bugün

entry'ler (10086)

hunt showdown

Böyle bir oyun yok aga.
Atmosfer inanılmaz. Gerçekten orada gibi hissediyorsun. Bitki örtüsü, yeryüzü şekilleri bu kadar gerçekçi olan başka bir oyun görmedim. Diğer oyuncularla girilen çatışmalar adeta gerçekten hayatta kalmaya çalışıyormuşsunuz hissini veriyor.
Alışması zor, ustalaşması daha zor ama oyunu zevkli yapan şey de bu.

lütfen yardım edin

insanlardan nefret etmek normal çünkü insanlar tam nefretlik.

Müslüman olmak istiyorsan bu ülkede kendi içinde müslümanlığını yaşamalısın. iyi bir Müslüman olursan çevrendeki insanlara islam'ın emri olan tebliği de yapma fırsatın olur.
Asla hiçbir cemaate ve tarikatle temasın olmamalı çünkü çoğu islam'a aykırı fikirleri islam diye satan düzenbazlar.

Bipolar bozukluk için mutlaka psikiyatriste gitmelisin. Bir çok tedavi yöntemi var. Bilmem kaç mikro gram lityum eksikliği bile bunu yapabiliyor. Doğru teşhis koyulursa normal bir yaşama kavuşma ihtimalin yüksek.

arcane

Planlar, sahneler, aksiyon sekansları, renk paleti, çizimler dört dörtlük. Hikaye havada kalmış, kim neyi amaçlıyor, motivasyonları ne belli değil. Amacı belli olanların da neden o amaca tutkuyla bağlı oldukları da belli değil. Dizideki kötü neden kötü, amacı ne ben anlamadım. Belki gerizekalıyımdır bilmiyorum.

Netflix'in iyi bir şey olsun diye gerçekten emek verdiği çok belli olan ama çok da üst düzey keyif vermeyen animasyon dizisi.

gerdek namazı videosu paylaşan gelin ve damat

Pompadan 5 dakika önce çekilen video. Birkaç seneye kalmaz sonrasını da yayınlama modası başlar.

bizi avro ile yıkamazsınız dolarla deviremezsiniz

Seslendiği kişiler kim ve bunu hangi yöntemle yaptıklarını da söylemesi gereken kişinin boş beyanı.

Yalakalığın 1001 yolu adında kitap yazabilir.

1 dolar 140 japon yeni

Bir buçuk iq ile mesaj verme çabasıdır.

Bunu mantıklı bulan insanlar arasında yaşamak ne kadar büyük bir ızdırap.

euro nun 12 lira 15 kuruşa çakılması

iktidarımızın euronun kafasına yumruğu indirmesiyle afallaması durumu.

fahrettin koca nın yardımcısının aylık geliri

(bkz: devletin malı deniz yemeyen domuz)

eski akpli vekilden ben hiç akp li olmadım itirafı

Ak Parti güçlenince başlarını örtüp umreye falan giden eski ANAP'lıları ve sair avantacı ikiyüzlüleri hatırlatan küçük bir örnek.

ihaleler, arsalar, kooperatifler ve cepler dolunca 180 derece dönüşle işlem tamam. Buna 'kutlu yürüyüş' diyorlar.

la boru del roma

Roma borusu.

brightburn

Superman kötü niyetli kozmik bir parazit olsaydı ne olurdu temalı bir gerilim filmi.

Merak ettiğim bir filmdi ama Çeşitli ortamlarda yapılan kötü yorumlardan dolayı şimdiye kadar izlememiştim. Filmi beğenmeyenler son yılların modası haline gelen aksiyon dolu süper kahraman filmlerinin oluşturduğu algıya yenilmişler. Bu öyle bir film değil, burada kendinizi onunla bağdaştıracağınız, insanları kurtarmaya çalışan, ailesini seven tatlış süper kahraman yok, dünyayı yok etmek için gönderilmiş bir düşman organizma var.

Film arada mantık hataları ve boşluklar bırakmadan adım adım ilerliyor, bu da filmi anlaşılması kolay kılıyor. Gizemlerle, ters köşelerle sizi yormuyor, hal böyle olunca size de sadece filmin sunduğu gerilimi yaşamak düşüyor.

Ben baya beğendim. On üzerinden puan verecek olursam 8 üstü bir puan veririm. Zaten çok uzun bir film de değil. Ne beklediğinizi bilerek izlerseniz seversiniz.

Bu arada diğer bir underrated film olan upgrade'i de önermeden geçemeyeceğim. Brightburn gibi hakettiği değeri görmemiş bir film daha. Önce Brightburn'ü izleyin, bu ne amk derseniz üstüne upgrade'i izleyip rahatlayabilirsiniz.

apex legends

Öğrenmesi zor, ustalaşması çok zor oyun. Ama fena halde sarıyor.

türk silahlı kuvvetleri

Ne olursa olsun iyidir.

vatandaşa çay fırlatma fikrini veren kişi

- Efendim biliyorsunuz bizim halkımız bedava baklava dağıtınca birbirini eziyor, bir baklavayı ağzına basıp diğerini cebine sokuyor. Biz bunlara bedava bir şeyler atsak çok sevinirler. Ama ne atsak bulamadım.
- Çay...
- tamam efendim.

kaptan körk ün emniyet kemeri takmaması

Adamlar ışınlanmayı bulmuş foton torpidosu atıp kainatı geziyorlar sen diyorsun emniyet kemeri... Lastik basıncını kontrol etmemesini de söyle bari.

tarım ve orman bakanlığı

ihale ve cukka bakanlığı.

kavelerin dini dialogist dolu olması

(bkz: kave)

süslü zall sen benim dönüş biletimdin

Zall'ın 'karısının entrylerine sığınan pis çaylak' açıklamasıyla umutları iyice suya düşen çaylak isyanı.

gençlerin yüzde 77 si işinden memnun yalanı

Yalan değil çok doğrudur. işsizliğin, sefaletin çığ gibi büyüdüğü bu günlerde insanlık onuruna hakaret sayılacak şartlarda çalışanlar bile haline şükrediyor.

audio technica ath m50x

Kafa üstü kapalı stüdyo monitör kulaklığı arayanlar için kendi fiyat seviyesinde düşünmeden alınacak bir kulaklıktır. Stüdyo kayıt işleri için birebirdir. Müzik dinleme konusunda da ses nasıl kaydedilmişse müdahale etmeden olduğu gibi aktarır.