bugün

sadece islamcıların dinlediği abartılmış balon bir rap(?)çi. bi nevi mustafa ceceli.
ilk başta suya kanar gibi kandım, sözlerine inandım herkesin...
Ama galiba bütün bu olanlara dayanamam ama hazırım sen giderken adımlarını sayarım hey haat ne yazık seni yanlış tanıdım sanırım...
son çıkardığı nağğberr lere ithafen (bkz: dinlerken sago yine bitmiş diyeceksin)
gerçek ismi yunus özyavuz olan rap şarkıcısıdır.
Can sıkıntısına iyi giden sanatçı.
fetöcü olduğunu düşündüğüm sanatçıdır.

biz lisedeyken çok ünlenmişti. bütün fetöcü sınıf arkadaşlarım çok seviyordu.

olur mu olur bana mantıklı geliyor...
Eski sarkilarini hayranlikla dinledigim rapci.
Türkıye'de belirli kitleye hıtap eden, daha cok türkcemız yerine, arapca kullanan rapcıdır ve herkes yaa sozleri cok anlamlı dıye, sacma dusuncelere kapılır.
Sozler anlamlı degıl arapca farsca ortaya karısık, ilk defa gördüğün icin sana oyle gelıyor.
Kendisinden nefret ediyorum. cübbelinin öğrencisi, dinle prim yapan uyuşturucu bağımlısı şerefsizin teki. olmayan aklı ile bize akıl vermeye çalışacağına önce kendisini düzeltmeli.
allah beni korudu mu demeliyim, bilemiyorum. sesi tiksinç geliyordu. halen de öyle. evet eksiler?
Bu böyledir albümümünün efsane olduğu rapçi.
"Sen çıtırsın en basitinden kırılırsın." Sözleri lise sıramı , odamı hatta tshirtlerimi süslemiş rapçidir.
rap müziği seven kardeşimin dediğine göre yaptığı şey tam anlamıyla rap sayılmazmış rap'i alaturkalaştırdığı için diğer rapciler tarafından pek sevilmezmiş ama pek yetenekliymiş.
şu zamanlarda yaptığı müziğin rap dışında herşeye benzediği şarkıcı. bakın rapçi demedim, sanatçı felan da diyebilirsiniz ama gerçek rap bu değil. yine de eski günlerin hatırına arada bir açıp dinliyoruz.
Görünüşü korkutucu olan rapçi. Karakterini de beğenmem şahsen. Ama rapini hiç dinlemedim bilmem, o konuda yorum yapamayacağım.
"neyim var ki" diye bir parçası vardır ceza'yla beraber söylediği. işte o şarkıyı dinleyince halen daha bir arada ne güzel söylemişler, niye küstüler ki diye üzülüyorum lan.
asıl adı yunus ozyavuz olan, lakabını mumyadan almış, türkiyede rap müziğin öncülerinden ve sanatını icra ederken bana göre ülkede dinini en güzel yaşayanlardan biridir. türkiyede küfürsüz dissleşen cok az sayıda rapperdan biridir. eski edebiyat öğretmenidir. ceza ile birlikte çok harika olduğunu düşündüğüm neyim var ki adlı tracki yazmışlardır.
2008 - 2010 yılları arası şarkılarının muhteşem olduğu kişi.
görsel
ceza.
evet.
son 7 8 yıldır bildiğin patates, hemde kumpirlik...
Üstad. Cidden işinin en iyisi.
kimlikteki adı "yunus özyavuz" olan rapper.

ayrıca kolera ile evlidir.

(bkz: esen güler özyavuz)
arabesk rapçilerden farkı olmayan rapçi. müzisyen olduğunu sanıp gerçek cazcılara laf etmesi de ayrı bi olay. bu türk rapçilerin isimleri bile saçma kolera,ceza,sagopa ne farkı var bu isimlerin arabesk rapçi isimlerinden.

http://www.youtube.com/watch?v=0XTQWYQ4qQk
güncel Önemli Başlıklar