1. 1.
  genc yasta basıma gelen, tedavisi olmayıp sadece yavaslatılabilen, kendimi tazecik halimle yaslı bi nine gibi hissetmemi saglayan, özellikle hava parcalı bulutlu oldugunda ya da yagmur bastırdıgında insanı sinir eden hede.
  8 ... frijit jones
 2. 2.
  tedavi edilmezse kalp ya da böbrek romatizmasına dönüşebilen eklem ve iltihaplı romatizma gibi çeşitleri olan sadece 21 günde bir penisilinin deva bulduğu hastalık.yılda en az 7 defa boğaz enfeksiyonuna yol açması da cabası.
  2 ... sudancikmisbalik
 3. 3.
  bunun farklı çeşitleri vardır: kimileri ancak ayda bir iğne kullanımıyla tedavi edilir, kimi ise sadece hava kapandığında ağrıyla nükseder. hava kapandığında ağrıyla nüksedeninden bende de mevcut (henüz yirmi yaşında olmama rağmen). özellikle de kolunuzda veya bacağınızda kırık veya çıkık olduysa eklemlerinizde zaman zaman kendiliğinden gelip geçen şiddetli ağrılar hissetmeniz mümkün.
  3 ... madrid ulku ocaklari reisi
 4. 4.
  popoyu kalbura çevirecek tedavisi bulunan rahatsızlık.

  eller tutmaz, yürünemez durumda olmaktır. Küçük çapta ihtiyaçlarınızı cefakar aile bireylerinin sayesinde giderirsiniz.
  *
  ... sizoyumulanfrenoldugumkadar
 5. 5.
  bir sunay akın şiiri.

  Islak çamaşırlara
  konan serçe
  hemencecik kaç oradan
  sen de yoksa annem
  gibi hastalanıp
  ölebilirsin.
  1 -1 ... myhosh
 6. 6.
  bazı çeşitlerinde gut a çeviren hastalık. adamın dizine simit takılmış gibi şişiren, sancılı, uzun bir süreci olan, hastalıklı bölge iltihaplıyken asla sıcak yapılmaması, vücuttaki ürik asit salgısının en aza indirilmesi gereken illet.
  ... cernonil
 7. 7.
  Mikrobik tabiatta bir hastalık. Vücudun, A grubu hemolitik streptokoklar tarafından bulaşması ile ilgilidir. Ateşli ve toksit durumlar, mafsallarda ve kalpte bir çok dağınık enfeksiyon odalarında ve kalpte bir çok dağınık enfeksiyon odalarının yer alması ile özellik gösterir, Genel olarak ılıman iklim bölgelerinde görülür. Rutubetli bölgeler, hastalığın gelişmesine yol açar. Hastalığın belirtileri arasında ateş toksemi ve gezici mafsal ağrıları vardır. Bu ağrılar, ağrı dindirici ilaçlarla, çoğu zaman, gezici bir süre için kalmaz. Romatizma, çeşitli klinik tipler gösterdiği ve başka başka organlarda yer ettiği için devamlı hekim kontrolü altında tedavisi gerekli hastalıklardandır
  1 ... destination unknown
 8. 8.
  öldürmeyen ebedi süründüren hastalık.
  ... asperg
 9. 9.
  gerçekten de yaşlı hissettiren hastalık. an itibariyle de istanbul'da yağan yağmur saolsun, dizler ve bilekler sızım sızım sızlamaktadır.. *
  1 ... bushi
 10. 10.
  --spoiler--
  "sahibi olduğum dizim tutmuyor, ömrümün baharı solmuş gidiyor"
  --spoiler--
  1 ... silent trapper