bugün

porsche ile bugün test sürüşüne çıkmış, bu yıl le mans 24 yarışına katılarak pistlere dönebilir.
Ulan adam son yarisinda ocon esegini bile gecemedi. Kac tur arkasinda bosa donup durdu. Aston martin de son yarisini sikip atti. Bundan sonra schumacher'in sayesinde kazandigi paralarla emekliligini yasasin.
görsel
kariyerinin son yarışına 9. sıradan başlayacak olan efsane.
Michael schumacher'in elinden tutup bir yerlere getirdigi ve bugun emekli olacak olan pilot. Red bull sampiyonluklarina bakacak olursak o donemin en hizli ve en iyi arabasina sahip olarak sampiyonluklarini kazandi. Iyi araba, iyi takim ve sinirsiz imkani bir araya getirince o koltuga esegi oturtsaniz o da sampiyonluklari kazanirdi. Rb sonraki ferrari donemlerine bakacak olursak cok yetenekli olsaydi ayni arabaya ve ayni takima sahipken kimi raikkonen ve charles leclerc'in arkasinda bitirmezdi. Bu arada kimi'de ferrari'nin son sampiyonu. Ayni donemde vettel ile takim arkadasiydi. Aston martin donemi ise tam bir fiyasko. Iki sezon da patron cocugundan cok daha kotu sonuclar elde etti. Yetenegi olsaydi bunu gorurduk ama yatsin kalksin Michael schumacher'e sukretsin. Bugun bunu yapabildiyse onun sayesinde.

Pesin edit, bmw sauber ve toro rosso dahil tum yarislari izlemis birisi olarak soyluyorum bunu. Simdi siktirip gidebilir f1'dan.
sezon sonunda emekli olma kararı almış 35 yaşındaki f1 pilotu.

https://www.ntv.com.tr/sp...ri,WBpAaLaZWUGa5n4851TV0w
Emekli olacagini aciklamak icin instagram hesabi acan pilot. Ferrari'den siktir edilince f1'i birakmasi gerekiyordu. Kimi'nin yaptigi hatanin aynisini yapti. 2 sezon daha yarismaya devam etti. Yesil traktorle, gecen seneye kiyasla daha kotu bir sezon geciriyor. Patronunun oglunun arkasinda bitirmeyi basarabiliyor.

Darisi kara gotlu hamilton'in basina.
"Onunla 14 yaşında okulun kantininde bana meyve suyu alırken tanıştık. O eskiden de cömertti, şu anda cömert. O okulda arkadaşlarına 'Ben Formula 1 pilotu olacağım' dediğinde herkes gülüyor, dalga geçiyordu. Bir tek ben ona inanmıştım. Her tenefüs Ferrari'de yarışma hayalini anlatırdı, hiç sıkılmadan dinlerdim. Red Bull akademisine alındığındaki mutluluğu hiç gözümün önünden gitmiyor. 2014 senesinin sonunda ise eve geldiğimde sevinçle bağırarak 'Scuderia Ferrari'den teklif aldım, onlar beni istiyor, onlar beni seviyor' dedi. inanamıştım. Şaka yapıyor sanmıştım, sözleşme kağıdını görene kadar... ilk şampiyonluğunu aldığındaki gibi yine mutluluk göz yaşlarına boğulmuştuk beraber. Her şey mükemmeldi. Tabii 2020 senesine kadar. 2020'nin başında 'Artık buraya ait değilim' dedi sadece. Kendini hayalindeki takım olan Ferrari'ye artık layık görmüyor, artık buradan gitmek istiyordu. Bunu söylediği gece hiç uyuyamadım. Onu böyle görmek çok üzüyor." demiştir eşi.
Sezon içinde Alpine takımına transfer olacaktır. Evet.
gridin en delikanlı pilotlarından biridir.
F1 pilotu.
red bull'un patronu mateschitz'in yarış takımına dönmesi konusunda istekli olduğu ve takım yöneticisi helmut marko'ya takıma dönmesi için adımlar atmasını istediği iddia edilen pilot.

uzak bir ihtimal böyle bir durum konuşuluyor şu an için pilot pazarında. verstappen red bull'dayken vettel'in kabul edeceğini çok düşünmüyorum. hem ricciardo hem de le clerck'le yaşananlardan sonra daha garanti bir ikinci pilot görmek ister takım arkadaşı olarak.
tanım: sezon sonu ferrari ile sözleşmesi sonlanan f1 pilotu.

Senin tecrübende bir adamın takım olarak ilk ikiye koştuğuz bir grand prix'te acemice takım arkadaşına çarpması kimseye iyi niyetli gelmedi.

kendi sonunu kendin getirdin dostum, üzgünüm.

(bkz: 2019 brezilya grand prix i)
carlos sainz jr ' ın ferrariye geçişinin resmiyet kazanmasıyla, emekliliğe bir adım daha yaklaşmış olan efsane. sevmem ama çok üzücü bi durum.
timo glock'un hakkında ''vetteln kendini yeniden başlatmalı'' şeklinde yorum yaparak bilgisayar muamelesi yaptığı ferrari pilotu.

ayrıca 2018 sezonun ikinci yarısındaki stres yönetimi oldukça başarısız. biz tifosilerin yüzünü 2019 yılında güldürmesini temenni ediyorum.
Geçtiğimi yıl olduğu gibi basit hatalar yapmaz ise 2018 yılında şampiyon olması muhtemel pilot.
Kariyerinin 50. yarışını kazanan Sebastian Vettel, puanını 121'e çıkararak Lewis Hamilton'ın 1 puan önüne geçti ve şampiyona liderliğine yükseldi.

görsel
italyan bir markanın yarışmacısı olduğundan mıdır bilinmez, konsantrasyon kaybı yaşayıp, duygusal davranıp; şampiyonluğu lewis hamilton'a kendi elleriyle hediye etmiş f1 pilotu. Hem ferrari, Mercedes gibi profesyonelce çalışmadı hem de vettel, disiplinli bir şekilde çalışmadı. Vettel resmen elinin tersiyle itti şampiyonluğu.
2017 singapur GP'de yaptığı ile şampiyonluk şansını azaltmıştır. Michael Schumacher'den en temel farkı soğukkanlığını koruyamamasıdır bana göre. Scuderia Ferrari ile bir şampiyonluk yaşasa gerisi gelecek gibi.
raikkonen'le mücadelesi artarsa hem takımın hem de kendisinin kazanacağı pilot.
Saf hız olarak iyi olan ancak geçiş hamlesi yapma konusunda gelişmesi ve daha cesur davranması gereken F1 pilotu. Kendisini Ferrari'de güzel bir geleceğin beklediğini umarım.
Belcika grand prixinde romain grosjean ile podyum yarışı yaparken 43. Turda sağ arka lastiği patlamıştır. Yazık oldu ama lotus için sevindim. Grosjean 3. Olarak podyuma çıktı.
haftasonu yapılan macaristan yarışını kazanan Ferrari ile 2. galibiyetini kutlayan ve çekemeyenleri kudurtan şu anda F1 in en iyisi olan pilottur.
forbes dergisine göre son 12 aylık geliri 33 milyon dolar olan formula 1 pilotu.
ferrari de kendine yazık eder diyenlere malezya gp sinde cevap veren formula 1 pilotu.