bugün

(bkz: yumurtali sucuk)*
online listesinde nickini görünce karnımın açıktığını hissetmeme yol açan yazar pardon yemek...
(bkz: sucuklu menemen)
(bkz: sucuklu gözleme)
günün 24 saatlik dilimden oluşmasının, yada herhangi saatte olduğuna aldırış etmeden, her daim yenilebilitesi yüksek; bunar ağmen sucuk bol baharatlı ise, koku olayından yazın pek fazla aşırıya kaçılmaması gereken mübarek besin. mübarek diyorum, çünkü böyle bir yemek her moddaki insan tarafından yenmez, ki eğer bir yemekte farklı uçlarda takılan kişileri aynı çatı altında topluyorsa, sucuklu yumurta mübarektir efenim..
bekar adamlarin hem kahvalti hem ogle yemegi hemde aksam yemegi olma ozelligine sahip tek yemeki.

(bkz: bekar)
(bkz: bekar adamin mutfagi)
pişirildiğinde buram buram evin her odasını saran ekmeği tavaya bandırarak yenmesi gereken orta sınıfın yemeği.
gece gece canın çektiğidir. bi de tomurcuklu çay demlenire yanına oh..
(bkz: mide gurultusu)
pide ekmekle yemesi hicbirseye degisilmez. (bkz: olsa da yesek)
sabah sabah insanın canı çeken pratik ve leziz bir yemek.*
(bkz: iki yumurta bir sucuk)
An itibariyle son entry'sini 10.11.2007 tarihinde 14:39 saatte yazmış kanki. *
(bkz: Elma dersem çık armut dersem çıkma)
ögrenci evlerinde her daim bulunan ama ayda bir yada iki hafta sonu kahvaltıda yaklaşık 10 yumurta ile yapılan müthiş ziyafet ve hayatın bir tadı.
özellikle sabah kahvaltılarında, bol şekerli çay eşliğinde yemesi fantastik olan, sucuk ve yumurtadan yapılan, yemesi güzel-bulaşığı iğrenç gıdalar grubunda bulunan yemek türevidir.
buz gibi birayla çok iyi giden pazar kahvaltısı. ama sonrasında kükreme riski var.
(bkz: sucuk zarını prezervatif olarak kullanmak)
(bkz: yumuklu sucurta)

- o deil de acıktık mı ne?
sofra kalabalık olduğu zaman sadece sucuk pişirmektense yumurtayla birlikte hacmi arttırılan ve bol ekmekle herkesin maksimum şekilde doymasını sağlayan yemek. kötü tarafı kolay gitmeyen kokusu ve bulaşığı.
ağız kokusu yapan en lezzetli yemeklerden.
(bkz: heeeey daha iftara yarım saat var dostum)
sahurda yenirse, ertesi gün boyunca mideniz size küfreder durur adeta.
birbirine muhteşem uyum gösteren iki türün birleşmesiyle oluşan efsana yiyecek.

(bkz: olsa da yesek)
sahurda yendiği takdirde gerçekten de, uzun uzun geğirmeler sonucu, sizi de harap eden, acayip de susatan yemek. amma velakin, tereyağlı yapıldı mı, acayip enfes olur ki, yemeye kıyamazsınız.

bir şölendir sucuklu yumurta; sucukların zarını soymaya başlayıp da, o sucuk kokusunu izole etmeye çalıştığınız anlardan itibaren bile, ''ulen pişmedi gitti şu da, pişse de bansam yumurtaya trabzon ekmeğini'' demenize ramak kalır.
bugün öğle yemeğinde kaşar ilavesiyle yaptığım ve afiyetle yediğim yemek. hele kaşar, bu yemeği muhteşem ötesi yapıyor ya...
şu saatte aklıma düşmüş ve beni mutfağa yönlendirmiş ve kendisini yaptırmış lezzet yumağı. bandıra bandıraya yemekteyimdir. selam olsun canı çekenlere.
(bkz: sol frame e gelmesi engellenmesi gereken basliklar)
(bkz: sözlük bana sucuklu yumurta bul lan allahsız)