bugün

çok gereksiz bir alet.
Tablet ve Telefon Arasında Bir Cihaz.
yarın almayı düşündügüm cihazdır.

hem telefon hem tablet olarak kullanılıp speniyle eşsiz notlar alınabilen , çalışma sahasının geniş oldugu , 4.1.2 android işletim sistemine sahip applein şaftını kaydıran alettir.
Samsung'un üç farklı versiyonda piyasaya sürdüğü 4 çekirdekli ve 8.0 inçlik ekrana sahip tablet bilgisayardır.

Versiyonlar:

SGH-I467 >> "TELEFON" olarak da kullanılabilen bu versiyon Türkiye'de satılmamaktadır!!!

GT-N5110 >> Yalnızca "WiFi" bağlantısına izin veren bu versiyon Türkiye'de satışa sunulmuştur.

GT-N5105 >> Hem "WiFi" hem de "3G" bağlantısına izin veren bu versiyon Türkiye'de satışa sunulmuştur. (Telefon özelliği yoktur!!!)

Bu güzellerden "GT-N5110" modeline yani WiFi'li olanına yaklaşık bir haftadır sahibim. Özellikle WiFi'li olanını tercih ettim çünkü Galaxy S4 Mini kullanıyorum ve telefonumun modem özelliği (taşınabilir wifi alanı) var. Bu özellik sayesinde telefonumdaki interneti wifi üzerinden kullanabiliyorum.

Daha önce hem tablet hem telefon olarak kullanılabilen 7.7 inçlik Samsung Galaxy Tab 7.7'yi kullanmış birisi olarak acizane tavsiyelerim:

1. Şayet benim gibi sık telefon görüşmesi yapan birisi iseniz kesinlikle Samsung Galaxy Tab 7.7'yi -ki şu an sıfırı 1000 tl civarında satılmaktadır- ve Samsung Galaxy Note 8.0'ın SGH-I467 modelini tavsiye etmiyorum. Şahsen ben bu cihazları telefon olarak rantabl kullanamadım.

Normalde yanınızda bulunduracağınız "S3 Mini" ya da "S4 Mini" gibi kullanımı pratik, ergonomik ve hızlı bir telefonla görüşme, mesajlaşma ve hatta e-mail işlerinizi halledebiliyorsunuz. Fakat o koca tabletle, en basit işlem için bile "iki" elinizle iş yapmak zorundasınız! Yerinden çıkart, kapağı aç ve iki elini kullanarak işini gör... Bunu gün içerisinde defalarca yapmak zorunda kaldığınızı unutmayın!

Peki az önce bahsettiğim küçük, hafif ama işlevsel telefonlar öyle mi? Tek elinle, tek parmak hareketinle, bir kaç saniye içinde işini gör ve yerine koy! O kadar.

2. Galaxy Note 8.0 almayı düşünen arkadaşlar, şayet cep paketlerindeki internetleri sınırsız ya da kotasız ise ya da yetecek kadar kotaları varsa kesinlikle "3G" modelini tercih edip 200 tl fazladan para vermesinler!

Unutmayın ki, 3G'li modeli aldığınızda hem 200 tl para verecek hem de -telefon olarak kullanamayacağınız için- internet paketi olan yeni bir sim kart satın almak zorunda kalacaksınız. Bu durumda her ay hem cep telefonu faturanızı hem de yeni aldığınız internet paketinin fatırasını ödemek zorunda kalacaksınız.

Hiç gerek yok!

Bu modele fazladan vereceğiniz 200 tl'yi ve yeni alacağınız internet paketine aylık ödeyeceğiniz 30-40 tl'yi üst üste koyduğunuzda, mevcut cep internet paketinizin kotasını yükseltmek daha akıl karıdır çünkü "daha ucuza" gelmektedir!

Kısaca senin yerinde olsam Galaxy Note 8.0'ın WiFi'li modeli olan "GT-N5110"'u alır ayrıca şu an cep telefonumda kullandığım internet paketinin kotasını arttırıp hem cep telefonumda hem de note 8.0'ımda interneti çatır çatır kullanırım. Bu durumda tablete vereceğin fazladan 200 tl cebinde kalır ayrıca faturana ek 30-40 tl'lik bir internet faturasından da kurtulmuş olursun. (ki ben öyle yaptım!) Peki normal faturandaki son durum ne olur? Büyük ihtimal şu an 20-30 tl arasında aylık fatura giderin vardır. Bu gidere -istediğin kotaya göre değişebilecek- 10-20 tl'lik bir kota artırımı yaptırırsın olur biter.

Bu arada alacaksan okumadan geçme:

(bkz: Samsung Galaxy Note 8 Kapaklı Kılıf)
ilk görüntüsü;

görsel
s8 gibi çerçevesiz çıkarmaları mallıktır. zaten ekran büyük daha da büyütüp napacaksınız önce süper özellikleri olan note 7yi tekrar piyasaya sürün.
görsel
5000 tl den çıkartırlarsa şaşırmam .
patlar o almayın.
bu telefonu taşıyacak göt bende yok.
Önemli olan büyük olanı kullanmak değil, küçük olanı büyük gibi kullanmak.
Şöyle bişey olacakmış

görsel

Ağustosun sonunda piyasaya çıkacağı 5 bin liraya satılacağı söyleniyor. 2.500den fazlası kazıktır bir telefon için ama bokunu çıkardılar bu işin. 3-4 sene önce çıkan note 5 bile 2.500 tl. Note 7 patlamada iyiydi ama bu gidişe note serisinden vazgeçecem.
Tasarımı bok gibi. Galaxy ne ya yok uzay.
muazzam bir üründür.

samsung 2-3 yıldır iphone'u eziyor. burası net.
O parmak izi okuyucusu var ya, hah işte o samsung mühendislerine girsin. Bu kadar aptalca bir konumlandırma olamaz, kimin parmağı uzanacak lan oraya. Huawei denilen çoğu insanın ismini doğru düzgün okuyamadığı bir marka samsung'dan yıllar sonra piyasa girmesine rağmen çok daha kullanışlı cihazlar üretiyor.

Bir note 5 kullanıcısı olarak benim açımdan zerre kadar cezbediciliği olmayan telefon.
iPhone'a koyup geceçek olan Yeni kral.

apple böyle bir cihaz yapamaz.
Çok pahalı kardeş ama beh. Alamam, lakin vr box a bayıldım.
s8 edge plus kullanıcısı için cazip tek 1 özelliği yok, ayrıca boooomm.

note itibarını yitirdi, başka bir seri sıçmaları lazım artık.
Özellikleri acisindan hakikaten dolu bir telefon olan note 8 5000 tl fiyatıyla pes dedirtiyor... vakti zamanında note 4 telefon vermiş olduğum 2200 tl yi bile 3 senedir hazmedememis olan ben ve benim gibilere haram olan telefon ... amerikada 1000 usd olan bu telefon türkiyede çok pahali azcık bekleyip 2500 bandına düştüğünde alırız artık.
Böbrek+Kdv.
kararsız kaldım şimdi bunu mu alsam toki evleri için kuraya katılacaktim onun kaporasını mı versem?
https://www.youtube.com/watch?v=xuEgH174ytE
Samsung değilmi aq al birini vur öbürüne.
piyasaya 5.000 tl den sürülmüş olan telefondur. fakat ne yazık ki 1 yıllık değildir.
android 1 sene sonra yavaşlar, kasılır, donar diyen insanları anlamakta güçlük çekiyorum.
ilk android telefonum note 2 idi. sonrasında note edge, note 4 ve note 5 kullandım. android işletim sistemi için note serisi alternatifsizdir yani benim için. telefonlarımı en az 1 sene kullandım ve hiç kendim fabrika ayarlarına sıfırlamadım telefonu.
ona rağmen telefonlar kullandıktan 1, 1.5 sene sonrasında bile yağ gibi akıyordu. hiçbir şekilde donma, kasılma, kilitlenme problemi yaşamadım. he kalkıp 600 tl'lik android telefonlar için konuşuyorsanız bilemem ama amiral gemi olarak anılan hiçbir telefonda bu problemi yaşamadım.

yaşayanların ise muhtemel sebebi play store'dur. play store'da app store gibi bir denetleme mekanizması yok. 75 tl ye google wallet sahibi olan herkes uygulama yükleyebiliyor. ortama yurdum insanı da önüne gelen uygulamayı yüklemeye meraklı olduğundan telefonun delirmesi kaçınılmaz oluyor. telefonunda 8 farklı tinder türevi arkadaş bulma uygulaması yüklü insan gördüm kendi gözümle. hepsi ram, internet ve konum özelliğini sonuna kadar sömürüyor. 70 tane uygulama var hepsi arka planda çalışıyor. yarısı interneti yarısı rami sömürüyor. bataryayı sömürmelerini saymıyorum bile.
yani diyeceğim şu ki; sadece işine yarayan temiz uygulamaları yükleyip kullanan insanların telefonları sizinkiler gibi donmuyor, kasılmıyor. adam 4 çekirdekli, 64gb storage'li 4 gb ram'li aletin ağzına sıçmayı bir şekilde başarıyor ve bundan utanması gerekirken telefon üreticisine, yazılım üreticisine bok atıyor. denetimsiz bir uygulama mağazasını ios'a da koysan o da 2 günde sıçar. binlerce programı windows pc'ye yüklesen o da bi yerde sıçar.

neyse konu çok uzadı gelelim telefona. özelliklerini ekranını herkes yazıyor zaten tekrar tekrar bahsetmeye gerek yok ama anlamadığım şu; ulan koskoca samsungsun, 6.3 inç büyüklüğünde, 4 çekirdekli 6 gb ram'li telefon üretiyosun. çift kamera bok püsür herşey var. 64/128/256 gb storage seçenekleri sunuyosun ve adına amiral gemi diyosun, flag ship diye yerlere göklere sığdıramıyosun milyonlar harcayıp görkemli lansmanlar yapıyosun. tamam da e be arkadaşım 3.300 mah pil koymak nedir bu telefona. ulan lenovo denen kıçı kırık bile 5.000 mah pil koymayı becerdi telefona ve ben bile almayı düşündüm bir zamanlar. sen neden koyamıyorsun 5-6.000 mah pil. yer mi yok telefonda. 6.3 inchlik telefonun neresine sığdıramadın az daha büyük bataryayı?

kesinlikle 5.000 tl etmez. ama zaten normal samsung seyrinde bakacak olursak 1 seneye kalmadan fiyatı yarı yarıya düşecektir ama bu batarya ile o para verilmez kimse kusura bakmasın.
5.000 tl den sonrasını okumadım.