bugün

entry'ler (524)

hiçbir kadının hayır diyemeyeceği şey

pırlanta bir yüzük *

fizy

yenilik iyidir ama alışmak zaman alacak galiba. ilk izlenim olarak kötü ve kullanışsız olmuş bazı yerlere girilemiyo bile.
onun güzelligi sadeligi ve hızıydı.. ayrıca reklamsızlığıydı yada sade reklamlarıydı..

yılbaşını kutlamayan insan

benim için bahane oluyor iki dubleye. o yüzden bi sıkıntımız yok ikimizde mutluyuz. Mutlu yıllar *

çikolatadan çiçek yapan dahi

Hayatım boyunca görebileceğim kadınlara karşı en etkili hediye.
Bunu alınca gözlerinden mutluluk çıkan bir sürü kadın gördüm. Çiçek ve çikolata hayır denemeyecek iki şey birleşince çok etkili en az iki ay dır dır sız götürür.

üniversite yıllarının tek cümlelik özeti

bi beş yıl daha okurum valla * okul bittikten bir yıl sonra

eksik bir şey

bir çift gülen göz.

söyleyecek çok şeyi olduğu halde susan kadın

ileride çok can yakacak kadındır bir ana önce konuşturup tehlike seviyesi düşürülmelidir. *

sadece nefret hissedilen anlar

Eski sevgilinin başkalarıyla takıldıktan sonra gelip senden özür dilediği andır.

anne pizzası

Hamur kalınlığını seçme imkanı olmayan pizza dır hep kalın (doyurucu) *

iz bırakan sözler

öyle bir gel demelisin ki mesafeler anlamını yitirmeli..

günün tek cümlelik özeti

güzel bir bahar günü.

fizy

Yayına başladığı ilk günden beri her gün ziyaret ettiğim dertlere derman bi siteydi.
Uzun zamandır aaa bak şöyle bi şarkı vardı diyenlerin kurtarıcısı oldu.
Fakat o da sansürcü zihniyetin kurbanı oldu ve bize müzik camiası ve onun temsilcisi meslek örgütlerinin sızlanmaların
ne kadar sahte olduğunu gösterdi fizy sanatçıların telif haklarını ödeyerek yayın yapıyordu fakat istenilen miktar arttığı için kapanmak zorunda kaldı. Korsandan yakınan sanatçılar artık böyle bir şey yaparak ne kazanabilir.
Türkiye'nin sansür sayfalarında yerini aldı güzelim site. Hemen açılman dilegiyle..

sözlük yazarlarının itirafları

Uzunca bir süre sonra döndüğüm güzel şehirde yollarda yürürken rastladım eski dostlara hepsi birer köşede oturmuş, geçen günlere güzel zamanlara selam ediyor. arkamda ise sevdiklerimi bırakıp gelmenin bıraktığı uzunca bir iz. Gecen 5 yılın ardından anladım ki hiç bir şey hiç kimse değişmemiş her şey aynı yerinde, hayatıma giren her yere, herkese teşekkürler....

gitmek

Hayattaki en zor durumlardan biridir galiba. Belki bir kalp atışında yada sıcak bir nefesi içine çekmemektir.
Yol ayrımına gelindiğini anlamaktır aslında. Artık hep bildiğin yerde değildir sevdiğin sesini duymasan da orda oldugunu bilme huzur verir insana ama artık yoktur durduğu yerde uçup gitmiştir artık başka şehirlerde başka havaları soluyordur.
elden bir şey gelmez artık geri dönmek için çok geç yeni günler içinse çok erkendir. Boynunu büküp bakmak belkide gitmek o yüzden hoşcakal demek en iyisi.
birde murathan mungan durumu iyi özetlemiştir;
kimdi giden kimdi kalan
aslında giden değil
kalandır terkeden
giden de
bu yüzden gitmiştir zaten.

beş

Gripin'in m.s. 2010 albümünde yer alan en güzel şarkılarından biri 3 ve 4 ün devamı gibidir.
tek başına albümü dinleme nedeni olabilir, bestesi kadar sözleri de çok güzeldir;

yalnızlıktan unutuldu benim adım
siz üzülmeyin, ben alışığım
kedim bile uğramazken evime
çift kişilik yatak benim neyime

dört işlemden ibaret parmak hesabıyla bütün hayatım
eksildikçe saatler ömrümden, artıyor gelecek telaşım
anlattıkça bölmüşüm, umutlarımı duvarlara çarpa çarpa

uyandım
saat üç, dört, beş
bana hiç fark etmez
ne zaman çalınsa kalbim
derler ki "bir arkadaşa bakıp da çıkacaktık"
kalan umutlarımdan birini seçip
hepsini, hepsini hep kaybettim
şimdi kendimden geri
ne kaldı, ne kaldı
kimseler duymadı
sadece duvarlar ağladı

düşün düşün hep bir sonraki adımı
bu yüzden unuttum ben yaşamayı
peşin peşin söyledim lafımı
acımadan kanattılar yaralarımı

dört işlemden ibaret parmak hesabıyla bütün hayatım
eksildikçe saatler ömrümden, artıyor gelecek telaşım
anlattıkça bölmüşüm, umutlarımı duvarlara çarpa çarpa

uyandım
saat üç, saat dört, saat beş
bana hiç fark etmez
ne zaman çalınsa kalbim
derler ki "bir arkadaşa bakıp da çıkacaktık"
kalan umutlarımdan birini seçip
hepsini, hepsini hep kaybettim
şimdi kendimden geri
ne kaldı, ne kaldı
kimseler duymadı
sadece duvarlar ağladı

öfkem ve ben

demir demirkan ın yeni albümüne ismini veren şarkının adıdır. albümde iki versiyonu bulunmakta akustik olanı sakin zamanlar için diğer versiyonu ise dağıtmak istendiğinde yüksek ses ile dinlemeye uygun.

tivibu

ttnetin bugünden itibaren başlattığı netten tv izleme hizmeti. iki üyelik secenegi mevcut standart ve plus paket.
30 nisana kadar iki paketinde ücreti 1 TL.
sitesinden indirilen programla tv yayınlarını sorunsuz bir şekilde bağlantı hızınıza göre değişen kalitede izleyebiliyorsunuz.
program oldukça kullanışlı tıpkı uydu reciver ı gibi,
ilk izlenimi oldukça iyi takılma hemen hemen yaşanmıyor en iyi özelliği bu.
ayrıca gecen programları izleme ve belgesel ve film menüleri oldukça iyi olan bir seç izle servisi var.
bu zamana kadar ttnetin en iyi hizmetlerinden biri..

ters gidememek

metro, tren gibi yerlerde sıkça duyulan, genelde yaşlı teyzeler, amcalarda yaşanan durum. her duyduğumda yüzümde bir gülümsemeye neden olan ters gitmek zorunda kalanların ise yüzündeki sıkıntıyı görmekten üzülünen durumdur. Bu kişiler metro yanaştığında hemen kendilerine önlerden yer kapıp trene ilk ayak basan yolcu olup trenin gittiği yöne bakan koltukları bir tarayıcı kıvamıyla ararlar bu koltuk bulundugunda ise yüzlerinde sevinç görülmeye degerdir.

asla aşık olunmaması gereken kız modeli

Yeni bir sevgiliden ayrılmış kızdır.
yada uzun süreden beri sevgilisi olmadığını söyledikten sonra,
aranıza bir soğukluk yada mesafe girdiğinde hemen yeni birini bulan hatundur. *

sevgilinin söylediği unutulmayan sözler

sabahın köründe yeni uyandığında gözlerinde kendimi görmek çok güzel. Seni çok seviyorum.