1. 1.
  bir zamanlarin vazgecilmez muzik kutusu. kaset dinlenir, radyo dinlenir. ama kasetleri geri sararken manuel yapmak gerek, yoksa pili cabuk bitiyor.
  2 ... laz pacino
 2. 2.
  otobüste dinlerken;"bak benim walkmanim var,sizin var mı? şımarıklığıyla abartılı bir şekilde milletin gözüne sokulan,kaseti sararken pil bitmesin diye kalemle kaset sarma gibi alternatifler geliştirilen,minicik mp3 çalarlar çıkınca tarihin tozlu sayfaları arasına gömülmeye mahkum olmuş,kasetin 4 katı kalınlığa ve ağırlığa sahip kişisel ve portatif müzik aleti
  3 ... asiti kaçmış kola
 3. 3.
  küçükken adından bişey anlaşılmayan fakat ingilizce öğrendikten sonra kişide daha çok anlam kazanan portatif radyo kaset çalar.
  ... ztanyas
 4. 4.
  sadece kaset çalar anlamına gelmeyen kelime. sony cd çalarlarına ve bazı telefonlarına* da bu isimleri verio.
  1 -1 ... hadiii
 5. 5.
  pilinin çabucak bitmesinden dolayı, rotring kalemlerinin kaset ileri ve geri sarma aparatı olarak kullanmasına sebebiyet veren, bu sebeple her walkmancinin yanında bir adet rotring bulunmasına neden olan aparat.
  1 ... devedikeni
 6. 6.
  walkman kelimesi florida sahillerinde dolaşan sony'nin araştırmacı mühendislerinden biri tarafından özellikle zenci gençlerin ellerinde koca müzik setlerini taşıyarak, bir taraftan da dans ederek dolaşmalarından türetilmiştir.

  Durumu gören sözkonusu sony araştırmacısı insanların daha kolay yanlarında taşıyabilecekleri portatif ve pratik bir müzik çaların gençler arasında iyi iş yapacağını düşünür ve bu fikir sony tarafından oldukça parlak bulunur, akabinde de malum cihaz üretilir.
  4 ... azorka
 7. 7.
  artık raflarda tozlanan alet. * *
  ... pelvis
 8. 8.
  w8010i nin özelliklerinden biri.
  1 ... john constantin
 9. 9.
  kaset bölümü cok pil harcadıgı için genelde radyo dinlemek için kullanılan, diskman mp3 calarlar cıkınca modası gecen müzik aleti.
  ... wildkid
 10. 10.
  (bkz: disc man)
  1 ... move!rat