1. 3295.
    donsuz dincileri ne biçim de kekledi ama.
    1 ... timur cengiz hulagu
  2. 3294.
    Romantizma Albümünde "Romantizma ahalime son mektubum olsun gerekirse
    Ölü cevaplar kırgın sorular ardına ünlem olsun gereğimse."
    Diyerek bir daha böyle bir albüm yapamayacağını vurgulamış olan, zirvedeyken bırakması gerekirken işin bokunu çıkaran mc. Ya da kendi deyimiyle hamsi.
    1 ... rabb in nefesi
  3. 3293.
    adamın zirvesi romantizma'dır. sagopa'nın miladı romantizma'dan öncesi ve romantizma'dan sonrası diye ikiye de ayrılabilir. romantizma öncesi çok sert, küfürlü, sesini kalınlaştırarak böğürme evresi, sonrasını da kendini taklit edip arabeske evrilmesi olarak da görebiliriz. ama romantizma çok başkadır. efsanedir. öyle böyle değildir.

edit büdüt: bir pesimistin gözyaşlarına acayip haksızlık ettim. pişmanım, 2 en efsane albümü diyelim o zaman.
    1 -1 ... tuik
  4. 3292.
    Sago yine yapmış.
    ... uludag trollu
  5. 3291.
    Türkçe rap dünyasının yaşlı kralı. Gittikçe efsaneleşmek yerine kendisini bir tık düşürmesi de ironik..
    ... hzpikachu
  6. 3290.
    ilahi mi yapıyor rap mi belli değil herkesin ayrı bir tarzı var eyvallah ama bana hoş gelmiyor.
    -1 ... yousef007
  7. 3289.
    Kendisini (bkz: gördüklerime inanmam gerek) parçasıyla tanıdım. Düşersem yanarım, pesimist, al bide burdan yak falan filan. Dine inandığım dönemlerde bu adamı dinleyip çok kendimden geçerdim.
    2 ... tutyistuff
  8. 3288.
    Türkçe rap in babası ve daima öyle kalacaktır. Hadi bay.
    2 ... siradan sir adam
  9. 3286.
    bugün yeni şarkısını yayınlamıştır. sözleri sagopa kajmer'e,beat ise dj tarkan'a aittir. güzel çalışma.
    https://www.youtube.com/watch?v=dcEbtq4ezXk+
    4 -1 ... haminin sag ayagi
  10. 3285.
    Fuat'ın dediği gibi, kendisi arabeskin bir koludur sadece. Hiç rap dinlememiş olsaydım bu adama "rap" diyebilirdim.
    1 -3 ... petit homme