bugün

entry'ler (724)

chp ye oy vereceklere ufak hatırlatmalar

hdp* ile kolkola meclise girerken umarım biraz utanırsınız.

çocuk sahibi olmak isteyen 21 yaşındaki erkek

normaldir ama her yiğidin harcı değildir. çocuk sahibi olmak demek hem bir eşinin olması demek hem de ev geçindirmek demektir. çocuk bakmak kolay değildir hele ki çocuğu düzgün yetiştirmek hiç kolay değildir. bu değişkenler toplandığında karşımıza büyük bir sorumluluk çıkmaktadır.

raised by swans

popüler kültür içinde var olma savaşı veren canım grubum.*

gülden karaböcek

kimsenin bahsetmediği hatıran yeter parçası insanı intihara sürükleyebilir.

sözlük yazarlarının itirafları

incir çekirdeğini doldurmayan sikko tırıvırılar.
bir çok erkek üniversitelinin arayıp da bulamadığı şey benim ayağıma gelirken ben elimin tersiyle itiyorum. neden? mal mıyım? ileride pişman olacağımı düşündüğüm şeyleri yapmamaya özen gösterirken ipin ucunu kaçırıyormuşum gibi geliyor. insanlara genel olarak pek bir şey anlatmamama rağmen, eğer ki şu 4 sene içinde olanları anlatsam ağzıma sıçacaklar diye korkuyorum. Millet üniversiteyi sağmal inek gibi görüyor. Bünyevi zevklerini tatmin ettiği sürece yapılan/yapılacak her şey mübah kafasıyla hareket ediyorlar. ulan istediğim eften püften bir şey olmuyor ama onun dışında her bir bok oluyor. sikeyim mi sabaha mı bırakayım böyle işi acaba? istediğim sonra diyorum ki: ulan tamam çizgimizi bozmadık da, ya yapmadıklarım için pişman olursam ya da değmezse ilerde? düşüncelerim ve hislerim yapmamamı söylerken, istediklerimin olmaması ve istemediklerimin sağdan soldan fırlaması beni inanılmaz deli ediyor.
ulan üniversitenin ilk senesi erkek bir hoca asıldı. kendimi nasıl tanıttıysam artık, yarra yiyorduk zor kurtuldum. çok ilginç şeyler oluyor, çok. daha ne kadar ekstrem bir şey olabilir ki benim istediklerim niye olmuyor? en iyisi sabretmek...

sözlük erkeklerinin şu an dinlediği şarkılar

Raised by Swans - How Do These Hearts Unfold
http://www.youtube.com/watch?v=X4diS4SZkTs
kimse bilmez

uludağ sözlük te yazma sebepleri

çünkü yol geçen hanı.

evlenmeden seks yapan erkek

zinacıdır. katlanmalıdır.

hollanda kosta rika maçındaki ölümcül kural hatası

ayrıca hakem topu maç çıkışında sahibine teslim etmemiştir, not düşülsün. tam bir at hırsızı.

alerji

(bkz: aerius)

bonzai

içinde ebenizinkini tersten görün dediğim bir uyuşturucu türüdür. bir arkadaşım içti bildiğin ölüm tribine girdi. namaz kılmak istediğini söyledi çünkü öleceğini düşünüyordu. o uyuşturucuyu ona veren kişi öldüreceğini söyledi. bu arada da hastanelik oldu, zor yetiştirdik.

kürdistan

abi hala olmayacak, imkansız diye düşünenler olayları nereleriyle izliyorlar acaba? böyle giderse kurulması yakındır. nerede, nasıl kurulur bilmiyorum ama bizim lehimize ilerleyen bir durum yok şu an.

the great gatsby

çok güzel bir betimleme ile.

--spoiler--
His smile seems to be both an important part of the role and a result of the singular combination of hope and imagination that enables him to play it so effectively...
--spoiler--

evliliği monotonlaştırmamak için grup yapmak

(bkz: evliliği boşanarak monotonluktan çıkarmak)

sözlük yazarlarının masasındaki nesneler

1 elt konferansı t-shirti,
1 normal t-shirt,
kimlik,
açılmamış diş fırçası,
metal, kağıt para,
deodorant,
parfüm,
anahtar,
hafıza kartını bilgisayara takmamızı sağlayan usbmsi şey,
eli, kolu sarmalık bez,
tıraş makinesi,
havuza giriş için gerekli kimlik,
kalem,
silgi,
not defteri.

en güzel şarkı sözleri

elin kızı seni niye önemsesin?
söyle bakalım beyim sen kimsin?

namaz kılmayan adamın aniden namaza başlaması

(bkz: huzursuz yanımızın maneviyat eksikliği olması)

penise takılan isimler

kalafat.

yağmur altında ıslanırken düşünülenler

paralar ıslanmasa bari.

türkiye de çözülmesi gereken ilk akla gelen sorun

her işin başı eğitim.