bugün

(bkz: sebastian velet)*
2010 türkiye gp'de trafikte yol vermeyen taksiciye dalar gibi takım arkadaşına yandan çakılmış ve olası bir dubleyi engellemiştir. okay karacan'ın o anı yorumlayışı için bile iyi ki yaptın o kazayı diyoruz.
yarışın içine edip sevmediğim mclaren i dubleye götüren yarışçı. umarım ki yarışı yılmaz vural izliyordur ve red bull ile bir bağı vardır.
bugün ortalığın mına koymuş f1 pilotudur. sene sonunda yaptığı mallığın önemi anlaşılır.
iyi sürücü olabilir ama bildiğin malmış la bu!
(bkz: kırdın kırdın)
yarış sonrası açıklamasında alttan alta takım arkadaşını suçlamıştır. ancak okay karacan yarış sonrası çok güzel söyledi: burada bi sempatiklik yok, olması için bir kere zorlarsın, savunma alırsın, bir daha zorlarsın savunma alırsın, üçüncüye de böyle bir olay yaşarsan herkes sana hak verir, oysa vettel ilk hamlesinde bu sonucu ortaya çıkardı.

bakıldığında gerçekten doğru, vettel hiç geçmek için zorlamadı, oysa hamilton webber'i pit'e girene kadar zorladı, bir başka tarafta da alonso petrov'a aynı şekilde yaptı ve sonunda geçti rakibini.

şimdi vettel 78 puanla birinci idi, bu yarış sonrası aynı puanla beşinciliğe geriledi.
takım arkadaşı mark webber ile aralarındaki negatiflik iyiden iyiye hissedilmektedir. her ne kadar birbirleri hakkında olumlu cümleler kurmaya kendilerini zorlasalar da sevmiyorlar birbirlerini bu çok belli. hele bugünkü kazadan sonra suçu üstlenmeyip illaki birbirlerine kabahat buluyorlardır. ikisi de şampiyon, ikisi de daha üstün olmak istiyor doğal olarak.
webber ile aralarındaki mesele kız meselesiymiş. o yüzden öyle bi ipnelik yapmış. biz öyle duyduk.
valencia grand prix'ini rahat kazanan red bull pilotu.
ingiltere grand prix'ine pole pozisyonunda başlayacak olan alman red bull pilotu. umarım yine egoist bir tavır sergileyip takım arkadaşını ekarte etmez, çünkü arkada alonso gibi bir kurt olacak.
webber ile bir dargın bir barışık herhalde. bugünkü grandprix de sc sırasında alonso yu götüne yapıştırarak webber in kafadan 5 saniyelik farkla yarışa yeniden başlamasını sağladı. webber de bunu kullandı ve yarışı kazandı. alonso ise gelen ceza ile beraber 2. olabildi.
yeni montoya olarak adayım kobayashi olmasına rağmen, türkiye ve bekçika gp'den sonra adayım kesinlikle kendisidir. ayrıca kamil adli yazarın da bir üst entryde belirttiği gibi gp yarışlarından acilen çıkarılması çok yerinde bir karar olacaktır.
hakkında 2010 belçika gpsi ile ilgili şöyle twitlerin olduğu gereksiz. yeteneksiz. mal.
--spoiler--
- Vettel now has the Liuzzi problem. Perhaps Force India should just let him by, it'd be safer.

- This is an example of the 'bad luck' Vettel was talking about. He crashes into people when he tries to pass them.
--spoiler--
üstüne gidilmemesi gereken f1 pilotu.
j.button yol vermezken iyi bizim çocuk kaza yaparken kötü mü olduk şimdi!?
ehliyetini ben verdim. bi sorunu olan benle muhatap olsun *
sol arka lastiği de patladı. gözünüz değdi, nazara geldi çocuk. bugün vettel alehyine entry giren yazarların vicdanı sızlamalı.
(bkz: trafik canavarı) *
zarar vermekten başka bir işe yaramayan tırt pilot. lastiğide patlattı iyi oldu çokta güzel oldu. beter olsun. çıkışta adam topladık button abimizle dalıcaz. sıkıyorsa bir daha yapsın. ehliyetini veren arkadaşı da bekleriz, bus stop'ta olacağız.
--spoiler--
button gol gol gol, vettel'in mına koy!
--spoiler--
sopa yemeden akıllanmayacak olan pilot.
http://alturl.com/q6kzq
2010 belçika gp ye kafası iyi çıkmış, 3 pozisyonda komserler tarafından incelemeye alınmıştır, ayrıca da mercedes in onca puanını yemiştir resmen. gerçi son kısım beni oldukça şenlendirdi ya neyse.
spa pistinin sıpasıdır kendisi.
2010 belçika gp de sınır tanımaz sinir halleri göstermiş.inadı sayesinde yarışı daha izlenebilir bir hale getirmiştir.
birisinin acilen 300 km nin üstünde direksiyona ani tepkiler vermemesi gerektiğini söylemesi gereken pilot. sanırım karting de fren noktasını öğretirken bunu gözden kaçırmışlar.

ama ben söyleyim evladım. seninle aynı yaştayız ama sen 300 km ile giderken direksiyonla ani tepkiler yaparsan başkasına çarpar yarış dışı kalır tüm pilot camiasının gözünde çaylak olursun , bense 150 ile ani tepki versem mefta olurum. anuna koyum ben böyle hayatın!

naylon brando :1995-2010 yılları arasında tam 256 yarış tecrübesi.
sebastian vettel : 2008-2010 yılları arasında 50 yarış tecrübesi.

adaletini skeyim fia! harcadınız benim gibi yeteneği , şimdi bus stop da bu tür kazmalar birbirlerini biçsin amk!
spa-francorchamps gp'sinde günün güiza'sı olmuş pilottur. Gerçekten büyük başarı.
monza pistinde de kendisinden türlü türlü atraksiyonlar beklediğimiz formula 1 trollü.