bugün

Daha once hic dinlemedigim rapper.
son tarzı hoşuma gitmese de gayet iyi bir rap sanatçısı.
Vakti zamanında istanbul Tuzla'da ki konserine gittiğim Mc Eskiden Efsaneydi Her Parçası efsaneydi Ama Artık Biraz daha Farklı oldu Müziğini tarzını biraz daha Sıradanlaştırdı... Ben kendisini hala sever ve Dinlerim Ama eski eserlerini dinlerim.
2008 ve öncesi sagopa kajmer dinlenmelidir.
Rap ne ki kralı ne olsun?
şu an şehir şehir geziyor. ama konser biletine bakayım dedim. benim yaşadığım şehirde 45 tl bir bilet.
zaten seni dinleyen kitle belli. nasıl olur da öğrencilere bunu yaparsınız?
http://www.youtube.com/watch?v=M7oQVUSNiZU
cezayı, fuatı ve hatta sansarı dinleyen;
sagopanın türlü türlü itliklerinden, beat çalma olaylarından ve imam hatipli dinleyici kitlesinden hiç ama hiç haz etmeyen biri olarak yazıyorum.
bu adam çok derin yazıyor be hacı...
vakti zamanında djlik yapması ve bu sayede beatleri iyi ayarlamasının da etkisiyle herhalde, alıp götürüyor ruhumu uzaklara.
kimi zaman bomboş, huzurlu ama kimsesiz bir iskeleye, kimi zaman kalabalık ve kaosun içerisinde yapılanmış şehrin karanlık bir sokak arasına... (hani o çöp kutusunun yanına tünemek var ya)
bazen de 2005in güneşli basit, medyanın yani sosyal medyanın dünyayı bu denli değiştirmediği, 3 günlük hayatın suni mutluluklarla dolmadığı, instagram snapchat vesaire hede hödölerinin insanların duygularını hızlandırmadığı ve kişiliklerini bozmadığı türkiyesine gönderiyor. o dönemlerde okullarda arkadaşlık vardı. televizyonda, internette, sağda solda gereksiz insanlar konuşmuyordu.
her neyse, sapmasın şimdi konu.
sagopa kajmer huzur verir. düşündürür.
üzer ama haklıdır. gerçekleri vurur.

Edit: imlâ
https://anket.uludagsozluk.com/s/14195
yha ben bunu lisede falan dinliyordum. nasıl yapmışım bunu hayret ediyorum. rap ve ben... neyse, herkesin bir hatası olabilir bence.
40 yaşında yaşlanan adam. Sanki süper ligde ofansif ortasaha oynuyor herif.
Rap müzik yapan kişiliktir. daha çok şarkı sözleriyle kalpleri feth etmiştir. türkiyedeki en iyi rap sanatçısıdır. kendisine söz söylemeye o tatliş poponuz korkar a dersiniz abcdefg yi tersten size tekrar sokar.
yunus özyavuz olduğunu bilmeyen yoktur sanırım 2006 yılında rak benadam adlı şarkıda alman rap sanatçısı Tact Allstars'ın düetini kırmayıp ona ayrılan bölümde şu satırları söylemektedir.baba bu adam bir ilahtır yavv.
Ben raptim
Çok mantık teptim
Hiç değil heptim
Koyu karamsar renktim
Velhasıl çiftesinde pektim
Binlercesine karşı yektim
içimdeki sultanın yüzünü görmek ister gözlerim
Sagopa Kajmer '98 çıkışlı
8 senelik görüşlerim karamsar bakışlı
Hayat yokuşu inişli çıkışlı
Akıttığım ter karşılığı hakettim alkışı
Senden önce yağdı saçlarıma cennet kışı
Rab'la arana giren şifreyi çöz
Emeklerimin üzerine hasım salar göz
Dinamitim söz
Piramitin gölgesindeki sihri çöz
Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar öz.
hakkında bu kadar enrty girilince öldü sandım. ama 2009 dolaylarında ölmemiş miydi zaten.
Zannedersem dini inancını yitirmiş kişilik. Hayatımda önemli bir yer tutan zat. Dördüncü sınıftan günümüze kadar dinlediğim ve dinleyeceğim müzikleri yapan sanatçı.
Yeni tarzını hiç beğenmediğim eski sago yu çok özlediğim dipnot olarak geçmeli.
Türkçe rap kültüründe tanınmış kişi. Gerçek ismi yunus öz yavuzdur. Eşi Esen özyavuz da rap müzik ile ilgilenmektedir. Mahlas adı koleradır. Türkçe rap kültüründe uzun yıllar etkenlik gösteren ve ceza ile uzun yıllar arkadaş kaldıktan sonra aralarının açılması ve Türkçe rap müziğinin ikiye ayrılması ikilinin gidişatını da değiştirmiştir.
Çok sağlam parçaları olsa da son zamanlarda bozmuştur.
O cdyi izlemeyecektin reis.
zamanında sürekli dinlemiyor muyduk?
dinliyorduk. şimdi pek dinlemesekte burada söylendiği gibi kötü değildi bence.
2008 albümünden sonra öldüğünü düşündüğüm rap sanatçısı. dün yeni parça yayınlamış. eh, olmuş veya olmamış denemez fena değil gibi. ama ne yaparsa hangi parçayı yaparsa yapsın, 2004 albümünde yer alan -küfürbaz gizemli rapçi- parçasından daha iyi olmayacak.
Sagopa Kajmer gerçek adı Yunus Özyavuz'dur. Kendisi 1978 doğumlu ve Samsun doğumlu bir sanatçıdır. Babasının adı Mehmet Özyavuz, annesinin adı ise Serpil Özyavuz'dur. 
https://www.youtube.com/watch?v=PUiNB0UFwJM

çok güzel olmuş.eski tarzına yaklaşmış.
yıllar onu da yaşlatmış...

çoğumuzun ortaokul sonları ve lise başları dinlediği adam.
eski şarkılarıyla şimdikiler arasında tanımı yapılamayacak kadar büyük kalite farkı bulunan rapper.

nereden nereye be sago.
yazık oldu...
baytar dışında anlamlı bir şarkısını bulamadım yeni albümü biraz ilgi çeker gibi olmuştu ama yok olmamış.
Melankolik şarkıları ile ünlüdür.