bugün

entry'ler (119)

teşekkürler israil

israili savunanların ya şaka yaptıklarını düşünüyorum. ya da tepki ölçmek için, toplumu germek için veya eğlenmek için açılmış sahte hesaplar tarafından yapıldığını düşünüyorum bu israil yandaş söylemlerinin. hiç bir vicdan sahibi, buraya atmama gerek olmayan herkesin bildiğini düşündüğüm o çocuk ölüm videolarını, resimlerini görmezden gelemez. almanlar da bizi katletti, biz de zulüm gördük, topraklarını satmasalardı gibi cahilane savunmalara entelektüel anlamda seviyesi toplu taşımada başkasının gazetesini okuma düzeyinde olan birinin dahi inanmayıp gerçeği anlayacağını düşünüyorum.

hele ki vurun araplara gibi mide bulandırıcı ırkçılık düzeysizliğini yapanların yorumları 2 satır da olsa okumaya değmez... bu ırkçılık sloganlarıyla yürüyenler gerçekten 'özgür iradeyle ırk belirlenmiyor' bunu bilmiyorlar mı? kaldı ki arap olmak niye kötü olsun ve ek birşey daha: bunu söyleyen müslümansa iki-üç-dört kez düşünsün. Peygamber Efendimiz <stav> da arap ırkındandır çünkü.

soyut sanat

benim bu konuda ciddi tespitim var. yapan arkadaslar kirilmasin kirmak icin soylemiyorum.
farkli olusumlar insanin zihinde arafa neden olur. guzel de diyemez cirkin de. iki duruma da ayni uzaklikta kaldigi ender olur insanin.
bu halde kaldiginda kotumser yaklasan insanlar bu olusumu hemen kotu addeder. sonradan bu kotuledikleri olusumlari begenebilirler hatta bu skca olur. bazilari guzelmis aslinda diyebilir.
bazilari burnunun rakimindan dolayi guzelmis diyemez, bi kere kotu dedi artik! iyimserler de hemen begenir sonradan vazgecer bu da skca olur.
soyut sanat yapanlar - sevenler de bu arafin hissini surekli yasamak isteyen begeninin uzun muddet sonra fiile dokulmesini seven kisiliklerdir.
soyut-surreal seven kisilikler ya da para kazanan insanlarin hemen anlasilmadigi icin o avantaji kullandiklarini dusunuyorum. para kazanan, parasini almistir mutludur.
begenilmeyen kisi de anlasilmadim, anlayanlar-sevenler de var tevilleriyle mutlludur.
yani bana gore mutlak mutlulugun pesinde olanlarin tercih ettigi yollardan biridir.
bu avantaji kacirmayip fulara dönüştürenler de mevcuttur.

sözlükteki 9 yaş altı yazarlar

türkçe sozluk ararken gelmistir. ilgilenmeyin gider.

riff cohen

anasi cezayir yahudisi kendisi de yahudi olan bu sabah itibariyle kesfedip arastirip hakkinda uc bes bilgi sahip oldugum gayet guzel soylenen kisi.
yahudi olmasi eline tek goz cizmesi fln birsey ifade ettigi icin degil arastirmanin hizini alamadigimdan yazdim yanlis anlasilmasin.
begenilesi sarkilari var benim begendigim: http://www.youtube.com/watch?v=mH7ptxCQbVo&feature

dilini dudağında gezdiren kız

is atmak icin yapaninin karsiligi gercek hayatta yoktur aranmayin.

öğrenci evi

tencerenin kaybolabileceği tek ev.
vay arkadaş nereye gitti ki.

tamam yerine ok yazan insan

o ok bi tarafına girsin diyesim gelmiyor değil.

sevgilinin eski aşkıyla görüşmesini normal bulmak

daha başa gelmeden kabullenenleri anlamıyorum.
sevgilisinin aklına eskiden o adamla yaşadıkları
geldiği bu mezhebi genişin aklına gelince kendini kötü hissetmeyecek mi bu herif?

ben eski "aşkının" ismini ona karşı söylemekten bile çekiniyorum.

diablo iii

herşeyi geçtim 100lira pahalı be.

üç büyük din

tek din islamdır.

yazarların birazdan dinlemeyi düşündükleri şarkı

murat dalkılıç - lüzumsuz savaş.

kuran ı çökerten gerçekler

su soyle bu böyle demeyle olmuyor o.
ardını araştıran tarafından salak yerine konursun.
ardını araştırmayanla kanka olun mutlu mutlu takılın.

kuran ı çökerten gerçekler

ateistler dinsiz mi din düşmanı mı?
tutarlı olun kardeşim, dinsizseniz bırakın milletin diniyle uğraşmayı saygı duyun.

baba

cocuğunu karısını sevmeli vefalı olmalı en basta sözünde durmalı adam gibi adam olmalı. olanın eli öpülür.

bir köpek ismi olarak arap

başkalarını aşağılayınca mutlu olunur mu nasıl mantıktır bu anlamadım.

kusursuz cinayet mümkün mü

önce kayınvalidesini sonra karısı sonra kendini vurdu.
buyrun size kusursuz cinayet.

oruç tutma diyen sevgili

iftardan sonra versen olmaz mı?
cevabı verilebilir.
oruç tutan da zina yapmak için akşamı bekliyor yalnız ne çarpık ilişki bu böyle?

hastası olunan sözler

insanlarda Güzel Olan Yüzdür , Yüzde Güzel Olan Gözdür.
Ama insanı insan Yapan Aslında Ağızdan Çıkan Sözdür.

turkcell in mesaj sonuna küfür yazması

yapmaz benim aşkım öyle şeyler.
bana tek mesaj atan insana laf ettirmem.
çok vefakar lan hiç mesajsız bırakmıyor.

tantum

içtin hadi niye 20 tane içiyorsun? 2 gün mide bulantısı ve sersemlik çok kötü oluyor.
ama ben hiç olmayan birşeyi görebileceğimi hayal etmezdim bildiğin görüyorsun arkadaş.
rakun vardı bi tane. hayvanı görüyorum yanımdakilere soruyorum şu gözleri sürmeli hayvanın ismi neymiş diye.
hayır bilinç altı deseeen niye ismini bile hatırlayamadığım bi hayvanı canlandırsın zihnim?
yanında içenlerle aynı şeyi gördüğün zaman gerçekten korkuyorsun ama genelde korkmuyorsun görülen halüsinasyonlardan.
içmeyi planlayanlara söylüyorum: öncelikle bence içmeyin. içecekseniz 15taneden fazla içmeyin onu da dinlemediyseniz.
bilin ki zihninizdeki korkular diriliyor. eğer yalnızsanız veya ortamdaki herkes içiyorsa ciddi tehlikeler doğurabilir dikkat edin.
biraz baba nasihati gibi de olsa; eğleneyim derken... öyle işte.

he bide bi yılan vardı fareyi olduğu gibi yuttu. yılanın elleri vardı.
bi de tavsan vardı yavru köpekten sonra gördüğüm. yavru köpeği de bıyıklı deniz filinden sonra gördüm.