1. 1.
    hüseyin nihal atsız'ın en güzel eseridir kanımca. bozkurtlar serisi bile bu kitapla yarışamaz. okunması gereken bir şahesedir.

ayrıca (bkz: mutlak seveceksin beni)
    34 -7 ... tengrikut
  2. 2.
    selim pusat karakteri ve psikolojik betimlemeler gerçekten muhteşem.yüz temel eser arasında bile yeri var.mutlaka okunmalı.
    10 -2 ... nefti filhakika
  3. 3.
    çok bilinen bir kitap olmasa da her okuyanın etkileneceğini düşündüğüm bir kitaptır. okurken sizi alıp götürür, okuduktan sonra bir süre gerçek dünyaya uyum sağlayamazsınız, tıpkı sinemadan çıktıktan sonra izlediğiniz filmin etkisinin devam etmesi gibi.
    bildiğim kadarıyla türk edebiyatında türünün tek örneği,bence de mutlaka okunmalı.
    8 -2 ... ecemutlak
  4. 4.
    hüseyin nihal atsız ın bozkurtların ölümünden sonra okunması gereken diğer kitabı.

(bkz: irfanyayınevi)
    6 -2 ... bilgehan
  5. 5.
    en etkili psikolojik tahlilleri olan kitaptır zannımca.etkileyici bir anlatımı vardır.
    (bkz: mutlak seveceksin beni bundan kaçamazsın)
    (bkz: geri gelen mektup)
    (bkz: güntülü)
    (bkz: selim pusat)
    10 ... kuvass
  6. 6.
    bol reenkarnasyonlu, 2 bin yıllık aşkın ve tutkunun mistik bir edayla anlatıldığı, araya aruzla yazılmış müthiş şiirlerin serpiştirildiği, sembolizmden fazlasıyla nasibini almış şaheser. yazarı nihal atsız.
    15 ... andalucianprincesa
  7. 7.
    evet pek bilinen bir kitap değil.ben de arkadaş tavsiyesiyle okudum.sonra okuttum.şahane bir eser.
    9 ... leblebi tozunun hastasiydim
  8. 8.
    atsiz'in ruhlari sarsan romani. tarihi romanlarindan bile daha guzeldir. ustad bu eserinde yasamanin tek gayesini askerlikte bulan, ordudan siyasi fikirleri sebebiyle uzaklastirilan selim pusat isimli subayin bir bakima kendiyle olan hesaplasmasini konu ediniyor. ogretmen olan esi ayse'nin ogrencilerinden biri olan guntulu'ye olan aski aslinda 2000 yillik huzunlu bir askin hikayesidir.
    atsiz'in siyasi kimligi bir tarafa birakilarak okunmasi gerekir. netekim eser genel hatlari ile siyasi bir fikir gozetmeden kaleme alinmistir. ustad'i begenin begenmeyin bu kitabi mutlaka okumalisiniz derim.
    10 -2 ... migfer
  9. 9.
    gereksiz ve de anlamsız bir hüseyin nihal atsız eseri. eser bile değil, yazmış işte ne varsa o an ne geldiyse aklına.
    kitapta ki en garip şahsiyet açığma kün'dür lakin!
    3 -55 ... lucky strike
  10. 10.
    sedat peker'in az bilinen lakabı.
    3 -5 ... burkay