seda akman

Kendisini ilk gördüğüm Orkid reklamında, hani şu "sonunda 25 oldum" diye şarkısı olan,voleybolcu tipi ve o içten,sıcacık gülüşüne çarpıldığım bayan. Sonra bir kaç ufak rolden sonra tahmin ettiğim gibi yükselmeye başladı.Tam bu kız Türkiye'nin aç olduğu karakterli,içten,harbi kız rollerinin oyuncusu oluyor derken ilk önce Kenan imirzalioğlu ile "Yazıtura"da sonra da Teoman'ın filminde al takke ver küllah sahneleriyle konuşuldu. Hadi Yazıtura o gereksiz sevişme sahnesine rağmen olgun bir filmdi ama Balans ve Manevra'da sırf kadın vücudu gözüksün diye oynaması akılsızca bir davranış oldu. Biraz daha sabırlı olabilse güzel vücudu ya da sevişme sahneleri ile değil oyunculuğu ile adından bahsettirebilirdi. Ardından "Emret Komutanım" gibi dandik bir dizideki dandik bir rolden sonra hepsinin üzerine tüy diken kokain partisi oldu adından söz ettiren. Yani tanıdığım biri olsa bir güzel döverdim. Oysa ki hamurunda insanı çeken bir şey var.Şimdilerde Annem dizisindeki sert ve güçlü kadın tipiyle üzerine yapışan bu imajı temizlemeye çalışıyor sanırım. işin ilginç tarafı biraz zorlama sahnelerinin dışında bunu yapıyor da. Ama bu kadar kolay rol bulmasının ardında onu fazlasıyla kollayan birileri olduğunu da düşünmeden edemiyorum.