bugün

Hiçbir dizisinin tuttuğunu görmedim. Teyzemiz de ısrarla "zenginlikten canı sıkılmış şekilde fakir hizmetçilerle uğraşan zalim yenge" tiplemelerinden vazgeçmiyor. Demek sadece o rol teklif ediliyor.
Çok beğenirdim kendisini… ilk kez Bir istanbul Masalı adlı dizide konuk oyuncu olarak görmüştüm. O dönemde ve sonrasında Balans ve Manevra başta olmak üzere birkaç yapımda yer aldı, sonra piyasadan kayboldu.
Bana çok sade ve karakteristik gelirdi güzelliği. Böyle soğuk, buğulu ama çok cool bulurdum tarzını.
güzellliği,seksiliği bir tarafa yatakta en vahşi türk kadınlarından biri olabilir,sadece gözlem ne yazık ki.
çok sert,çok tutkulu bir hava var bu kadında.

görsel
Guzel kadindir. Yaslandikca guzellesenlerden.
güzel ve cezbedici kadin.

(bkz: bekar mi acaba)
46 yıllık gibi duran taş.
36 yıllık taş

görsel
Birinci sezonunda behzat ç dizisine de girip çıkan oyunculuk eğitimi de almış kütahyalı maşallah denilesi oyuncudur. bu resimle de epey şaşırtandır.

görsel
bazı açılardan yüz hatlarıyla deniz akkayaya benzeyen of oyhş hatun.
Kadın kadın.
Seksi.
Kalite.
Seda hakikaten güzel bir kadın.
kadının dibidir.
mükemmel çift dizisinde boy göstermiş seksi oyuncu.
behzat ç.'de kadının karizması nasıl olur tüm izleyenlere göstermiştir.
tam bir dişi kişilik.
türkiye'nin gelmiş geçmiş en "kadın" kadını. güzelliğin gerçek manasının "ifade" olduğu gerçeğinin en güzel örneği. kadının safi seksüel obje olmadığı zaman da, güçlü ve etkili olabileceğini kanıtlamıştır kanımca.
sen de gitme'nin 5. bölümünde sıçmış sıvamış kadın.

---spoiler---
sen de gitme'nin 5. bölümünde house'un 1. mevsim 7. bölümü olan fidelity'den kopyala yapıştır yapılan kısımlarda bu kadın oynuyordu. özgün sahneleri bildiğim için karşılaştırma olanağım oldu.

afrika uyku humması hastası kadının kendisini uyandırmaya çalışan kocasına saldırması house'da çat diye tokat atarak oluyordu. sen de gitme'de seda akman'sa el kızartmaca bile oynamadı. şakalaşan kedinin pati vurması gibi adamın ellerine vurdu.
---spoiler---

işte bu nedenle oyuncu falan değildir. ancak "seksi kadın"dır.
koca burnuyla koca işlerin altından alnının akıyla çıkmaktadır. takdir ettiğim bir oyuncu.
en son behzat ç de konuk oyuncu olarak karşımıza çıkmış sanatçı. şu sıralar herhangi bir projede yok sanırsam.
yazı tura filminde kenan imirzalıoğlu ile çektiği malum sanhne için kenan ile 3 kere deneme yaptık bir kere çektik demiş oyuncu.
uzun bir aradan sonra mükemmel çift'te oynadığını gördüm.
ve gene tam bir sex bomb kıvamında bir rol verilmiş kendisine. mini etekler, straplez bluzlar, şuh bakışlar ve tabii ki kıpkırmızı ruj. (şu aralar kırmızı ruj akımı başladı herhalde dizilerde)

kendisi kesinlikle güzel değil, fakat iç gıcıklayıcı bir tarafı var. şeytan tüyü gibi bir şey.
bu kadında sessiz yaşanmış bir dramın izleri var.
13 Ocak 1978, Kütahya doğumlu olan Seda Akman,liseden sonraki 4 yılını Ankara'da geçirdi.1997 yılında Ankara Bilkent Üniversitesi'nde diksiyon ve oyunculuk üzerine üç aylık bir kurs gördükten sonra aynı yıl Kanal 6da Jetset adında bir TV programı sundu.Ankara'da yaşadığı dönemde 1998'de "Miss Palmolive" seçildi. Daha sonra aynı yıl 23 ülke güzelinin katıldığı "Miss Intercontinental" yarışmasında dördüncü oldu. 1999'da "Best Model of Turkey" yarışmasında "Best Fotomodel" seçildi.
1999 yılında istanbul'a yerleşti. 2000-2004 yılları arasında Number One ve Dream TV de farklı programlarda sunuculuk yaptı.
2003 yılından beri TV dizilerinde oyunculuk yapmaya devam eden Seda Akman, ilk olarak ATV'de yayınlanan "Ölümsüz Aşk" adlı dizide rol aldı. Oynadığı diziler arasında,Bir istanbul Masalı,Kanlı Düğün,Emret Komutanım var.
liseyi kütahya atatürk lisesinde okumuştur. ben çocuk iken arada bir abimi ziyarete giderdim. o zamanlar çok görürdüm onu.
genç severler kervanından bir ablamız. bileydim ona ulaşmak için her yolu denerdim.kafa dengi olduğunu duymuştum biryerlerden. yaşça küçük erkeklere açıkmış, sezgi mengi ile beraber diyorlar *