bugün

entry'ler (3834)

türk kızlarının kaba olduğu gerçeği

Türkiye'de nezaket, zayıflık demektir.

Ne kadar kabaysan, ne kadar hödüksen, sesin ne kadar kalın ve yüksekse o kadar saygı görürsün.

rüyada resulu görmek

Kafayı dinle yemiş ve beynin işleyiş biçimiyle alakalı hiç bir bilgisi olmayan insanların uydurmasıdır.

Gerçek hayatta karşılaşmadığın birini rüyanda göremezsin seni küçük müslümancık.

ortaya leğen koyup topluca 31 çekmiş nesil

(bkz: işemeli sıçmalı ayin)

türk lirası

Insanin zoruna giden para birimi.

Bugun ayıptır söylemesi tuvalet kağıdı aldık. *

24'lü paketi 8.50 pound civarı bir fiyata aldık indirimden. Sonradan farkettim ki 4 tanesu 1 pound ediyor. Yani 1 pounda 4 tane almış oluyoruz. Aynı poundla ben 8.73 tane türk lirası alabiliyorum. *

Yani kisaca paramız tuvalet kağıdından bile değersiz.

Ayıptır, yazıktır, günahtır...

Link: https://www.wilko.com/en-...5NiRBXsXcIP0aAl8iEALw_wcB

rte nin başarısını kıskanan tip

(bkz: Ehonomi çok eyi)

hayattaki yegane üstünlüğüm türk doğmaktır

Kendimi bildim bileli "kemalist" bir insan olmama rağmen m.k.atatürk'ün bu sözü çarpıtılmıştır). Çünkü insanın doğarken kendi secemeyecegi hiçbir özelliğin "üstünlük" sağladığına inanmıyorum. Mesela hasidik yahudilerini ele alalım; dünyadaki tek üstün ırk kendilerinin olduğunu, onlardan olmayan hickimsenin (hasidik olmayan ve normal hatta laik yasayan yahudilerin bile) cennete gidemeyeceğine inanırlar (ne kadar tanıdık geliyor di mi ama ?). Onların dışındaki bütün insanların onlara hizmet etmek için yaratıldığına inanırlar ve hatta başka dinden olan insanların hakkında "bunlar bizden değil nasıl hala yaşayabiliyorlar allah neden hala bunları helak etmiyor öldürmüyor??" diye düşünürler, günlük hayatta sizinle muhattap dahi olmazlar. (Onlar hakkında daha cok sey bilmek isteyenler netflixte unorthodox dizisini izleyebilir). E simdi bunlar benim düşünceme göre benden üstünler mi? Tabii ki hayır.

Ya da afrikali bir çocuk; benim cocugumdan daha mı aşağıda? Hayır.

Nasıl ki; insan doğduğu yeri, anne babasını, milletini, ırkını secemiyorsa; bu özellikler dolayısıyla üstün/alçak olması kabul edilemez. Bu Irkçılıktan baska bisey değildir.

Sürekli müslümanlıkla, türklükle övünen ve bunlardan başka övünecek hiçbir şeyi olmayan insanlara sözüm: interneti açın da "kendi inançlarına göre allah tarafından lanetlenmiş ve cehennemde yanacaklarına inandıkları hristiyanların" ülkelerine girmek için sınır kapılarında yalvaran üstün ırklı müslümanların fotoğraflarına/videolarına bi göz atın bakalım.

Ne zaman ki; döviz tl ile ayni fiyata gelir, ülkede katma değer üretimi artıp;;alım gücümüz almanya, ingiltere, amerika vs. Ülkelerle ayni seviyeye gelir; işsizlik minimum seviyeye gelip de belli bi refah seviyesi yakalanır; eğitimde kökten reforma gidilip de bilim ve teknoloji alanında dünyada sözü geçen bir ülke haline geliriz; o zaman işte devletimin, milletimin çalışkanlığıyla, başarısıyla övünürüm. Ama bu övünme sadece "allaha şüküüürrr türküüüzzz" diye olamaz.

Not: bu arada kimse kusura bakmasın ama "arapların a.q."

Edit: bazı gevşekler başladı mesaj atmaya.

Bak malum şahsa anlatır gibi anlatıyorum.

Atatürk bu sözü söylediği dönemi degerlendirelim; savastan çıkmış, bütün kaynakları tükenmiş, sıfırdan ayağa kalkmış, fabrikalar, okullar, hastaneler kurmuş bir milletin üstün olduğunu söylemesi ve o calışkan millete mensup olmaktan gurur duyması gayet doğaldır ve cok da güzel söylemiştir. En basta da yazdigim gibi bu ifadeyi çarpıtarak kullanmak acziyettir. Çünkü o zor zamanlarda cok kısa zamanda büyük işler yapan milleti ve lideleri 2020 yılında ben göremiyorum

samsung galaxy note 4

2016 yılının baslarında almıştım bu güzel telefonu. 2000 tl'di o zamanlar. "Edge" diye bi modelle beraber çıkmıştı. Edgeyi kullanıp memnun kalmayinca kardesime verip; "düz ekranlı note4" almıştım. 2000 tl idi. Su an 2.000 tl'ye telefon yok; o zamanlar amiral gemi aliyorduk. Şu an note serisi amiral gemi (note10+) 10.000-12.000 tl'lerden bahsediyorlar. Aylardır cekmecemde yatan note 4'ü görünce bi duygulandım. Tam bir efsaneydi zamaninda. Neyse sonuç olarak özledim seni eski dost.

Tanım: bir telefon.

berat albayrak bass gitar coverı

Duymaktan en cok sinir olduğum şahsın; duymaktan en çok zevk aldığım enstrümanla coverlanması olayıdır. Güldürürken düşündürür;

https://youtu.be/E25lyHUfGvY

ciddi ciddi akp ye oy vermek

Satilacak birsey kalmadi, yanlış, yandaşı zengin etmek ve günü kurtarmaya yönelik yap işlet devret modeli patladı, yanlış para yönetiminden dolayı ekonomi patladı. Artık hükümet emeklinin aylığına, çalışanın kıdem tazminatına göz dikti. Ekonomik olarak diz çökmek üzereyiz. Her tartisma ortamında akp'yi hararetle ve dahi aşkla savunan anadolulu amcalar; işin ucu kendi cebine dokununca kuyruğunu araba ezmiş kedi gibi bağırınıp ağlamaya başladı. Ve gözlerinin icine bakıp şunu söylüyorum: "bunlar daha iyi günleriniz. Bundan sonra oyum akp'ye. Hüloooğğğ..." zamanında akp'nin yanlış icraatlerini dillendirdiğimizde; "reise oy vermeyen vatan hainidir!!!" Diyen kitlenin gözlerinin içindeki pişmanlığı görmeye başladım yavaş yavaş. Ama bu böyle kalmayacak tabii ki. Koskoca bir enkazı başka partiye yıkıp da "hadi memleketi bu bok çukurundan kurtar" demek cok büyük adaletsizlik ve reisimizin partisinin ismi'ne yakışmayan bir durum; neticede "adalet ve kalkınma partisi"...

Yani kısaca bu iş böyle bitmeyecek. Kurunun yanında belki yaş da yanacak ama böyle bitmeyecek. Bundan sonra daha karanlık yarınlar için damgayi akp'ye basıp yanına da bir rabia işaretini konduracagim...

türkiye den siktir olup gitmek

aslında "gitmek" eyleminin başına "siktir olup" kısmını yakıştırmıyorum hiç bir şekilde.

ama artık kalıplaşmış bir başlık haline gelmiş madem biz de yazalım;

bugün vizemin gelmesiyle beraber, bir hafta sonra londra'ya gitmek suretiyle gerçekleştireceğim eylem. 5-10 sene sonra dönmeyi planlıyorum ama zaman ne gösterir bilemeyiz...

evli komşusuyla zina yaparken ölen 91 lik nine

Hani marjinal bizdik lan ?!

8 ocak 2020 3 dünya savaşı nın başlaması

(bkz: keskilere fora silahlara meydan göründü)

kadınların kurdukları tuzaklar

okuduğum bir hikayeyi aklıma getiren başlık.

adam yıllarca çalışıp didinip, para biriktirip bir ev ve bir araba almıştır. sonrasında ise gönül bağı kurduğu bir hanımefendi ile evlenir. sonra hanım abla adama "bu ev küçük, değiştirelim daha büyük bi ev alalım." şeklinde baskıya başlar. Gidilir daha büyük ebeveyn banyolu laminantlı, yalıtımlı çok daha pahalı bir ev alınır. sonrasında hanım abla yine huysuzlanmaya başlar "bu arabayı değiştirelim artık daha büyük bir araç lazım vs. vs." şeklinde. adam hayır dese de abla huysuzluğa devam eder, hatta küçük kavgalar, küçük aşağılamalar takip eder bu huzuruzlukları. nihayetinde daha büyük bir araba almaya ikna olur kadın dırdırından bıkmış olan abi. ve sonrasında hanım abla aşağılamalarını ve hakaretlerini arttırarak sürdüren abla ve ne olduğunu anlayamayan abi boşanmaya karar veriyorlar ve sonunda ne oluyor biliyor musunuz ?

"evlilik sürecinde edinilen mallar ortaktır" diyen yasa yüzünden abinin bekarken aldığı ve yıllarca borcunu ödediği ev ve araba satılır, hanım abla yıllarca tek bir gün bile çalışmadan 400-500 bin tl sahibi olur ve abimiz her ay maaşının 1/4 kadar nafaka ödemeye """"mahkum"""" edilir.

a haberin yaptığı doğru haber

(bkz: n/a)

evlenilecek kadın eğlenilecek kadın ayrımı

genelde "eğlenemeyecekleri" tarzda kadınlarla evlenip, çareyi escort ve trans bireylerde arayan gevşeklerin yaptığı ayrımdır. güzel sevişen kadına orospu muamelesi yapan ırkla yakın akrabadırlar.

bir insan beynin yüzde kaçını kullanır

el cevap: tamamını.

beynimizin %10'unu kullanıyoruz efsanesi bilimsel olarak cortlamıştır. kaldı ki zaten beyin bütün işlevi kendi içinde yerine getiren tek bir lop olarak değil; farklı işlevleri yerine getiren bir çok lop barındıracak şekilde evrimleşmiştir. uzun süreli bellek, kısa süreli bellek, görme duyma düşünme kısımları, kas hafızası dediğimiz aslında beyincik'le idare edilen hareketler, salgılanan hormonlar, nöron bağlantıları... için ayrı bölüm vs. vs. yani beynin tamamı farklı farklı zamanlarda ve şekillerde kullanılıyor.

-evet canım, lucy filminin de bilimsel bir kolpadan ibaret olduğunu anlıyoruz böylece. beyninin tamamını kullanınca "usb bellek"e dönüşmeyeceksin. zaten usb belleksin.

efsane olmuş replikler

Kim kimi koparıyo kendi payına.

baba olmak

insanin dünyadaki herseyi bir kenara fırlatıp bütün sevgisini, özlemini, endisesini tek bir varlığa yoğunlaştırmasıymış. Dünyanın en güzel duygusuymuş. Hele ki hayatta en değer verdiğin insanla tek beden tek zihin olup, dünyaya yeni bir varlık getirmenin mutluluğu paha biçilemezmiş.hep derlerdi ya "baba olunca anlarsın." diye insan hakikaten baba olunca anlıyormuş.

plaj şezlongu kavgası yüzünden öldürülen polis

Ne olursa olsun tatilde denize girmeye giderken yanında silahını niye götürdüğünü anlayamadığım polistir. Tatile vs giderken silahimi hicbir zaman yanıma almadım. Hicbisey olmazsa sahilde çalınma riski var.

kadının son kullanma tarihinin 23 yaş olması

kadının en güzel yaşı 30-45 yaş arasıdır.