bugün

2013'de çıkan kalp hastası albümündeki ve 2017'de çıkan -her ne kadar intiharla sonlanan bir klibi olsa da psikolojik düşüşü iyi analiz eden 366. gün şarkısındaki sözleriyle eski pasif, saldırgan ve melankolik tavrından yavaşça sıyrılıp yüzünü biraz daha "rağmen yaşamaya" ve cesur varoluşçuluğa çeviren rapçi. Böylece bana kalırsa o kadar kimlik bunalımını, arayışı ve arızalı olma durumunu boşa yaşamamış ve sonunda genç dinleyicileri için daha faydalı işler yapmaya başladığını söyleyebiliriz. Daha güçlenmesi ve yüreklenmesi dileğiyle dinlemeye devam ediyorum.
366.gun sarkisiyla geri donen repci.

repi sevmem ama bu adam dinlenir.
görsel

sözü size bırakıyorum.
Bu sesle başka ülkede şarkıcı olabileceğini sanmadığım kişi.

Ayriyeten kaç yaşında daha yeni ergenliğe girmiş kişi gibi giyiniyor.

Şimdi yok rap sokakta yok hayatın gerçekleri diyenler çıkar. Hayatın gerçeğini arıyorsan git Anadolu'da bulunan halk ozanlarını dinle.
Ya biz büyüdük ya o yaşlandı. Yeni şarkıları eski tadını vermiyor artık.
buda evet çi çıktı sandım amk.
aman sago sen kafası çalışan adamsın.
lise dönemimin olmazsa olmaz ismi. bi dönem rapçiler, rockcılar varken ben hep bu adamı dinlerdim. sözleri adeta bir silah. anladıkca öldürüyor.

Vasiyet favori parçamdı.
Ak parti gençlik kolları rapçisi.
"Kalp Hastası" adlı albümü sabahleyin iyi giden dj, rapper, müzik adamı.
eskiden gerçekten çok dinlerdim. pek çok kişi de dinlemiştir, şimdi kimse hiç dinlemedim ayağına yatmasın.

''Mevsimler gibisin, değişirsin; Ya beni üşütürsün ya yakarsın..''
(bkz: mevsimler gibisin)
Takipcilerinin yas ortalamasinin 13 oldugu sarkici.
yobaz rapçi ama kufreder. mumine kufur yakismaz.
türkçe rap müziği yapan yunus özyavuz isimli kişinin takma adı. yaşanan gelişmeler sonrası türkçe rap müziğinde bir taraf bir cephe gibidir. cephenin karşısında ise ceza takma adını kullanan bilgin özçalkan vardır. sanat ve bilim gibi alanlarda cepheler savaşvari değil de birbirinin üzerine çıkma gibi bir yol izlerse değer kazanımı sağlanıyor. biz bunu türkçe rap müziğinde bu iki cephe tarafında bir kaç kere görebildik, geri kalanı kısır döngü ve ergen savaşları şeklinde oldu. emeklilik zamanlarının yaklaştığını düşündüğüm bu iki isimden ceza'nın sagopa kajmer cephesine karşı en büyük artısı kadıköy acil oluşumuna sahip çıkması ve türkçe rapte yeni isimlerin doğmasını sağlamış olmasıdır. oysa sagopa kajmer kuvvetmira adlı oluşumunu kademeli olarak bitirmiş abluka alarm, mozole mirach, sitem depresif, vale gibi isimleri de beraberinde söndürmüştür.
değeri ölünce anlaşılacak büyük söz yazarı. isterse ayakkabı çekeceğine tapsın skimde değil, bu adamdan iyi yazan yok hala.
1 saat önce yeni klibi "hırçınlar" ı yayınlamış ve gine her zaman olduğu gibi biryerlere gönderme yapmış oldschool mc.
ayak yürür, atar yürek.
zaman çatar, gömer kürek,
ve her bilek düşe yere,
okka yüzlüm yara bere.
korku bir tüfek ufak tefek, felekse avcı.
gözü pek.
analiz ettim, sen tek, hep yek.
Dindar mı? En son olmayan bir peygambere inanıyor diye biliyorum çokta yakın tanırım hani, edip yükselin adamı.

Dindarlıkla zerre alakası olmayan halkı kaf kef le kandıran paracı bir tip.
harbiden bu da mı din tüccarı? böyle adamları ortadan temizlenmesi lazım. evet 2000 den beri sagopa dinleyicisiyim. evet kandırıldım. evet şuan gebertilmesine gram üzülmem.
aczmendiymiş diyola.
orhan gencebay ın ne kaybederdin isimli parçasının üzerine çok iyi bir şarkı yapmış. bpg, romantizma, kits den sonra çok düştü ama bu şarkısı ayrı güzel olmuş. bize bunlarla gel üstad.
Yaşlı kurt.
inkarı bırak kabullen, kabullenmekten başka çaren yok.

https://www.youtube.com/watch?v=PUiNB0UFwJM
en güzeli unuttum, defalarca tekrarladım

şimdi sen yoluna bak ben adımlarını sayarım bütün bu olanlara dayanamam ama madem öyle hazırım..
Sertlik kanında var hayatın... güzel parça olmuş.
Eski tarzını ve Efsane parçalarını özlediğim old school Mc Şimdi ki şarkıları da çok iyi Ama Eskiler gibi değil eskiler neden hep özlenir ?