1. 1.
  chenin resmi olan tişörtü giydiğinizde içine alınadığınız olaydır.***
  (bkz: ironiden anlamayan nesle aşina değilim)

  ek:(bkz: yazarın başına kalan başlığın yarattığı orgazmik tat)*
  1 -1 ... enel hak
 2. 2.
  sanal simgenin kardeşidir.
  -1 ... jusenas
 3. 3.
  (bkz: ampul)
  2 -2 ... cavo
 4. 4.
  siyasi düşünceyi temsil eden her türlü simgedir. kamusal alanlarda kişinin bu simgeleri üzerinde taşıması yasaktır. ama güzel ülkemde bir anadolu lisesi müdürü yakasında bbp rozetiyle öğrencileri siyasi simgeler taşımamak konusunda uyarmakta, türkiye'nin en köklü üniversitelirinden birindeyse bir rektör siyasi simgeye hiç ses çıkarmamaktadır ve hatta oan ayrıcalık göstermektedir.
  -1 ... pucca
 5. 5.
  (bkz: orak)
  (bkz: çekiç)
  ... sıfırın altında
 6. 6.
  bugün başörtüsü/türban siyasi simge olarak görülüp kamusal alanda bu siyasi simge(!)yi taşıyanlar görülmek istenmiyor ama bu savlarla ortada bağrışanlar her nedense 70 lerde üniversiteye yeşil parka, cepte görünecek şekilde solcu gazetelerle sokulmamalarını meydanlarda protesto eden, bu özgürlükleri uğrunda canlarını ortaya koyanlar çocukları ya da kalıntıları ne gariptir ki. bir zamanlar kendi siyasi simgeleri için ölür/öldürürken şimdi başkalarına atfettikleri siyasi simgeleri taşıyanlardan kurşun falan da yemedikleri/yemeyecekleri halde katlanamıyorlar, etraflarında görmek istemiyorlar.
  8 -10 ... westphalia
 7. 7.
  bazılarına göre türban.
  4 -1 ... dusunmuyorumoyleysemalim
 8. 8.
  bir partinin tekelinde olan,dolayısıyla sadece o partinin mensup ve taraftarlarının sahip olabileceği simge.

  dolayısıyla sözkonusu edilmeye çalışılan başörtüsünün siyasi simge değil,dini müeyyide olması,onu siyasi simge olmaktan kolaylıkla çıkarır,elbette görebilen ve görebilmek isteyenler nezdinde,idrak yolları enfeksiyonu geçirenlere sözümüz yok,onlar istikrarlı(!)çizgilerini bozmazsalar ancak kendilerine zarar vermiş olurlar,başkasına değil.
  4 ... munferit kalabalik
 9. 9.
  ülkenin yüzde 99'unun müslüman olduğu bir ülkede yaşamaktayız. ama din bir partinin eline, abuk sapuk görüşlerini halka islam dini diye satmaya çalışan tahsilsiz hocalara kalmış ve ülkeye 1960'lı yıllardan sonra bir takım kişilerce bugünler amaçlanarak sokulmuş türbanın siyasi simge mi, dini simge mi olduğunu tartışıyoruz. ey efendiler,sizin dinsiz diye nitelediğiniz biz laik, çağdaş ve atatürkçü kesimin anaları da, nineleri de başını örtüyor ama siyasi simge olarak değil, başını kapamak için ve baş örtüsü ile. türban siyasi simgedir, siz kendinizi kandırmaya devam edin, ama bize bu görüşlerinizi satmaya çalışarak komik olmayın artık.

  için Temiz Olmadıktan Sonra
  Hacı-Hoca Olmuşsun Kaç Para?
  Hırka,Tespih,Seccade Güzel Ama
  Tanrı Kanar Mı Bunlara?
  1 -2 ... bohemian rhapsody
 10. 10.
  - önceki boyut.
  - simge durumuna küçült.
  - ekranı kapla.
  - kapat.

  ! kapanmıyor.

  - ctrl+alt+delete

  ! yine olmuyor.

  - restart

  ! olmadı.

  - format

  ! olmadı!

  - lütfen servis sağlayıcınızla görüşün. ya da ilgili yasayı değiştirin.
  4 -1 ... benn