bugün

it wasn't me şarkısı ile popülaritesi tavan yapmış şarkıcı.bir zamanlar hakkında öldü diye haberler yapılmıştı
http://www.bombabomba.com şarkısının başında ki adam sesini benzetmeye çalıştıgı şarkıcı
saçma sapan şarkıları olan popüler kültür ürünü.
1995 yılında bombastic ile çıkış yapmıştır yamuktur ama şarkıları hoştur sexy lady ile tavan yapmıştır ölüp ölmediği muammadır.
şarkı söylemeden evvel kendi kendine gırtlak ameliyatı geçiren şarkıcı.*
(bkz: hey sexy lady)
ing. kaba tüylü.
sene 2004 aylardan nisan, uludag universitesi iibf sevgi meydanındayız, sınav öncesi,acayip stresliyiz, b bloğun önünde dikilmiş ölümüne geyik çeviriyoruz* biri ordan bi laf atıyor biri burdan, ama hep boş konuşuyoruz, sallayan sallayana, çok da eğlenceli, o tarihlerde konyaspor teknik direktörü de kaza da ölmüştü* bir arkadaş dedi tevfik lav ölmüş, bizi duyan diğer gruplar da bu konuyu konuşmaya başladı, hoşumuza gitti bizim de sonra arkadaşın biri yüksek sesle, diğerlerine duyurmak istercesine, "huseyin sahin kaza gecirmis sinav iptal" demeye başladı, baktık herkes bunu konuşuyo, sonra ben dedim ki "shaggy ölmus", bu laf bizimkilerin çok hoşuna gitti ve her yerde söylemeye başladılar böylece bi kulaktan kulağa oyunu gibi her yerde duymaya başladık bunu, herkes shaggy olmus diyordu birbirine.. aradan günler geçti o gruptan bi arkadaş yanıma geldi lan shaggy harbi olmus dedi. şok olmuştum , ulan kendi yalanımıza kendimiz inanıcaz , bi siktir git dedim ama araştırmayı da ihmal etmedim, internette bu konu hakkında bi sürü dedikodu vardı, yok adam altin vurus yapmış, yok şöyle ölmüş böyle ölmüş... ama kesin bişey yoktu, bunlar yalan diyen bi kesim de vardı, shaggynin official sitesine girdim baktım öldüğüne dair hiçbişey bulamadım, o öyle muallakta kalmıştı o sıralar ,sonra yavaş yavaş bunun sadece uc bes kendini bilmez*in çıkardığı bi dedikodu olduğunu anladım.
Scooby Doo çizgidizisinin çenesinde 4 tane tüyü bulunan, Scooby Doo ile beraber bir-iki salise içinde kılık değiştirip korkunç yaratıkları yaptıkları şebekliklerle dumura uğratan ultra-mega karakter.
bi aralar sürekli "shaggy ölmü$" geyiklerine neden olan bi tuhaf şarkıcı.
(bkz: those days)
son klibini istanbul ( Mansion Club)' da büyük bir gizlilik içinde çeken, ünlü r&b şarkıcısı.
u.s army'de ayrilan eski subay boru sesli mr.boombastic..
(bkz: angel)
euro 2008 müziğini yapan şahsiyet..

http://www.youtube.com/watch?v=J_3zRh6HeZs
(bkz: like a superstar)
ing. çok kaba kıllı ya da taranmamış anlamındaki kelime.
(bkz: zoinx)
(bkz: scooby doo/@nevarki)
Shaggy (Orville Richard Burrel) 22 Ekim 1968 yılında Kingston, Jamaika da doğdu. Takma ismini Scooby-Doo karakterinden aldı. Ailesiyle birlikte New York a taşınmasının ardından 1988 yılında ilk single ını çıkardı. Yerel bir başarı kazansa da, aynı yıl orduya katılınca müzik kariyerinde bir duraklama yaşandı. Körfez Savaşı sırasında Irak'a giden Shaggy, dönüşünde müzik kariyerine odaklanmaya karar verdi.

1993 yılında ilk single ı Oh Carolina ı yayınladı ve ingiltere listelerinde bir numaraya yerleşti. 1995 yılına kadar çeşitli projelerde yer aldı. 1995 yılında, 90 lı yılların en tanınan şarkılarından biri olan Boombastic i yayınladı. Albüme adını veren single, pop listelerinde 3 numaraya, R&B listelerinde ise 1 numaraya yükseldi. Albüm ;En iyi Reggea Albümü; dalında Grammy ödülünü aldı. Bu başarının ardından dünya turnesine çıkan Shaggy, 1996 da Maxi Priest ile düet yaptı ve That Girl ü yayınladı.

1997 yılında Midnite Lover albümünü yayınladı. Bu albümün pek de başarılı olmaması nedeniyle Shaggy, plak şirketiyle olan anlaşmasını kaybetti. Shaggy vazgeçmedi ve film müzikleriyle çalışmalarına devam etti. Luv Me, Luv Me ve Hope singlelarıyla yine dikkatleri üzerine çekti ve bu başarı ona başarılı bir plak şirketiyle yeni bir anlaşma kazandırdı. 2000 yılında çıkardığı Hot Shot albünü, çok başarılı oldu ve bu albümden çıkan It Wasn't Me single ı 2001 de listelerde 1 numaraya ulaştı.

Shaggy 2002 de bir greatest hits albümü yayınladıktan sonra Lucky Day albümünü yayınladı. Bu albüm, Hot Shot kadar başarılı olamadı. Shaggy nin bir sonraki albüm çalışması ise 2005 yılında geldi ancak Clothes Drop adını taşıyan bu albüm de beklediği kadar ilgi çekmedi.

kaynak:mtv.com.tr
jamaica'dan bob marley'den sonra çıkan en iyi sanatçılardan bir tanesi.
Scooby Doo'nun kankası.
Arash ile yaptığı Donya düeti ile gönüllere bir kez daha taht kurmuş şarkıcı.
her yıl ölen şarkıcı.
ismail yk'nın inadına, ölümüne taklit etmeye çalıştığı şarkıcı.
sabahtan akşama scubi du itiyle beraber macera peşinde koşmasının yanında, bir insan evladının yiyemeyeceği boyutta abur cubur tüketen zibidi. o kadar yiyor herif hala incecik, boya gidiyor zaar.