bugün

entry'ler (2100)

diyarbakır halkı

Lan daha hala sikik sikik korodönöz çok rererö, dövlöt onlara bahir bize bokmir diye konuşan it yavrularına sahip bir şey topluluğu.

Ulan dışarıdan yabancı bir uzman getirin, bir Karadeniz i bir doğu yu inceletin. Devlet hangi bölgeye daha çok yatırım getirmiş görün.

Not; bunların halk savaşçısı dediği çomarlar, kaçacak yer kalmayınca teslim olup pişmanım der, sonra en ufak fırsatta masum insanları bombalamaya kalkar.

paranın bozmadığı insan

Benim peder. Çoğu yerde yazıyorum bunu, örnek insan.

Adam bir maaşla önce abimi, sonra beni okuttu. Abim özelden mezun. Para yetişmryince önce arabayı sattı, sonra 32 senelik emeklilik ikramiyesini ikimizin eğitimini tamamlamak için 2 senede eritti.

Tabi, bunları yaparken 40 yaşına kadar çalışmayıp sonra çocuk bakarak aile ekonomisine katkı sağlayan bir annem olmasa işi daha zordu. Zira babam parayı harcamayı da pek bilmez.

Neyse konumuza dönelim, şimdi abim psikolog oldu, ben harita mühendisi. Nasıl başardı bilmiyorum ama, abime bir de düğün yaptı.(bugüne kadar 1 kuruş banka kredisi çekmedi)

Bunları anlatıyorum, çünkü konu anlaşılsın. Şimdi babam devletten emekli, hem de iyi bir emekli maaşı var. Üstüne bir de eski kurumunda sayılan bir kişi olduğu için yine aynı kurumdan emekli birinin kurduğu şirkete şantiye şefi olarak başladı. 2 maaşı benim harita mühendisi maaşının yaklaşık 3katı. Neyse, bu arada annem 9 sene içinde yaşadığımız yerin en iyi bakıcısı olarak gösterilir oldu. Sene içinde yaklaşık olarak 50-60 kişi tarafından iş teklifi sunuluyor. Sanırım bu sene sonunda bırakacak, artık yaşlandım diyor. Aslında çok önceden bırak dedik ama, sene sonuna kadar söz verdim, sözden dönmek olmaz diyor.

Bende işte orta halli bir mühendisim. Ortalama ve ya yerine göre yüksek sayılabilecek maaşım var. Ailemle yaşıyorum, yani şu aralar para çok gibi.

Amma velakin, ne annem ne babam en ufak değişmedi. Hadi babam sülaleden zenginlik gördüğü için bozmaz anlarım da, annem hiç değişmedi. Misal annem eskiden de pazar alışverişini 50 lirayla yapar, artanı saklardı, hala öyle. Babam eskiden De pall mall içerdi hala aynı. (ben marlboro, abim parliament içer)

Eskiden de Yazın Sinop A tatile giderlerdi, pansiyına, hala öyle. Ben mesela en parasız zamanlarda Antalya da çok tatil yaptım.

Gelelim en önemli meseleye. Babamın şimdiki ederi 24-25 milyar ederi bir arabası var. Emekli olunca o zaman şimdinin yarı parasına almıştı. Hala ona biniyor. Benim götüm kalktı, ya diyorum, artık değiştirelim bu arabayı, sana bi mercedes alalım. Bu benim işimi görüyor, zaten haftada 1 biniyorum diyor.

Aslına bakarsan hepsinde haklı. Şu an Türkiye de milyonlarca kredi borçlu insan dururken, ve bunların hep abuk subuk şeyler için o bataklığa düştüğünü gözlemlerken daha çok hak veriyorum babama.

Ama ben yine de bi 60.000 kredi çekip bi audi ye falan dalayım fikrindeyim. Sanırım gençliğin verdiği bir salaklık.

fikret orman ın olası transfer pazarlık diyaloğu

Fikret Orman ın transfer zamanı bonservis pazarlığı diyaloglarıdır. Başlık 50 karakterden fazla oldu.

Muhtemelen ;

-Başkanım x futbolcu satılıkmış. Bize de uyar. Bonservisi de 10 milyon euro istiyor kulübü

+tamam alalım bunu. Kulübüyle irtibata geçin, futbolcunuzun bonservisi için kendimize 4 milyon euro istiyoruz.

-Aman başganım, kendi futbolcuları için biz nasıl 4 milyon isteriz adamlardan.

+ölücü pazarlığı diye bişey var. Siz -4milyondan açın pazarlığı, ben 900 bin euroya bağlarım bu işi.

Sonuç ; transfer 1.2 milyon euroya hallolabilir.

çakmakla alev arasındaki boşluk

Tanımlayamadığım boşluktur.

Belki de, uzay boşluğudur.

türklere sorulan salak sorular

YOU ride camels dont you?

-Yea but in europe, we ride europeans. Maybe i ll ride you. (grammer farklı olduğundan sokmak istediğim lafı anlamadı)

U use internet? i heard it s forbidden.

-We use internet but i think you dont. Coz, if u search sth on internet, never ask this stupid questions, right?

Diyeceğim o ki, bu avrupalılar ın sorduğu sizi eziklemeye çalışan soruların karşısında ezilip büzülmeyin. Zaten el turko diyorlar, en kötü höt deseniz giderler. Adamlar bizi halen içinden sinirlenince 2 metrelik kılıç çıkaran warrior sanıyorlar.

david ospina

Beşiktaş ın mutlak suretle kaleye 1. Kaleci olarak transfer etmesi gereken isim.

Bu isim, fiyat skalası göz önüne alınarak yazılmıştır.

saniyelik salaklıklar

Sene 2009.

Bilgisayarlı harita yapımı finalindeyiz. Laboratuvar bilgisayarları. Siktiğimin leşleri, 40pc den en az 26 sı netcad i keyfine göre çalıştırıp hata veriyor. Hata çözümü içinse reset şart.

Neyse, sınav öncesi sigara ritüelinden dolayı sınava son girip en dandik pc ye oturuyorum. Başlıyorum çizime. Hayret 15 dakikadır kilitlenmedi derken, o hazin sona Geliyoruz. Pc kilitlendi. Abandım reset tuşuna. 10 saniye geçti, ekranda değişim yok. Lan allah allah deyip ısrarla reset tuşuna 8-10 kez daha basarken, yanımdaki elemanın o efsane ötesi yüz ifadesiyle bana baktığını farkettim.

Kitlenmiş çocuk, konuşamıyor. Meğer, çocuğun pc ye çalmışım reseti. Oğlan da bildiğin 3.00 ortalamalı, bölüm dereceli oğlan.

Neyse, çağırdık hocayı. Dedim böyle böyle, adamın bitmiş projeye çaktım reseti, nabacağuk. Tmm dedi, Ahmet zaten yapmıştır dedi, bastı 100 ü. Ee dedim ben, sen kalacaksın dedi.

iyi peki dedim. Zaten böyle durumlarda hoca birini bırakacaksa niyeyse hep ben oldum.

ntv spor

Çok komikli Fenerbahçe televizyon kanalı.

Dün Beşiktaş şampiyon oldu ve yayın akışı süresince fener in eurolig basketbol maçını gün boyunca 13 kez falan tekrar yayın olarak verdiler.

Beşiktaş ın şampiyonluğu ile ilgili tek cümle şuydu.

Beşiktaş Fenerbahçe nin eurolig finali oynadığı akşam şampiyon oldu. Evet ne diyorduk, Fenerbahçe...

Ajsjsjxjjdnrjejdjc. Olsun lan, böyle komik şebeklere de ihtiyaç var.

5 üzeri 2 ve 2 üzeri 5 in aynı sonucu vermemesi

Her iki tarafın üstünü 0 alırsan eşit çıkar.

Ben de tartışmaya dahil oldum.

ahmet davutoğlu

iyi adamdı. siyaset dünyasında yüzü gülen benim hatırladığım nadir siyasetçilerdendi.

otomatik araç kullanan erkeklerin gizli gay olması

Yaklaşık 15 senedir araç kullanırım, ehliyeti alalı olmuş 10 sene, çoğu zaman günde 1000-1500 km yol yaparım, ama uzun yol.

Hiç istanbul da yaşamadım, Ankara nın trafiğinin amına koyim. Evet debriyaj sol bacağın ırzına geçiyor kabul, ama yok kardeşim ısınamadım ben bu otomatik işine.

Geçen hafta Kastamonu bursa arası yol yaptım. Arkadaş yeni araç almış, al sen kullan ben biraz yatayım dedi. Tamam her şey güzel, ilk 2-3 ışıkta sol ayağım istemsizce debriyaj aradı falan.

Bir ara otobanda yardırırken ani fren yapmam gerekti, bastım durmuyor. Yani bana öyle geldi. Çünkü araba yeterince hızlı vites küçültemiyor. Motor freni olayı yok yani bu tarz arabalarda. balata ne verdiyse.

Zaten hep düz vites kullanan birisi olarak dedim ki, aga düz vitese devam et sen.

Otomatik ile normal şanzıman arasında var 10.00 tl. Hem arıza da vermez, arada sırada debriyaj baskı balatayı değiştir, 600 tl den. Oh mis.

Not; ben otomatik zamanında vites artıramaz demedim, zamanında vites küçültemez dedim.

jose ernesto sosa

Önceden belirtme olarak, Beşiktaş spor kulübü kansere yatkın taraftar Birliği üyesiyim.

Yalnız bu adam, bu tarz adamlar, ligimize nadir gelen futbolu güzel yapan adamlar.

Bir Alex, bir Hagi değil tabi, ama o da sosa.

Bu entry i diğer takım taraftarları için yazıyorum. Abicim, bunlar son şanslarımız, bence bir 10 sene sonra bu tarz adamlar hiç gelmeyecek Türkiye ye. Ne alex ne Hagi, ne sosa. O yüzden futbolsever olarak izleyelim bu adamları.

kurtuluş savaşındakilerin çoğunun şeriatçı olması

Maksat ezanların susmamasıydı, başarılı oldu.

Not; cehape zihniyetli değilim.

türkiye liglerinin en çok 4 gol yiyen kalecisi

yani allah korusun, o stoper kişilerinin bir tanesi bizde olsa, maç başı gol yeme ortalaması 26 falan olabilirdi.

tolga zengin in kalesini koruduğu takıma gönül vermişim.

vodafone arena nın ilk golü

olcay attı lan şaka maka. linkten izliyorum, ortalık karışık göremedim ama, faul maul de olsa topa vurmuş asdjaslkdja

serdar kurtuluş

Bugün maça 11 de başlayacak oyuncu. Yani tamam andreas beck taraftarı değilim ama serdar ne yahu, iyice saçmalamayız umarım.

Entrymi alıntıyla bitirmek istiyorum.

-Eeey serdar kurtuluş sen kimsin ya!!?

özgecan aslan ın katillerinin hapiste vurulması

Ölmüş olması bizim açımızdan kötü olmuştur. Zira benim ciğerim soğumadı mesela.

Ama öldü kurtuldu falan diyenleri görüyorum. Ulan dünyadaki acıları, cehennem hayatından daha zor falan sananlar var.

Elini ateşin üstünde 5 saniye tut klişesini söylemiş miydim?

hükümetin vodafone arena ya 50 trilyon hibe etmesi

Amına çaktığımın Beyoğlu yosmalarına dert olmuş.

Bunların sponsorluk diye bir şeyden haberi yok anlaşılan.

Hadi şimdi gidin toki arenada top oynayın.

tarihteki şanlı kürt devletleri

(bkz: us air force beyliği)

Bu beylik, us hava kuvvetleri yardıma gelmemesinden dolayı, savaş yapmadan sağa sola kaçışarak bölünmüştür.

AA bölünmek, ilginç.

gemilerin karadan yürütülmediği gerçeği

Tabi olm.

Aslında gemiyi uçurmuşlar ama tevazudan karadan yürüttük demişler.

Not: bu entry espri kasma amaçlıdır. Art niyet aramayınız