bugün

entry'ler (411)

ekşi sözlük

az önce spotify çalma listelerini stalklayıp durduğum platformdu. giriş yapmadan yapıyordum sıtolkumu, bir anda o habis uyarı geldi: "büyük başarısızlıklar sözkonusu". tam da o sırada bir şeye bakacaktım, başlığı aratıyordum. bu uyarıyı görünce geldim uludağ'a ve bir vesile yıllardır giriş yapmadığım -yani hiçbirinde öyle aman aman aktif değildim zaten yoğunluktan- ve hep daha samimi bulduğum uludağcığıma giriş yapmış oldum. çok şükür hakkında hiçbir kutlama mesajı almadığım 2017 uludağ ilen geldi, evet.

sözlük yazarlarının tek cümlelik tanımları

"bu görevi kimse almıyorsa ben yaparım n'olacak ya!"cı.

gelişmişlik göstergeleri

çocuk katletmek,
kadınlara tecavüz etmek,
millî kaynakları sömürmek,
ve üç nokta.

kısacası, tırnak içinde batılılaşmak, muassırlaşmak.

her yöne 750 dakika 750 sms 2gb internet 30 tl

(bkz: şu an ağlıyorum)
(bkz: turkcell)

eski sevgilinin ganosunu geçememek

"eski sevgilinin kanosunu geçememek" diye okunup atari açıp mortal kombat oynama isteğine neden olabilir.

(bkz: kano)

lise 2

bir zamanların sayısal össcilerinin tam 24 (yirmi dört) tane fizik ünitesi yüklenmek zorunda olduğu dönem idi. şükür ki geçti.

johnny bravo

twitter'da adına açılmış şu şekilde bir hesap bulunmaktadır. takip etmeyen bol gülücük kaybeder:
https://twitter.com/coniyim

annemle birlikte güne pozitif başlamamı sağlayan aptal ve kaslı ergeg. hi ha ho!**

edit: kassız erkekler rahatsız!

anneler yazar olsa alacağı nickler

bildiğimiz bilimum ''anasözleri'' haricinde benim ve kardeşimin isimlerimizin ilk hecelerinden oluşan halihazırda bazı durumlarda kullandığı klasikleşmiş kelime.

ella mae

bebek koltuğuna oturup arada ''daddy daddy!'' diye seslendiği babasıyla ufak bir gezintiye çıktığında çalmaya başlayan an american trilogy ile elvis presley efsanesi hayranlığının son halkasını oluşturan, henüz yalnızca yirmi aylık olan fakat mimikleri ve tuttuğu ritimlerle adeta yirmi yaşındaymış gibi davranan yeni youtube fenomeni, severken bayıltmalık ufaklık.

ilgili video için: http://video.uludagsozluk.com/v/ella-mae-89498/

not: 4.23 itibarı ile tutulmaya başlanan harika ritim ve mükemmel kulak içerir.

yolcu uçağının ineğe çarpması

''neyse ki hindistan'da vuku bulmamış.'' olayıdır. herhalde orada uçak bir ineğe çarpsa pilotla kabin ekibinin infazı gerçekleştirilirdi.

mşgulsn eralde ayırlı gclr

gözümün önüne bir trip atan sami abi* karesi getirmiştir.

barış manço

you and i şarkısı dinlenirken ''ingilizcesine gurban olduğuum.'' denilip bir de zılgıt çekilmek istenen can abidir, ''adam''dır. adam olacak çocuk'taki adam sendin abicim. toprağın bol olsun.

şiveli yazma yarışması

hindi bobuş, endeeni demeeacedin. çünküm mösabaka hilen deeyorsun, o iş hedayesiz olmaz ayeen. bari iki çekirdek alıng da çitleelim ay guzum. ondan kelli ''uludağ sözlük mösabaka yapık da milletin hakgını hukugunu teslim etmeyik eleğüneğarşı!'' diye samıtlamasın gomşular bi seyil. anlatabiliyoruyun ellehelem? ey, haydin gendiğizi eyi teyleying.

yazarların en çok sevdiği sayı

dokuzdur. çünkü üç rakamı yazar tarafından çok sevildiğinden, üç tane üçün de dokuz olması hasebiyle çok munis bir sayı olduğundan dolayı.

pm de hocam diyen yazarlar

(bkz: pm ne arar la bazarda)

hayatta anlamadığım tek şey

(bkz: dostum senin kafan karışmış)
(bkz: c mon)

delirmec

çok fena hoş gelmiş onuncu nesil yazarımız. öyle böyle değil, hoş geldi ama ciddi anlamda boş gelmedi. kendisi biraz canım olur aynı zamanda. bir açılsın, bir yazmaya başlasın, ortamı bir kavrasın; bakınız bakalım. koşturacak efenim sözlükte inşallah. *

sözlük kızları bir araya geliyor zirvesi

aa nerdeymiş, tam da bir bütün kızlar toplandık havasına ihtiyacım vardı, dediğim zirvedir.

(bkz: hadi hadi yedim)
(bkz: tıs tıs gülmek)

uyandıktan sonra düşünülen şeyler

''şu sabah uyanınca içimde oluşan kalleş boşluk hissi hazır unutmaya başlamışken bir daha gelmese bari.''

gecenin şarkısı

psychotic waltz - i remember *