bugün

1978 doğumlu, oyuncu, vj.
teoman'ın balans ve manevra'sıyla epey konuşulmuştu.
güzel bi kızımızdır vesselam. pek bi güzel de giyinir.

oynadığı filmler ve diziler:
*Balans ve manevra (2005)
*Kanlı dügün (2005)
*Bir istanbul masalı(2003-2004)
*Yazı tura (2004)
*Ölümsüz ask (2003)
*Mühürlü güller(2003)
emret komutanım dizisinde "deniz yüzbaşı" rolündeki oyuncu.
sanat için soyunan ve bir daha giyinmeyen güzel bir oyuncu. *
kendisi herhangi bir oyunculuk egitimi yada herhangi bir bransda lisans egitimine sahip degildir. kurtlar sofrasi istanbulda tamamen kendi ayaklari uzerinde durarak su an ki noktaya gelmistir , saygi duydugum biridir.
dün itibariyle kokain kullanmaktan beylikdüzü'nde gözaltına alınmış olan şahıstır. bir diğeri için: (bkz: durul bazan)
kütahya doğumludur.1998 palmolive güzelidir.bu duruma düşmesi bizi üzmüştür.
muhtelif yerlerine palmolive dökülüp cildinden akışı izlenesi insandır. * *
http://www.internethaber..../news_detail.php?id=69378
uyuşturucuyu ilk defa kullandığını söylemiştir.*
(bkz: emret kokainim)
hülya avşar ve gülben ergen'e çatarak bir ara gündemde kalmayı amaçlamıştır.
bugünkü sabah gazetesinde çıkan habere göre "uyuştucu kullandığı için çok pişman" olan aktris.
bana artık o kadar basit geliyorki, o kadar yüzeysel geliyorki bu demeçler hiçbir samimiyet göremiyorum. sen evinde uyuşturucu partisi düzenliyorsun, eğleniyorsun keyfin yerinde, kafa güzel, ama daha sonra yakalanıyorsunuz medya sizi halka karşı kaka kötü gösteriyor ve kullandığınız için pişman olduğunuz demecini veriyorsunuz. burdaki pişmanlık düpedüz, insanların sizi böyle bilmeleri, aksi taktirde ben o şeyi kullandıkları için pişman lduklarını sanmıyorum. lan bunlar çocuk değilya be, kocaman insanlar. neyin ne olduğunu toplumdan daha iyi bilen türler. ama olay deşifre edilince tüm ünlülerin söylediği şeye geliyor "pişmanın".. niye? çünkü kullandığım şey kötü, çocukluk ettim!! hayır böyle değil, aslı şöyle : "ben güzel güzel kendi halimde kullanıyordum mutluydum, ama beni sevenler böyle gördü, tepki aldım, kariyerim tehlikede, kullandıgım için pişmanım". şeklinde olması gerektiği geliyor benim gözümün önüne.

belkide gerçekten içten olarak pişmandır ama bana samimi gelmiyor dediğim gibi. yani diyrum ki ben bu filmi daha öncede izledim..
''HATUN'' kavramının somut ispatıdır.
çok cool ve karizmatik.Çağla Şikel'in 1.seçildiği güzellik yarışmasında palmolive güzeli seçilmişti.Çağla Şikel'den bin kat daha güzeldir. Annem adlı dizide oynamakta şu sıralar.
kanal d de yayınlanan annem adlı dizide rol almaktadır şu sıralar.
çok sağlam ve seksi bir hatundur.
bu güzelliğe kıydığı için yargılanması gereken hatun kişidir.
kokain,üstsüz fotolar falan...
Kendisini ilk gördüğüm Orkid reklamında, hani şu "sonunda 25 oldum" diye şarkısı olan,voleybolcu tipi ve o içten,sıcacık gülüşüne çarpıldığım bayan. Sonra bir kaç ufak rolden sonra tahmin ettiğim gibi yükselmeye başladı.Tam bu kız Türkiye'nin aç olduğu karakterli,içten,harbi kız rollerinin oyuncusu oluyor derken ilk önce Kenan imirzalioğlu ile "Yazıtura"da sonra da Teoman'ın filminde al takke ver küllah sahneleriyle konuşuldu. Hadi Yazıtura o gereksiz sevişme sahnesine rağmen olgun bir filmdi ama Balans ve Manevra'da sırf kadın vücudu gözüksün diye oynaması akılsızca bir davranış oldu. Biraz daha sabırlı olabilse güzel vücudu ya da sevişme sahneleri ile değil oyunculuğu ile adından bahsettirebilirdi. Ardından "Emret Komutanım" gibi dandik bir dizideki dandik bir rolden sonra hepsinin üzerine tüy diken kokain partisi oldu adından söz ettiren. Yani tanıdığım biri olsa bir güzel döverdim. Oysa ki hamurunda insanı çeken bir şey var.Şimdilerde Annem dizisindeki sert ve güçlü kadın tipiyle üzerine yapışan bu imajı temizlemeye çalışıyor sanırım. işin ilginç tarafı biraz zorlama sahnelerinin dışında bunu yapıyor da. Ama bu kadar kolay rol bulmasının ardında onu fazlasıyla kollayan birileri olduğunu da düşünmeden edemiyorum.
Hayranlığımın had safhalara ulaştığı kadın modeli.
türkiye'nin tartı$masız en güzel kadını. tarif etmek istiyorum ama edemiyorum.
hani keskin virajlı yollar dağların, kayaların arasından iner boğuk boğuk keskin dağların arasından virajları döne döne inersiniz sonra kar$ınıza yemye$il bir vadi çıkar. denizle birle$ir.
zayıfladığında ve makyaj yapmadığında çok çirkin,
kilo aldığında ve makyaj yaptığında bir içim su olan kadındır.
genç severler kervanından bir ablamız. bileydim ona ulaşmak için her yolu denerdim.kafa dengi olduğunu duymuştum biryerlerden. yaşça küçük erkeklere açıkmış, sezgi mengi ile beraber diyorlar *
liseyi kütahya atatürk lisesinde okumuştur. ben çocuk iken arada bir abimi ziyarete giderdim. o zamanlar çok görürdüm onu.
13 Ocak 1978, Kütahya doğumlu olan Seda Akman,liseden sonraki 4 yılını Ankara'da geçirdi.1997 yılında Ankara Bilkent Üniversitesi'nde diksiyon ve oyunculuk üzerine üç aylık bir kurs gördükten sonra aynı yıl Kanal 6da Jetset adında bir TV programı sundu.Ankara'da yaşadığı dönemde 1998'de "Miss Palmolive" seçildi. Daha sonra aynı yıl 23 ülke güzelinin katıldığı "Miss Intercontinental" yarışmasında dördüncü oldu. 1999'da "Best Model of Turkey" yarışmasında "Best Fotomodel" seçildi.
1999 yılında istanbul'a yerleşti. 2000-2004 yılları arasında Number One ve Dream TV de farklı programlarda sunuculuk yaptı.
2003 yılından beri TV dizilerinde oyunculuk yapmaya devam eden Seda Akman, ilk olarak ATV'de yayınlanan "Ölümsüz Aşk" adlı dizide rol aldı. Oynadığı diziler arasında,Bir istanbul Masalı,Kanlı Düğün,Emret Komutanım var.
bu kadında sessiz yaşanmış bir dramın izleri var.