bugün

yaklaşık 4 aydır kullandığım çift çekirdekli, hızlı telefon. fonksiyonları ve fiziksel özellikleri iyidir, ancak 10 dakikadan sonra internet erişiminde ve oyun gibi uygulamalarda ısınma problemi yaşıyor, sony bunu nasıl çözememiş inanmak mümkün değil...

edit: 4 değil 6 olması gerekiyor eylül de almıştım. şimdi de 9 aylık oldu neredeyse abisi...
çok garip bi telefon. yere atıp üstünde horon teptim daha sonra tavada pişirdim. çalışmaz oldu telefon. sikerim böyle sony'yi ya.
acayip bi telefon. bi tarafıma soktum, hala daha video çekiyor. öperim böyle sony yi ya.
beklenen güncellemeyi alması eli kulağında olan telefon. şu anki yazılımsal eksikliği * dışında donanım kısmında kafaya takılmayacak birkaç sorunu olan telefon.
ayrıca ekran kalitesi mükemmel olan telefon.
cillop gibi kamera ve hafiza bulunduran telefon, diger ozelliklerini soylemicem bilen bilir. yazin uygun fiyata ikinci elini almayi dusunuyorum, asiri fakirim, telefon eskidi ama sorun degil.
resmi jelly bean 6.2.B.0.200 güncellemesi nihayet çıkmış ve az önce kullanmaya başladığım telefondur. henüz şarjım az gece full şarj yaptıktan sonra normal kullanım için buraya durumu yazarım. bootloader kilidi denen lanet özellik bende aktif olduğundan flashtool kullanarak 5 dakika içinde yüklemeyi başardım. isteyen özelden yanaşsın seve seve anlatırım.*

özellikle arama bittikten sonra ekran ışığı geri yanıyorsa benim için okeydir hacı. ics yükledikten sonra ara ara yanmıyordu illet şey be!
tasarımı çok güzel olmasada özellik yapı olarak güzel bi telefon.
jelly bean güncellemesi yükledikten sonra önce full şarjla normal kullanımda 2 gün, stamina modunu açınca 2.5 gün civarında dayandığını söyleyebilirim. ancak arama bittikten sonra zaman zaman ışığın tekrar yanmaması hadisesi devam ediyor. pek bişey değişmiş değil açıkçası...
dün itibariyle aldığım cillop telefon.aga telefon dediğin budur. şık tasarım var bi kere telefon bildiğin karizma yani ayrıca özellikleri bakımından tercih edilmesi gereken telefonların başını çekiyor kısacası verdiğiniz paraya değer bir telefon.
kamerası 12 mp olsa da pek kaliteli fotoğraf çekmeyen, jelly bean güncellemesinden sonra şarjdan çıkardığınızda zaman zaman yeşil ışığının yandığını görebileceğiniz -ancak kapat-aç yapınca sönüyor- arama bittikten sonra ışığın açılmaması sorunu devam eden, aradığınız kişi meşgulse telefonu kilit moduna alıp tekrar tekrar şifre girmeniz gereken ve en büyük sorunu 3g açıkken bile ısınmak olan telefon. açıkçası aldığıma pişman oldum ve iphone 5 ile değiştirebilirim gibi görünüyor kendisini.

aynı sorunları yaşayan sadece ben değilim sanırım. kader ortağım varsa özelden ulaşsın lütfen...
şarj problemi olan özellikle mobil veri açıkken şarjı akıp giden telefon. 1 gün gittiğini görmedim daha. stamina modu da para etmiyor. ekran kapalıyken mobil veri kapatılsa ne olacak. önemli olan mobil veri açık olduğundaki performans zaten.
dışardan sert karakterli görünse de içi pamuk gibi olan telefon. algılama sorunu yaşamıyor o konuda çok yufka yürekli.
son android güncellemesinden sonra kamera performansı kötüleşmiş telefon. eski çekimlere bakıyorum daha kaliteli pozlar çıkıyordu. netlikte bir sıkıntısı var gibi. ayrıca gece çekimleri en baştan beri kötüydü. 12 megapiksellik kamera hüviyetinde olmadığı kanısındayım.
son güncellemeden sonra nedense alarm sesini mp3 olarak kaydedemediğim telefondur. herkes yaşıyor mu bu sorunu bilmiyorum ama sabah kalktığında sony nin sikimsonik melodileri yerine bi rihanna falan duymak ister bu deli gönül amk.

edit: dün gece telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm ve jelly bean versiyonu silinmeden tekrar denediğimde mp3 melodilerini de canavar gibi kaydettiğini görüyorum. muhtemelen bir güncellemeden diğerine geçerken kaynaklanmış, artık sorun yok.
Alarm sesi korkunç olmalı efendim, işkence gibi.
Rıhanna nedir?

O yüzden her güncellemede daha da iyi olan telefon. Bir de her dakika düşürmesem...
Alttaki ışığının rengi değişebiliyor mu diye merak ettiğim telefon biri beni aydınlatırsa sevinirim.
sonny'nin mükemmel telefonu. 4S kullanmış biri olarak söylüyorum harika bir telefondur, kamerasıyla, tasarımıyla, hafızasıyla çok iyidir. ayrıca da piyasadaki benzerlerine göre oldukça makul bir fiyata sahiptir. telefon alacaklara şiddetle tavsiye ediyorum.
yaklaşık 8 aydır kullandığım telefon. çok telefon değiştirmeyen, 11 senede 4. telefonunu değiştiren biri olarak (ki bunların hepsi telefon bozulmalarından gerçekleşti) telefon piyasasından pek anlamam.

ama sony xperia s gerçekten iyi. şarj problemi diğer telefonlar kadar, full kullanımda 1 gün anca dayanıyor. ama ben genellikle uygulamaları kapatmadığım için genellikle bir anda telefonda 15-20 uygulama açık olabiliyor, sonra toplu kapatıyorum. ona rağmen kasmıyor aga telefon.

açık hava çekimlerinde kalitesi tartışılmaz, kapalı alanda kamerası pek iyi değil kabul . ses sistemi mükemmel, benim gibi telefonu cebinde iken duymadığı için anne ve babamın 26 kez cevapsız aramasını duymayıp sonra ekranda görüp hasstr diyen biri, daha telefon çaldığında kaçırdığım olmadı aramayı.

kısacası, bazı eksileri olsa bile, çok çok iyi telefondur, tabi ki bir xperia z değil, ki aldığım zaman aralarında 600 tl lik bir fark vardı.

önemli not: iphone 4s i ile ortalıkta hava atan bir arkadaşım ver bir kurcalayım bakalım dediğinde, telefonu eline almış, performansını inceleyip fiyatını sorduğunda yüzü düşmüştü.kısacası iphone serilerinin alayına giydirir telefondur.
capitalist bebelerin Iphone 4s, Samsung galaxy s3 gibi telefonlarını solda sıfır bırakan taş gibi sony ürünü.
biraz once cm 11 kurdum. yag gibi akiyor telefon.

http://forum.xda-develope.../showthread.php?t=2555243
kişisel deneyimlerime göre puanlamam şöyledir;
sağlamlık:10/9
kamera aydınlık:10/8
kamera karanlık:10/4
kullanış:10/8
hız:10/7
oyun performansı:10/5
ses:10/9
Alalı 1.5 sene oluyor kamerası çok iyi video çekimi iyi. sadece artık biraz eskidiği için hafif kasmalar oluyor onun dışında harika bir telefon.
üzerinden passat'la geçmeme rağmen hala çalışan telefon. ekranı çatladı, kamerası bozulmuş, buğulu gösteriyor ama onun dışındaki işlevlerini yerine getiriyor. çok pahalı olmazsa ekranı değiştirilip kullanmaya devam.

edit: kullanan ve yere düşüren eşim olmakla beraber, üzerinden arabayla geçen bendim.
Tam bir erkek telefonu köşeli.
Telefonu kullanalı 2.5 yıl oluyor. 1 seneden sonra baya baya kasmayafalan başlamıştı. Şarj yarım gün ancak gidiyordu. Nerden hikmetse format atmak geldi içimden. Telefon bunu istiyormuş resmen. Tüm yüklemeleri geri yaptuğım halde ilk günkü gibi hızlanmaya başladı, canavara bağladı resmen telefon. Şarj ise tam 1.5 gün gitmeye başladı canını yediğim
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar