kadını. tertemiz suyun yardımıyla bacaklardan akan doğurganlık yerini alçakgönüllülükle tekrardan kadınlığa ve bekarete bırakır. bunun şaşırtıcı bir yanı olmamalı; banyonun zeminindeki kızıl suda yüzen et parçaları kadına dehşetten çok huzur verir. tanrı onu hayatının en verimli yıllarında her 7 günde 1 gün o suyun içinde yüzdürerek ona kadınlığını hatırlatır.

taraf

Köşe yazari kadrosunda sasirtici derecede fazla sayida sasirtici derecede guzel kadin bulunduran muhafazakar tandansli gazete.

uludağ sözlük siklenmeyen yazarlar listesi

diğer yazarlar tarafından sik yağmuruna tutulmayan yazarlardır. siklenenlerinse kafasına kafasına tonlarca sik atılır. ben gördüm geçen, bi yazar bizim sokağın köşesinde sikleniyordu. hatta ordan geçerken çaktırmadan bi tane siki aldım cebime attım, ilerde siklemek istediğim bi yazar olursa kafasına atarım diye. malum, benim sikim yok.

isimlere göre kaşarlık oranları

sevgili gizem, aylin, melisa, alev, selin, okşan, pınar, gamze, tatyana ve daha niceleri,
afferin kız size!
orospuysa orospu, kaşarsa kaşar, neyse nesiniz; ama inanın hiçbiriniz sizin a.ınızın derdine düşenler kadar haysiyetsiz değilsiniz.
önüne gelene vermeyen ne olsun!

seni aldattım diyen sevgiliye söylenecek ilk söz

-ben de seni.

sözlük yazarlarının ayakkabı markaları

şayet ağır iş kollarından birinde -mesela döküm atölyesi- çalışıyorsanız:

yds footwear & outwear emniyet ayakkabıları

gençlik kumpanyası

gençliğin yüreğine su serpecek, dertlerine derman olacak, beyinlerini açacak, ufuklarını geliştirecek potansiyele sahip bir dönemsel projeler zinciri. temelleri bilkent üniversitesinde atılmış olup toplum gönüllüleri tarafından desteklenmekte olan bu projenin bu yazki içeriği şöyledir:

Türkiye'de ve dünyada etkili ve sürdürülebilir bir gençlik politikası oluşturabilmenin anahtarı işe eğitimden başlamaktır. Lise ve üniversite eğitimindeki sistemsel ve içeriksel aksaklık ve eksiklikler gençlerin ta en başından basiretlerini bağlamaktadır. Kendilerinin bizzat eleştirdiği eğitim sisteminin sorunlarını bile analiz etmekten yoksun olan gençler çözüm üretme aşamasında hepten yetersiz ve etkisiz kalmış; bunun sonucundaysa kendilerini hayata hazırlayan bu sisteme karşı duyarsız ve ilgisiz olmak zorunda bırakılmışlardır.

Gençlik Kumpanyası, bu aşikar kısır döngüyü kaderinden kurtarmayı kendine uzun vadede vizyon edinmiş genç bir proje ekibi olarak bu yazki dönemsel projelerinde Türk eğitim sisteminin en kilit sorunlarından biri olan "Gençlerin okullarda çok dar bir gelecek ve iş hayatı bakış açısı çerçevesinde yanlış ve eksik yönlendirilmeleri" konusunu ele alacaktır. Çünkü Gençlik Kumpanyası, bu sorunun Türkiye'deki genç işsizliğinin temelinde yatan önemli sorunlardan biri olduğuna inanır. (Eğer bir ülkenin başbakanı "işsizlik yok değil, iş beğenmiyorlar." gibi bir açıklama yapıyorsa, Gençlik Kumpanyası bunu göz ardı etmek yerine bunun üzerine gitmelidir.) Lise eğitimleri boyunca daima sayısal alana, özellikle tıp ya da mühendisliğe yönlendirilen ve diğer alternatifleri göremeleri engellenen gençler, üniversite eğitimleri boyunca bir sürü gibi hep aynı şeyi istemeye mahkum olurlar. Dolayısıyla dünya standartlarına uzaktan yakından yaklaşamamış üniversiteler bile kendilerinde bu alanda eğitim verme hakkını görmekte; bunun doğal sonucu olarak bilim, sanat ve alternatif meslek dalları gibi birçok alanda ciddi eksiklikleri olan Türkiye donanımsız ve donanımsızlığının farkında olmayan bir sürü mühendise çoktan doymuş bulunmaktadır. işte, Gençlik Kumpanyası Türkiye'deki istihdam sorununa çok basit ama akıllıca bir bakış açısı getirmiş bulunmaktadır.

Tam bu noktada Gençlik Kumpanyası'nın bir fikri var. Gençlerin geleceklerine doğru, yaratıcı ve bilinçli bir şekilde yönlendirilmeleri için okullardan başlamak zorunda değiliz. Türkiye'de gençlerin okul dışında yine bir araya gelip takım ruhu içerisinde eğitildikleri bir yer daha var: GENÇLiK KAMPLARI. (MEB gençlik kampları, Kızılay gençlik kampları, özel gençlik kampları, uluslar arası gençlik kampları, üniversite gençlik kampları, ekolojik gençlik kampları ve daha bilmediğimiz niceleri!)

Gençlik Kumpanyası der ki: Biz neden bu gençlik kamplarını gençlerin okullarda çok dar bir gelecek ve iş hayatı bakış açısı çerçevesinde yanlış ve eksik yönlendirilmeleri sorununa gençlerin bizzat kendilerinin çözüm üretebilecekleri yaratıcı atölyelerle dolu bir eğitim kampı haline getirmeyelim?

Gençlik Kumpanyası katılımcıları, bu yaz gerçekleştirmeyi planladığı dönemsel proje süresince gençlik kamplarını gençlerin kendi gelecekleri için kendi okullarında uygulanabilir çözümler üretebilecekleri bir sistemin "nasıl?"ını araştıracak, düşünecek ve geliştirecekler. Bu konuda donanımlı olan ve Avrupa'nın gençleri yönlendirme projeleri hakkında bilgi sahibi olan profesyonel gençlik çalışanları ve eğitmenlerle çalışacaklar. Çok çeşitli ve hiç akla gelmeyen iş alanlarında çalışan, hatta yepyeni iş alanları yaratmış olan insanlarla bir araya gelecekler ve meslek edinmenin aslında tamamen insanın yaratıcılığına, ilgi alanlarına ve yeteneklerine bağlı olduğunu bir kez daha keşfedecekler. Projenin sonunda elde edilecek olan çıktılar lise ve üniversite düzeyindeki gençlik kamplarında ayrı ayrı uygulanacak bu eğitimin içeriğini kapsayacak.

Şimdilik ulusal çapta çalışmayı planlayan Gençlik Kumpanyası, bu projeden maksimum verimi alabilmek için projeyi uluslar arası platforma taşımak konusunda çalışmalar da yapıyor.

ulvi

senelerdir ankara matfen dersanesi sezenler öss şubesinde çalışan kısa boylu, tombul, tıknaz, yuvarlak camlı gözlük takan son derece şeker ve bir o kadar da sinir biyoloji öğretmeninin adıdır.

üniversitede hocanın sorduğu soru

eni keğsşıns? eni kaments?