1. 1.
  askeri tarzda bir bot çeşidi.
  1 ... redwinemania
 2. 2.
  da...duygu asena
  baba..can yücel

  da-- bence nazım hikmet kartpostal şairidir.
  baba.. kart sensin postalda san girsin
  1 ... juansebastianveron
 3. 3.
  bir kısım metalcilerin yaz-kış ayağından çıkarmadığı bot türü
  1 ... angelripper
 4. 4.
  oyuncuya pompalı tüfeği kedinin poposuna sokup sağa sola ateş etme özgürlüğü kılan frp oyunu.
  3 -1 ... dirty
 5. 5.
  ilk çıktığında çoğu yerde şiddet ve kan içerdiği için yaş sınırı konulan veya yasaklanan, postal 2 nin de aynı şekilde olduğu, marketten bu kadar da aksiyonlu mu süt alınır be kardeşim?!! dedirten pazartesi, salı, çarşamba, perşembe ve cuma günlerindeki görevleri konu alan, çıkan apocalypse weekend expansion pack iyle cumartesi ve pazar ı da bünyesine ekleyen, fermuarınızı açıp sağa sola wc ihtiyacınızı giderebildiğiniz özgür, eğlenceli mi eğlenceli oyun.
  1 ... ozix
 6. 6.
  (bkz: postal code)
  ... lemur
 7. 7.
  bot tarzı büyük ayakkabılara verilen genel isim.
  1 ... nike
 8. 8.
  asker ayakkabısıdır kanımca..
  darbe'yi çağrıştırır...
  -1 ... chentik
 9. 9.
  1.sindeki iç karartıcı, depresif, karanlık atmosfer ve nedensiz şiddet, ve "the earth is hungry, kill x% of the population" gibi ifadeler ikincisinde kaldırılmış, yerine daha "sick-humour" içerikli bir devam oyunu yapılmış, insan öldürme oyunu!

  birincisinin atmosferini hala daha hiçbir oyuna değişmem.

  edit: birincisinin bir hikayesi, ne bilem, bir konusu falan yoktur. benim anladığım(yada uydurduğum) yıkım ekipleri evinizi yıkmaya geliyorlar büyük ihtimal, sizin adam da oracıkta delleniveriyor.

  not: ilk oyundaki ilkokul basma bölümü(daha doğrusu demosu) harikadır, çocukları öldürmek için makineli+pompalı+molotov kokteyli+napalm bombası+bazuka kombinasyonunu dener "postal dude"unuz, lakin çocuklara bir şey olmaz, bahçede oynamaya ve postal dude'u görmezden gelmeye devam ederler. sonunda karakteriniz iyice kafayı yiyerek kendini intihar eder. böylelikle birinci oyunda intihar eden elemanın ikinci oyuna nasıl geldiğini biz de bir türlü anlayamayız.
  2 ... soul forged sin
 10. 10.
  ne yaparsanız yapın mutlaka adam öldürmenizi gerekli kılan oyunun adı. adam öldürmenizin nedenleri ise: noel ağacı bulmak, kasaptan et almak, marketten süt almak, trafik cezası ödemek, bankadan maaş çekmek, hayranı olduğunuz yazara kitap imzalatmak, kütüphaneye kitap teslimi yapmak vs gibi nedenlerdir. örneğin kütüphaneye kitap teslim etmeye gittiğinizde kapıda 'bir kitap yak, bir ağaç kurtar' diye kitapları protesto eden çevreciler görürsünüz. Kütüphaneye girdikten sonra bu çevreci topluluk pompalı tüfeklerle ve molotov kokteylleriyle kütüphaneyi basar ve ortalığı ateşe verirler. Tabii ki oradan kurtulmak için protestocuların çoğunu öldürürsünüz. ileriki bölümlerde bu grubun üyeleri sizi sokakta bile görseler saldırırlar.
  2 ... endemik pandemi